Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz IRON STORM #684 üzenetére

    Újracsekkoltam a rendszert: kábelek kihúzva-bedugva-átvariálva, jumperelés ellenőrizve, másik drive lehúzva, minden szoftveres okosság (poweriso, daemon, ramdriver) kikapcsolva, leirtva stb. Egyedül a kábel maradt 80-eres szalag.

    Eredmény: most már tűrhetően megírja a lemezeket. Visszadugtam az LG-t slave-nek. Akkor is ugyanúgy működik. Eredetileg is jól volt jumperelve, minden a megfelelő kábelvégre feldugva, tehát csak szoftveres oka lehetett a korábbi állapotnak.
    PI Failures :
    átlag: <0.03
    max: 1, némelyik lemeznél ritkán 2 is előfordul ''tüske'' jelleggel.
    PI Errors:
    átlag: 18-20
    max. 80-100 között, mindig egy helyen, 0.5 giga körül egy Gauss-görbe-szerű szélesebb sávban. Máshol 15-30 között ingadozik.

    Ez jónak számít? Úgy tudom, a max. PI Failures számít igazán, hogy <4 legyen, a 20-as átlagú PI Errors nem szép ugyan, lehetne negyedannyi is, de épp elmegy.

    Egy dolgot nem értek: az írásminőség teszt szerint (tudom, Pio-nál nem releváns, de a trend egyértelmű) kb. fél gigánál van egy nagy csúcs a PI Errors-ban. 20-30 körül kezdi a lemezt, fél gigánál egy sávban felmászik 80-100(!) közé (Gauss-görbe-szerűen), aztán lecsökken 20 alá, ott is marad kb. 4 gigáig, ott lassan újra felkúszik 25-30-40re.
    Utalhat ez írási stratégia hibára, amit firm frissítéssel lehet/érdemes orvosolni? Esetleg érdemes tovább gyógyítgatni a szoftveres környezetet, vagy ez az író ilyen és kész ?
    (más lemezt nem tudok kipróbálni, ebből vagyok betárazva. Verba -R 16x MCC03RG20)
    Úgy tudom, elég gyakori az író is, a lemez is, azért itt kérdezem.

    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák