Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #289 üzenetére

    Hali!
    Zájec-nak és nekem a Q716A..kellemes,bíztató :D

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #291 üzenetére

    [Itt]
    mindent megtalálsz!
    Mennyi a vége?

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #293 üzenetére

    Hali!
    Elbeszéltünk 1más mellett,vagy lehet,hogy a táblázat nem volt 1értelmü..Szóval az első opc.-ban a 2180-as VIDje van,az 1,225V
    A 2180-nak ennyi.Feszek..Hát Terhelve gyárival mehet neki elvileg úgy 1,35V
    ez pont vdroop miatt biostól függően más és más.Én léggel megkínáltam 1,74V-tal is..
    Vízzel huzamosabb használatnál szerintem 1,45-1,5V simán belefér..
    A kérdés az,hogy hol van az a pont a procidnál ami felett már nem számottevő a sebesség növekedése.A 2140-esek jól mennek kis fesszel,de ha pl 1,4V-on u.annyit megy mint 1,5V-ön,s a köv.lépcső 1,525V akkor nem éri meg 100MHz miatt nyomatni neki,elég az 1,4V.
    Azért jó lenne ha beszámolnál,hogy mit bír a procid,érdekelne.S a táblázatot is frissítené. :DD

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #301 üzenetére

    Hát tényleg.Értem miről beszélsz,s ha megnézed a régebbi eredményeim közül 1-2 eredményt,láthatod,hogy ott van az asztalon a C.temp ikon,mivel használtam..Azért nem mondtam pontos számot(ill. mondtam)mert nem tudtam(értettem,h ált.-ban kérdezed,vagy az enyém érdekelne 2180)[link]
    Amennyibe igen,akkor:

    [link]

    Még jó,h 1ről beszéltünk egész nap:)

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #303 üzenetére

    Ha 3-ból kiválasztami válogatás,akkor igen.Sok,persze az,de természetesen csak egy pár perc erejéig.Sajna vga nincs amit hajtson,igy alapon (bios 1,225 ami terhelve 1,187VOrthos)megy 2,95-öt,ami elég.Mindennapi az bios 1,36 körül 9*366.
    Hűtés..DTK ház előlapon 8cm venzi,hátul 12cm ,közte meg az asus silent quare pro.

    Na..ezt jól leírtam.. :B Magyarul:Nekem 3-3,2 bőven elég ,ahoz meg nem kell fesz...

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #303 üzenetére

    Ha ilyen"nagy feszes"vagy ,megmondhatnád nekem,hogy miért van ez:
    Ha rendszereket ,biosokat cserélgetek(keresem az optimálisakat)s közben alapon van a kütyüm,utána ha minden ok,10mp és jön a 3,9-4Ghz.Viszont ha tartósan 3,8 fölött vagyok(gond nélkül),s jövök vissza alapra...Megszenvedek.Sokszor cmos,nem tud visszaállni.Miért jobb "0-ról maxra,mint max-ról 0-ra neki?"

    Kben a legkellemesebben a PQI ramokban csalódtam.A kingmax 1gigás modulok jók voltak,2,05-ön mentek 980-körül,s féltem a 2gigás PQI -tól..Erre,ezek 1060-at mennek 2V-tal.Hál'istennek :K :C

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #309 üzenetére

    A ramok olyankor 1000-ről 800-ra ugranak vissza(1:2).Tartós tesztek voltak(nagyon unom ám őket:),azzal nincs gond)Bios meg..Az új Bios gyengébb,az előtte lévő fos,igy az1,2-es ver. a nyerő.A lap amúgy tökéletes,semmi bajom vele.Memó,cpu detto.Csak azt nem értem,hogy lefelé miért nehezebb visszaállni neki.
    Nálad?Mi a helyzet?Vagy még a 6xxx van bent?Ja!S ez is badarság,hogy amelyik procik nagyot mennek,azok kis feszen egyre gyengébbek,s ha nagy feszt adsz nekik,később több kell nekik az alsó tartományokban.Ez 1xüen nem fedi a valóságot.Ez a proci megy 4060-at,tartóüsan 3,95-öt,s ehez 1,68-1,74V kell neki(meg is kapja:) )
    S alul..1,176-on megy 2900-et...terhelve(bios 1,225V)S a Vdroop..Zájec-nek volt igaza!Jó ha van!Az IB9-nél sokkal kisebb volt.Ahogy mentem magasabbra ,el is tünt.S a vége..Ott 1,6V-volt a max,s ha Biosba megadtam neki,akkor ténylegesen 1,62V -ot kapott!!Ezzel ment 3,81-et.Itt nagy,helyenként nagyon nagy,de hiába esik vissza 1,225-ről 1,176-ra(terhelve)simán viszi azt amit a másikban 1,225-ön.
    Csinálj már teszteket a 2160-assal!Kíváncsi vok,hogy mit megy a Q716A!!!
    (Nálam nagy kül.-ség van a deszkáknál is.Egy havernál u.az a cpu 2,4Asrock,3,2Giga,3,4 Abit)

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #315 üzenetére

    Nagyon fáradt lehetek,alig értem mire mit reagáltál:)
    Először azt hittem nem is nekem szól :DD A "badarságnál" vettem észre,én vok a célszemély.Arra vszolok is:
    Szóval.Nem emlékszem pontosan már,hogy hol s mikor,de volt olyanról szó,hogy amelyik proci villog alacsony feszen,az nagyobb feszeknél"elfogy".Pl.1,525V-tal megy 3,4et,s itt a vége.Hiába adsz neki többet.A másik része meg,hogy ha túl gyakran megkínálod nagyobb feszekkel,akkor később visszaüt,s amit régebben vitt 1,3V-tal,azt majd később csak nagyobb fesszel tudja majd.(JA!!EZEK NEM NEKED SZÓLTAK,CSAK ESZEMBE JUTOTT,AZÉRT ÍRTAM AKKOR LE)S nálam meg..Ez a proci lassan egy megdörzsölt vonalzóval is megy 3GHz-et..:)
    vdrop:Mikor Fuck3r és Zájec összekombinálták a tuninglistán az opciók feltételeit(nem önkényesen!!!,bárki adhatott tippet),akkor szembesültem a hátrányával.Tudtam jól,hogy tök jó a procim,de nem tudtam sok mindent tenni mert a Vdrop miatt képtelen voltam a megadott feszeket tartani.Egyszerüen nem tudtam olyan feszre belőni a procit terhelés alatt.S kértem,h valaki segítsen már egy épkézláb modifikációval.Erre Zájec barátom szólt,hogy ne tegyem,nem jó az,nem egészséges.
    S igaza van.Kitapasztalod,hogy mennyi az értéke x-y feszeknél s belekalkulálod,ez a tiszta munka.S most,hogy ez a lap sokkal jobban droppo,nem zavar,s jobban is megy.
    Miért jó ha van?Hát ha nincs,sose tudom meg,hogy 1,17 elég neki(cpu). :DD Nem úgy értettem!Nem vennék hozzá,ha nem lenne benne! :K :C -Ez még nekem is tetszett :U Viszont nem zavar..
    Ikrek:Gratula! :R Nekem is van 2 törpém,tudom miről van szó..

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #317 üzenetére

    Persze!Igen a lapról beszéltünk,nem a jelenségről.Ez igaz.
    "mert pl van egy quadod "-bár lenne..
    Értelek,s a fizikával nem tudook vitatkozni,de megint nem pontosan fogalmaztam(nem minden téren)
    Azt (is)akartam mondani,hogy attól,hogy egy proci nagy fesszel 4Ghz-et megy,koránt sem biztos,hogy kis fesznél nem teljesít,lusta és fordítva.
    Lehet egy proci egyenletesen jó minden tartományban.Na csak kinyögtem:)
    Az Op.rendszerről meg(remélem Veled beszélgettünk erről :B ),most kúszott fel a "Fenyő féle xp,kicsit nyers még,nem is csicsázom,s holnap megnézem mit mutatnak a tesztek.
    -Ne kérdezd ,hogy ez most ,hogy jött ide..sehogy- :B

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • feel good

    aktív tag

    válasz helkis #320 üzenetére

    A ram időzítése és sebessége nem változik 250 FSB-n se!
    Sima ddr1-es Kingston Valueram, 400mhz-re visszaosztva, a fullos stabilitás miatt 8-3-3-3-on. Tudok neki elvileg feszültséget is adni, de nem használ semennyit.
    Windows 2500-on van, a játékok is futnak pár percig, rövidebb benchek lemennek, aztán nyekk, kékhalál.
    Procin gyári hűtő jól pasztázva. Ha a hűtő fordulatszámát fixen a maximálison hagyom, akkor is fagy.

  • Zájec

    veterán

    válasz helkis #317 üzenetére

    egy kicsit kiegésziteném azért a meglátásokat.. ez a drop azért
    más tartományok között mozog nálunk.. a legnagyobb dropolás
    nálam csak az orthosnál,prime-nál jelentkezik.. de mivel nem ehhez
    hangolom a rendszeremet(amit az orthos bir) hanem a hétköznapi
    felhasználáshoz igy nincs olyan jelentösége...
    a biosban beállitott értékhez képest 0.01-0.02v dropol a játékok alatt terhelve.
    ha ráküldöm az orthost akkor 0.030-0.045 a max drop...
    igy azért másképp hangzik.. a villanyorát nem tekeri , a procit nem füti..
    szóval én biztos nem csinálom meg ezért a vdrop modod...
    meg nem baj az ha van egy picit én azt hallotam,, nem vicböl gyártják igy
    a lapokat.. ha annyira nagy okosság, vagy hiba lenne ez a dolog, akkor
    már megoldották volna ezt a gyártók, vagyis a mérnökök..
    a DQ6-nál is van drop.. ott is ilyen minimális 0.01v.. körül...

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #335 üzenetére

    Ezt fordítsd már le nekem pár szóval úgy ,hogy tudjam;)ánikoljak-e vagy sem!
    Elakadtam a fázisoknál :B :K :U
    Az én IP35-ös lapom akkor gagyi?Itt van ám drop :O
    Viszont jól megy :K

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #340 üzenetére

    Ezekhez mit szólsz?Hol az igzság?Légyszi!!!!!!!!!!!!!!!!:

    "Magas cpu terhelésnél a VRM-eknek nagyon sok áramot kell szolgáltatnia a procinak, de ha a terhelés megszűnik a VRM áramkör nem tud olyan gyorsan reagálni, ezért feszültség túlfutás lesz.Minnél nagyobb a terhelésváltozás, annál nagyobb lesz ez a feszültségtúlfutás pozitív és negatív irányban is, ezért ha az idle feszültség magasabb mint a terhelt, akkor a 2 állapot között kisebb a teljesítménykülönbség, így a feszültségtúlfutás nagysága is.Fontos megjegyezni, hogy a cpu VID az nem a cpu célfeszültsége, hanem az a maximum amit az intel a processzornak meghatároz.Vdrop(offset) és a vdroop nélkül terheléseséskor a feszültség meghaladná a cpu VID-et, velük viszont éppen a cpu VID-je lesz. Tehát a vdroop a feszültségtúlfutás nagyságát probálja alacsonyabban tartani, a vdrop meg pont a feszültségtúlfutás nagyságával egyenlő."

    "A Drop szándékos az alaplapoknál. Azért van, mert van némi tehetetlenségi tényező a tápellátó áramkörben, ha megugrik a terhelés. Egy CPU képes néhány mikrosec. alatt óriási energiát felvenni. Ezt kell valahogy lekövetni a tápellátásnak, és kompenzálni a hirtelen energiaigényt. Ha viszont megszűnik a terhelés, akkor rövid ideig túlfeszelt lesz a rendszer, ehhez kell a drop, hogy legyen némi esély, hogy ne kapjon túláramot a CPU.
    Nem én találtam, ki, valahol olvastam"

    Érted már,hogy a magamfajta emberke miért nem tudja,hogy mi a jó és mi nem?S lenne majd még kérdésem :B :K

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • Zájec

    veterán

    válasz helkis #335 üzenetére

    te 0.7-re állítod a géped stabilítás szempontjából..
    ezt nem értem, mi ez a 0.7 :F
    jóhogynem passziánszstabilra állítod :U
    végülis viccnek jó, oksa röhögök rajta.. :DDD egye-fene..

    azt még véletlenül nem vetted észre hogy mondjuk ha megy egy játék
    akkor nem dropol annyit mint a Prime v Orthos alatt ?
    akkor miért ahhoz löjem be feleslegesen a redszert... azért mert Prime , és
    eltudom mondani hogy Prime stabil vagyok? :U de ha kevesebb fesszel
    is beéri és stabil akkor minek eröltessem..

    a gyengébb lapokon (-se, -x végződésüek) jellemző egyébként a nagyobb drop
    akkor a giga P35 lapjainál, (kivéve DQ6) miért 0.06v - 0.08v a drop ???
    pedig ezek nem olcsó lapok.. pedig a Giga jót gyárt..

    szóval annyira nagy jelentösége nincsen a dolognak, inkább ez valami
    megnyugvás egyeseknek hogy ugyanannyi feszt ir ki a progi mint amit beállitott
    a bios-ba... ha nem tuningos a procid akkor hiába vdrop mod meg hiába
    fullos lap,, nem ér semmit az egész, és a xarnak is adtál egy pofont...
    ha meg tuningos akkor igyis úgyis megy a dolog a hétköznapi beállitáshoz..
    szóval jóhangzó dolog ez a vdrop mod, felvágos,nagyzólos duma..
    csak mikor ugrik emiatt a 3év garanciám akkor meg sirákozás , meg zsebbenyúlás,
    felesleges lovékidobás a vége...
    nekem személyszerint a garancia fontosabb ,minthogy az hogy ugrál e a fesz vagy nem..

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #351 üzenetére

    Látod-látod!Tudod Te,hogy kell velem beszélni!Nem mondom,hogy értettem(igyekszem azé')de az az aksis dolog,igy kicsit érthetőbb.. :B
    Várom az írásaidat,remélem nem fejezted még be.(gondolom nem a szomszédét fürdeted,s előkerülsz még:) )

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #353 üzenetére

    :K :C :R Szeretnék szót kérni :B :U

    Nem tudom,hogy Zájec hogy gondolta,mit mire értett,de majd tuti lereagálja,ez a Ti dolgotok.Viszont Ne haragudj,de nem értem ,hogy (nem így van,de tegyük fel)pl:

    Azért vettem gépet ,hogy x-y játékokkal játszak.S úgy tesztelem a tuningomat,hogy
    1:Ne lépjek túl egy "egészséges"1,4V-ot
    2:Ezen a feszen ne melegedjen játék közben sem 60 fok fölé
    3:A lehető legnagyobb órajelen futtassam a procit ezen kritériumok mellett
    4:A játékom(kaim)hiba nélkül fussanak le.
    Ennyi.Norm marad a hő,a fesz,nem hibázik a játék.Őszintén,ha ez a célom,érdekel engem,hogy Orthosunk 25 óra után vagy 1 perc alatt vág haza?Hát emgem nem.
    Még 1x:Ez se nem Zájec se nem az én beállítási módom.Viszont ezzel mi baj lenne?

    S még vmi.Azt mondod maximalista vagy.Egy maximalista miért is konvertálna filmet?Egy hifista se hallgatna mp3-at.. :R

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák