Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz xthemax #142 üzenetére

    WiFi-től ne várj sokkal jobb sebességet. Kábelen másolj.
    Ezt inkább nem kommentálom.. :W

    Azért én fel nem szedném a szegélyt, meg semmit sem.
    Szerencsére már évek óta létezik n-es Wifi... :C
    Nálam a cégnél TP-Link WD1043ND routerrel és a DNS-320-al 12-13 MB/s (12000-13500kB/s) között van a sebesség wifin tc-ben nézve, a fájlok méretétől függően. (sok kicsi fájl, pl. képekkel teli mappa nyilván lassabb mint egy 3-4GB-os film)

    Az n-es wifiről csak annyit, hogy az atomos szerver/router amit építettem arról nagyobb fájl esetén 20-22MB/s (160-175Mbit/s) sebességgel másolok oda-vissza stabilan, sok kisebb fájl másolása esetén 17-18MB/s (135-145Mbit/s) a sebesség.
    Persze ennek feltétele a MIMO 3x3 -as n-es wifi kártya mind router, mind kliens oldalon.
    Ezeknek az elméleti maximum sebessége 300Mbit/s, a valós az kb. ott van a 180Mbit/s-nél amit az atomos szerverem is tud max 4-5m-es távolságon (szobán) belül.
    Annak ellenére Wifivel használom, hogy kábelen a gigabites csatlakozással ennek többszörösét is tudja. csak akkor dugom össze ideiglenesen, ha több 100GB adatot kell másolnom és sietni kell..

    Az USB-s wifi adapterek a miniatűr méretük a legtöbbször integrált általában 1, max 2db antenna miatt általában még kisebb térerőt produkálnak, tehát általában sokkal instabilabbak és ugyanakkora távolságon kisebb sebességet tudnak, mint a beépített társaik.
    Ha jól olvastam, Te asztali gépet használsz kliens-ként, abba egy PCI-os kártyát raknék a helyedben. (persze akkor van értelme, ha a routered is n-es)
    Hosszútávon mindenképp n-es rendszerben érdemes gondolkoznod, ha Te sem szereted a kábelezést, mert ez a sebesség már használható és már megfizethető áron elérhető! :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák