Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz gazso75 #533 üzenetére

    Hi ami nekem tutira működik az az alábbi: Link
    Linuxserver\letsencrypt konténert hasznátam + reserve profy fájlokat (nginx mappa .conf kiterjesztések) , amiről kb 2 hete sikeresen áttértem swagra az új image-re.
    Itt kb annyi volt a feladat hogy kicseráltem a nevet letsencrypt => swag , minden paramétert úyghagytam és visszamásoltam a kontenerneve.suddomain.conf fájlokat és máris működött minden.

    Én már a Proxy Managerrel sokszor próbálkoztam de sajnos hiába, mert bármit beállítottam sosel siekrült legyártani az új SSL fájlt. Fizetős domain( .com kiterjesztés) + cloudflare-el vagyok, swagos megoldás pöccre ment , illetve volt egy Traefik-es megoldásom is de az még kezdetleges.

    Itt is van egy swag +2FA-s megoldás, de ha ebből kihagyod a authelia mint autentikációt akkor is jól vagy szerintem: Link

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz gazso75 #533 üzenetére

    Hát van egy jó hírem.
    Nem vagyok nagy kattingatós, de szeretem a letisztult megoldásokat, és hát kb kellett pár hét/hónap mire megvilágosodtam, hogy rosszul csináltam/csinálhattuk a Proxy Manager-es dolgokat.
    Hivatalos oldal: Link
    Én mindig csak direktben futtattam, viszont most kipróbáltam egy megoldást.
    - létrehoztam a config.json fájlt, majd a docker compose-t amit ír.
    - routerben a 80:80 és 443:443 as portokat engedélyeztem

    Ezenfelül tökéletesen átáltam a swagról a Nginx Proxy Managerre.
    Első körben mivel mint írtam cloudflare-el nyomom + fizetős domain-el és nem duckdns-el ezért első körben DNS only módban kellett a Host-ot hozzáadni, majd ha elértem a host címet akkor átállhattam proxy módra.

    Mivel OMV-ben nyomom ezért majd oda is és ide is linkelek egy megoldást.
    Ezenkívül még egy jó Traefik-et is fogok csinálni, ami egy sokkal jobban menedzselhető megoldás lesz remélhetőleg, mint Proxy manager, viszont most ezzel is sokkal előrébb vagyok szerintem és letsencrypt-el.
    Igaz átlagembernek mindegy mit ahsznál csak működjön, engem azért az IT-s háttér is érdekel mivel IT-s vagyok :DDD :DD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák