Új hozzászólás Aktív témák

  • Damien.Kevin

    csendes tag

    válasz Droidka #86 üzenetére

    sziasztok!

    én dyndns-sel elérem a nast ugyan úgy mint ha saját hálózaton írnám be a 192.168... címét
    mégpedig regiztem http://www.dyndns.com/-on ingyeneset, ennek a felhasználó jelszó adatait megadtam a routernek is és a nas-nak is megadtam ( és ha új ip címet kapok a szolgáltatótol elméletileg elküldi neki a router mi az ip-m, nekem állandó van ezt a részét nem próbáltam ki)
    routerben nyitottam a nas 192.168... ip címére 2 portot 80-ast a webfelület elérésnek és 21est az ftp elérésnek
    csináltam egy felhasználót nasban aki minden adatot írhat olvashat és totalcommanderben van ftp kliens ott megadtam a belépő adatokat (felhasználó, jelszó, a szolgáltató által adott ip címem x.x.x.x:21 és bárhol elérem ftp-n)
    magát a web felületet pedig a valami.dyndns.org címen elérem és adminként vagy felhasználóként belehet jelentkezni (valami = amit regisztrálsz a dyndns oldalon)
    nekem így működik...
    --------------------------
    az FW-t nem frissítettem még... de dlna nekem működik legalábbis telefonomon hibátlanul tudok lejátszani róla egyéb program nélkül...
    --------------------------
    ha windows alól teszel be winyót formázni fogja mert nemtudja kezelni, én is betettem kérdés nélkül formázta.. elötte lementettem 1,5 TB-t 5db kissebb winyóra :) és 1hete éjszakánként másolom vissza apránként mivel a lementést usb-n laptopról csináltam 35mb/s-el hamar ment, de visszatöltés a nasra mivel csak 100mbit-es hálózatom van ezért 7 és 10mb/s között ingadozva másol vissza szép komótosan... mert windows nem ismeri fel az új fáljrendszerét a winyónak...
    --------------------------
    én lefogom cserélni a hálózatot gigabitesre mert én pl ugy szoktam új filmet megnézni mikor lejön hogy belebele tekergetek és 10mb/s alatt döcögős az ugrálás....
    1000mbit-es hálóhoz már cat6-os utp kábel is szükséges, az elterjedt olcsóbb cat5 100mbitre képes max így tudom...
    -------------------------
    torrent lienst hogy lehetne újat telepíteni a nasra? mert a gyári az nagyon egyszerű... szeretnék különböző fájlokat külön mappába tölteni pl filmet film mappa, zenét zene mappába stb meg cimkéket használni a kliensben hogy ez a torrentet seedelni kell arány miatt míg a másikat nem mint pl utorrentben én azt használom
    köszi ha vkinek van ötlete!

Új hozzászólás Aktív témák