Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Szevasztok Arany Bogárkáim!

    Itt Mókusbogár I. jelentkezik, talán már kevesebbet krahácsolok, javulás útjára léptem... :)
    Tapéta 70-80%-a lent, végigböngésztük a Mamával a penészmentesítő honlapokat, mindenki mindent ígér, és szapulja a másik által használt technológiát... Most, hogy levakartuk a falat vakolatig, ablak bukóra nyitva, radiátor feltekerve, vadul nézem a penészt, de nyoma sincs. Kezdem azt hinni, hogy csak a nekiszorított ágysarok miatt a tapéta felületén jelent meg valami folt, és sose többet nem fog ott visszajönni. Mindenesetre az összes "gyanús" részt vakolatig levakartuk, most nézem a nedvesedést, de semmi.. :)
    Azért ennek örülök, a tiszta fehér meszelés a legfaszább, szerintem jövőre a nagyszobában is levakarom ezt a fűrészporos szart, és kimeszelek. Apám több mint 20 éve meszeli a házukat, sose volt penész sehol. Ráálltunk a napi többszöri szellőztetésre, nem érdekel hány fokot csökken a belső hőmérséklet, legalább 20 perc kell, napi többször. Sajnos a nyomorult spórolás a gázon meg a fán eddig arra kényszerítette az embereket, hogy zárják el a radiátor szelepet, vagy alig hagyják nyitva, de a fűtetlenség, és a rossz szellőztetési szokások egyenes velejárója a penész. Láttam a neten olyan kecókat, amibe én a lában nem tenném be, most biztos sokan elgondolkodnak hogy mi a bánatot izgulok egy tenyérnyi penész miatt, amikor mások foltos lakásban éldegélnek, de 1.:engem marhára irritál, 2.: jön a kölök, így minimális sem lehet sehol.
    Ahogy egy öreg, bölcs kolléga mondta volt.: egészség legyen, a többit megvesszük!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Aktív témák