Új hozzászólás Aktív témák

  • helkis

    addikt

    válasz lipi67 #316 üzenetére

    én is így voltam a te hsz-eddel :D
    oks, erről az eszmefuttatásról hallottam már, és szvsz van alapja. ahogy csökken a gyártási csíkszélesség, magyarul a vezeték, úgy ugyanaz az fesz szinte tönkreteszi a vezetéket, ezért is csökkentik. ill ha jobban hűtjük akkor tartható a pn-átmenetek anyagállapota. ha sajna ezt nem tudjuk biztosítani akkor roncsoljuk a proci szerkezetét a "nagy" feszszel.. tehát amit írtál az bekövetkezik egy idő után, mivel ez a tulajdonsága. fizika.
    vdrop: azért nem kívánatos, mert pl van egy quadod amit szereznél tuningolni, felküldöd 3600Mhz-re, amit csak pl 1.4v-al tud terhelés alatt. ehhez pl 1.5v-ot kell belőnöd biosba amiből idle-ben megkap pl 1.486v-ot a proci, mivel a fesz az egyetlen domináns tényező ami meghatározza a fogyasztást, idleben mikor nem használod ki is 0.086v -tal jobban fűti a procidat, ill tekeri a villanyórádat, mint ha dropmentes 1.4v-ot kellene belőni. ergo magasabb is lesz a hőmérsékleted idleben, mintha dropmentes lenne a cucc. magyarul lesz egy jó kis fűtése az íróasztalodnak. szerintem Zájec inkább az alaplapod átalakítására gondolt, ami nem 100%-os megoldása ennek a jelenségnek, ha még nem próbálta senki. p5k-knál elég jó how2guide-ok vannak a soft és hard modokhoz, amik működnek is rendesen. a giga-p35dq6-hoz meg nem kell mert nincs drop.. :D

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Új hozzászólás Aktív témák