Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz Apollyon #13845 üzenetére

    "ha az nem nagyon mint 1Ah-s, de inkább a kisebb a jobb (USB-ről gépen, az csak felannyi azt hiszem). A telefonomhoz van pl. 2 amperes töltő, a 4000-es aksit kb 90 perc alatt feltölti. Ez eléggé rombolja az élettartamot, nem is használom."

    nem baj hogy fogalmad sincs a töltés működéséről de nem kéne butaságokat terjeszteni.

    a töltő KÉPES leadni 2 ampert ha az eszköz annyit akar felvenni tőle. Nem letömi a két ampert a torkán ha kell ha nem. az eszközbe szerelt töltőelektronika határozza meg. a telefonban ami mellé ilyet adtak az elektronika húz ennyit. az eolvasóé sose fog.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • vottokar

    senior tag

    válasz Apollyon #13845 üzenetére

    Valamilyen szinten képben vagyok a lítium akkumulátorok lelkivilágával, csak a kindle-be szerelt "modell" specialitásaival nem. Látom, hogy adatkommunikáció is folyik az akku és a Kindle között, hátha ez is bezavarhat valamiképp akár akkucsere esetén is. Mindegy, utána kell, hogy nézzek azt hiszem egy kicsit pontosabban a dolgoknak, hátha találok infót róla.
    Általában mezei USB 2.0-ás noti portjáról töltöttem, meg 0.5-0.7A es telefontöltőkkel. Ebből nem igazán lehetett gond. Mondjuk nem tudom, hogy gondolták a 5.25V-os feliratot, amikor mezei USB kábelt adnak hozzá, és szvsz. az 5.25V a maximum feszültség, amit ép eszűen mehet az USB porton (bár nem emlékezem az USB szabvány feszültségelőírásaira, de a TTL korszak 4.75-5.25V feszültségadatai azért bennem is megmaradnak.)

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Új hozzászólás Aktív témák