Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • turorudi

    aktív tag

    válasz SeaShark #979 üzenetére

    Szia,
    állítólag gigabit routerrel a duplája érhető el, de én nem próbáltam.
    Ha a venti nagyon pörög, akkor sem hangos, de nálam kifejezetten halkan üzemel a cucc. Ha pl. úgy hagyod magában torrentezni és éppen nincs semmilyen adatfolyam, a beállításod szerint kikapcsol és nem pörög fel össze-vissza, saját kedve szerint. Nálam akkor van néha értelmetlen vinyó felpörgés, ha a hálózatban valamelyik másik gép is megy, de ezt annak tudom be, hogy mivel egy munkacsoportban vannak, néha egymásra néznek. De ezt is csak egyszer csinálja, utána megnyugszik és nincs több ilyen.
    Ha viszont nem értesz a linuxhoz és a telneten át folytatott parancssori vezérléshez (én sem), akkor nagyokat lehet úgy szívni, hogy tapasztalat nélkül állítgatod be a DNS-en futó alkalmazásokat. Én a Paprika torrent klienssel szivtam nagyokat: biztos csak nehany apro beállításon múlik, de nekem sem törölni (az update-tel sem) nem lehet, sem file-okat mozgatni, és még leszedni sem tudom az alkalmazást, ugyanakkor nem fut mellette a gyári torrent kliens. Pedig itt sokaknak működik, ahogy látom, van is rá telnetes megoldás, de nem tudok linux parancssorokat megtanulni.
    A magam részéről tehát nem javaslom pluginekkel tuningolni a szerkezetet, csak ha programozó vagy, mert több bosszúságod lesz vele, mint hasznod.

  • Menotti

    aktív tag

    válasz SeaShark #979 üzenetére

    Szia

    Ugyanilyen routerem van....ugyanilyet szeretnék,mint te:-)...de k..va drága még.
    A következőt csináltam:Feltettem a Dd-wrt a routerre(Qos mac cim alapján)
    Vettem egy gigabites switchet(Jumbo framet tudja!!!)A switchre rátettem a Dns-323(jumbo frame engedélyezve) és a sz.gépemet(jumbo frame engedélyezve) a switchet meg rádugtam a router egy portjára.Így van mindegyiknek net(priorizálható) és a másolás a gép és a Dns között felugrott 23-25Mb-re.
    Mindezek után a Wrt610n várhat egy kicsit:-)

    Remélem érthető voltam...

Új hozzászólás Aktív témák