Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz domi007 #48 üzenetére

    Sziasztok

    Szintén 3D párti vagyok. Nekem is úgy jött le, hogy a HDMI 1.4 a BD lejátszók esetén játszik, PC-nél teljesen felesleges.
    Én is az Acer 5360 alternatívái után nyomozok. Nekem a vetítési távolságával van gondom. Ennek a típusnak egyértelműen gyengéje ez a dolog. Az odáig oké, hogy egy nagy nappaliba beteszed fixre, de a tartalom miatt én szeretném mobilizálni és adott esetben kisebb szobába elvonulva is használni, tehát olyan 3-4 méterről vetíteni. A specifikáció szerinint 3 méter távolságból durván 2 méteres képátlót vetít, ami 16:9-ben 1méter magas képet jelent, viszont a legtöbb film 16:9-ben még szélesvásznú is így még levesz ebből az 1 méteres magasságból alul-fölül, emiatt nagyon vékonykának érzem az elérhető hasznos képméretet. Minden más speckó szerintem tök elég.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz lean #50 üzenetére

    Ez nem arról szól, hogy használható e vagy nem. Annyi a különbség, hogy az új VGA-k HDMI 1.4-es szabványt követik . A HDMI 1.3 és 1.4 közötti különbségek összeszedve:

    1. HDMI 1.4 has a much higher resolution compared to 1.3
    2. HDMI 1.4 totally supports 3D while 1.3 only supports 3D in 1080i
    3. HDMI 1.4 is equipped with an audio return channel not present in HDMI 1.3
    4. HDMI 1.4 has an Ethernet channel while 1.3 does not
    5. HDMI 1.4 defines a newer cable standard than in 1.3

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #51 üzenetére

    Minden kétséget eloszlatandó az 1.4-es HDMI lábkiosztása:

    HDMI 1.0 ...........................................New in HMDI 1.4
    1 TMDS channel 2 +
    2 TMDS channel 2 shield
    3 TMDS channel 2 -
    4 TMDS channel 1 +
    5 TMDS channel 1 shield
    6 TMDS channel 1 -
    7 TMDS channel 0 +
    8 TMDS channel 0 shield
    9 TMDS channel 0 -
    10 TMDS clock +
    11 TMDS clock shield
    12 TMDS clock -
    13 CEC
    14 n/c .......................................................HEC data -
    15 DDC I²C clock SCL
    16 DDC I²C data SDA
    17 DDC/CEC/HEC shield
    18 +5 VDC power
    19 Hot Plug Detect .....................................HEC data +

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz KING1000 #24 üzenetére

    Beszart a konvergencia IC, elég gyakori probléma projektoros tévéknél, javítható, kb. 20k a csere, keress fel egy TV szerelőt, kiszáll és cseréli a helyszínen, nem probléma. Kérdés neked ér a annyit ez a TV, hogy rákölts 20k+ kiszállási díj... a javítás egyébként tartós ha újat tesz bele, nem ilyen újabb egy hét meg hasonlók. Viszont aki olcsó, na az nem újat tesz bele :), szóval 20k vagy kuka.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ez a BenQ MW512 jobbnak tűnik az Acer 5360-nál, ha másért nem a 6000 órás izzó miatt, azért az nagyon nem mindegy. Ilyet használ valaki? Kérdés ebbe mennyi egy pótlámpa, az Acer-be 65k körül van boltban számlával, de ehhez nem nagyon találok külön lámpát. Most vagy nagyon új típus és lámpára nincs még kereslet ezért nem találok vagy valami turpisság van. :U Egyébként árban elég meggyőző.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz D.Va #56 üzenetére

    Az én olvasatomban úgy néz ki a történet, (de senki ne legyen rest leugatni, ha tévedek) hogy maga a kivetített kép mindig a projektor natív felbontásában van. Van a projektorban egy képleképező elektronika ami a bemeneten kapott jelet alakítja át a projektor natív felbontására. Ha a projektorra adott kép felbontása egyezik a projektor natív felbontásával ezen elektronika nem végez fel vagy le konvertálást (ami mindig jár adatvesztéssel azaz a kép minőségének romlásával, ezért a legszebb a projektor natív felbontásával egyező felbontású jelet vetíteni) így az elektronika minősége nem játszik szerepet abban, hogy mennyire lesz pixeles a kép és mennyire nem, szerepe a színkezelésre és egyéb képjavító funkciókra redukálódik, amik egyébként menüből szintén letilthatók többségükben.
    A különböző célra fejlesztett elektronikák alapvető különbsége a képátalakítás és színkezelés minősége, különös tekintettel a fel-le konvertálásra, amikor egy a natív felbontás alatti-feletti febontású képet méretez át, nagyít fel a kivetített natívra. A házimozira fejlesztett képleképező elektronikában inkább az a jó, hogy a natívtól eltérő felbontású jelet sokkal alacsonyabb veszteséggel tudja átalakítani vetíthetőre, mint a data verziók, illetve segítségével a natív felbontásnál jóval magasabb felbontást is tud fogyasztani a projektor a bemenetén, azaz megeszi a fullHD-t is akár úgy, hogy a natív felbontáson felüli képinformációt nem 100% dobja el, hanem felhasználja a színkezelés, élsimítás stb. javítására, tehát mielőtt eldobja azt a pixelt beleszámolja különböző algoritmusokkal a képbe. RARA-nak szerintem azért volt pixeles a nagy kép, mert a natív felbontás volt túl alacsony 800x600, vagy akár 640x480 -ehhez ismerni kéne a projektort- egyrészt, továbbá lehet hogy használt rossz minőségű elektronikát digitális képátméretezést valamilyen zoom-os nagyítást ami mégtovább rontotta a minőséget.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz D.Va #55 üzenetére

    Én a számítógépen szeretném beállítani a képet, színeket, mindent. Tehát azt szeretném, hogy lehetőleg egyáltalán ne nyúljon bele a projektor semmibe így nem érzem prioritásnak, hogy a projektor házimozis legyen, egy DVD játszós megkergetés esetén nyilván fontosabb, de így hogy a VGA meghajtóban tudom variálni a VIDEO kimenetet nem feltétlen. A projektor menüjében is mindent offolni szeretnék. Zoom-ot sem akarok használni, ezért engem a valós képméret izgat igazán. Elég vizuális vagyok, nem nagyon sikerül elképzelni, hogy ha a számítógép VGA kimenetét beállítom a 16:10-es natív felbontására a projektornak és megkapom kivetítve a windows asztalt a lehető legszebben majd így dobom ki a VLC playert teljes képernyőre és vetítem a 16:9-es HD filmet a hasznos képméret változik e egyáltalán mérhetően :U Elvileg ugye keskenyebb na de a fix méretű monitoron. De a projektor a 16:10 arány miatt eleve magasabb képet vetít. Szóval az nem mindegy ill. abban nem vagyok biztos, hogy keskenyebb lesz a film ami izgat, vagy a film ugyanakkora marad csak szélesebb semmit vetít a "vászon alá és fölé" ami meg nem izgat.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Pro Koryak #64 üzenetére

    Jók, csak ahhoz máshová kellett volna születned. Én nem találtam senkit, aki behozná nagyban HUN földre a vonatkozó típusokat. :O 200k körül kezdődnek messze-messze, de hol vagyunk mi még ettől, hogy egy 60"-os 3D TV a legkisebb új típus egy gyártónál és kétszázezer Ft újonnan?
    Mi itt a balkánon túl jól keresünk ehhez. Nem lehet csak úgy átváltani a dodót. Harmadik országos vámkezelés meg az Isten se tudja milyen adó. Itthon kapsz 350k-ért egy 40"-os szart "3D TV" címén ami persze nem 120Hz-es, ergó szinte semmire sem jó, mert nincs hozzá szinte semmi tartalom. A TV felejtős itthon 3D-hez szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #70 üzenetére

    Tölts le innen minta videót. Fehér virág például. Töltsd le ezt a lejátszót, állítsd "page flip"-re és sasold meg, hogy mi újság van.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #70 üzenetére

    A teljes verziójú PowerDVD 10 ezeket dobja fel 3D-re: kép

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #73 üzenetére

    Majd írd már meg légyszi, hogy a "page flip" menün belül melyiken volt amikor beindult a DLP szemcsid, hogy okosodjak egy kicsit DLP-ben is, mert én még rágom a csontot, hogy mi legyen otthonra.
    Az Acer P1303W projektornak 1280 x 800 a natív felbontása egyébként. Azon próbáltad? Ez ugye 16:10 -es arány és ha ezt nem dobja fel a VGA meghajtó, mint választható felbontást amikor csak a proji van rajta akkor az biza VGA driver miatt lesz hacsak nincs valami telepítője a projinak külön.
    Én amiatt voltam szopóágon egy MacPro-val, hogy amikor nem tükröztem az asztalt, hanem kiterjesztett asztallal operáltam, akkor a második asztal felbontásválasztójában csak a 4:3-as arányú felbontásokat ajánlotta fel a VGA meghajtó függetlenül attól, hogy mi volt a kábel másik végén, a projektor meg 16:9 natívban, így a vászon fele ment a levesbe, mert ha a projin állítottam aspect-et akkor meg széthúzta a képet. Mondanom se kell a Mac-ben is Ati VGA van, sajna még mindig nem tudnak normális drivert írni :(

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz SimonMágus #79 üzenetére

    Azt a manual-t én is néztem, de az ilyen kötegelt kézikönyv. Ezt a könyvet adják százféle típushoz, füle mögé teheti. Az itt a gixer, hogy az övé nem 16:9-es natívban, hanem 16:10-es. Ezek az elektronikák meg szarok. Csak egy olyan aktív eszközt tettünk be próba erejéig, ami úgy néz ki, hogy egy kis adapter asszem 9V DC de tökmindegy hozzá a kis dobozka ami úgy néz ki, hogy van egy DVI meg egy optikai bemenet elöl és a két bemeneten ami jön kép meg hang azt a fenekén ki tudja dobni egy HDMI-re és már ettől vége volt a fullHD-nek, egyszerűen nem engedte át ez a szar csak az 1024x768-at, pedig hát ez mi, ez egy semmi. Ahogy nő az adatsűrűség a felbontás emelésével ezek a "régi" tervezésű nyákok tök alkalmatlanok ez világos, csak nekem az nem jött le a hsz-éből hogy a PC-n a VGA driver feldobja e neki választható felbontásként a 16:10-es natívját a projinak vagy nem, mert az 1280x800 nincs benne a táblázatban a specifikációban :C Az Acer meg állítja, hogy natívban tudja a 120Hz-et a vasa.

    Amúgy részvétem zengoe, ez qrva dühítő :(( gondolom pipa vagy.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz SimonMágus #83 üzenetére

    A legnagyobb jóindulattal azt feltételeztem, hogy a DMD vezérlő egyforma, képes 120 Hz-es képfrissítéssel operálni a vonatkozó típusokban, de valami egyéb elektronika is van mindegyikben, ami viszont csak az 1024x768-as adatsűrűséggel boldogul. Szóval gondoltam mi van ha az elektronikának ez a része nem aktív abban az esetben ha a bemenetre adott jel natív felbontású? Ez megmagyarázná, hogy az 5360 vagy a V700 miért tudja a 120Hz-et HD-ban is, mert ezeknek pont a 16:9-es HD felbontás a natív így nem jön elő a "gyenge pont", emiatt gondoltam rá, hogy 1280x800-ban lehet hogy tudja a 120Hz-et attól függetlenül, hogy ez jóval nagyobb adatsűrűség, mint az 1024x768, mert ennek meg ez a natívja, de ez csak feltételezés volt persze és könnyen lehet hogy igazad lesz és átverték, csak nem nagyon értem miért. Ha egy eldó mondta volna neki, aki jutalékot kap ha rásózza a cuccot, akkor érteném, de így... fura, hogy nem ajánlottak neki másik típust.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #102 üzenetére

    ...hogy fölösleges köröket ne fuss.

    WinDVD Pro 2010
    Display requirements for Blu-ray 3D playback:
    -NVIDIA 3D Vision Capable VGA display card or Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics

    Szerintem lehet hogy érdemes lenne körülnézned a segédprogram piacon. Néha egy kis konvertálás csodákat tesz. ;) [link]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #103 üzenetére

    Így néz ki Innen letöltheted kipróbálni a trial-t. CUDA nélkül mondjuk lehet ez is besír, de egy próbát megér, hátha megy csak procival is csak lassabban. Egy próbát megér. Ha megy akkor már csak egy serial kell hozzá és jó vagy az meg valszeg lesz neten. Egyébként a cyberlink team meg az AMD 2010-re mondta a DLP-s 3D blu ray támogatást, bitti nem megy a Power DVD 10 Ultra 3D teljes verziójával? Vagy az nincs meg csak a trial? Ha kell a teljes szólj.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #106 üzenetére

    ment privát üzi,

    éjjel meg hagy konvertálja a másnapi filmet amíg te alszol, szépen beállítod az energiagazdálkodást, hogy 10 perc után kapcsoljon ki a gép, így ha kész van nem megy egész éjjel fölöslegesen, mindent meg lehet oldani, ez legalább működik ha jól értem és végre tudsz 3D-ben normális filmet nézni és nem csak minta videókat. Ez is valami.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #110 üzenetére

    Abu85 szerint 5xxx ati-val nem fog menni a BD lejátszása 3D-ben, mert ahhoz 1.4-es HDMI kell ami csak az új VGA-kon van, így azt cserélni kellene. Hozzászólásai alapján elég tájékozott ahhoz, hogy érdemes legyen hallgatni rá. Ha viszont VGA csere akkor meg már inkább NV kártyát vennék 3D mozihoz, de nálad az egy külön csapda, hogy már beleöltél egy kalap pénzt a 3D szemcsikbe, amiktől nagyon nehéz lenne megszabadulni nagyobb bukta nélkül, ezért szerintem picit elkapkodtad a vásárlást. Emiatt mondom, hogy így utólag jobban jársz ha megszerzed a kalóz verzióit a két programnak ingyen és megnézed konvertálással a 3D filmeket, mert ez egy járható egérút a meglévő hardvereiddel. Nem kényelmes, de ingyen van.
    Annyira végülis nincsen sok 3D film még, hogy ne lehessen megoldani. Inkább halk ventiket vennék a gépbe, annak legalább máskor is haszát veszed és a filmnézés megoldva. Játszani meg tudnál most is 3D-ben az iz3D driver telepítésével, csak ahhoz meg ugye kevéske a VGA-d, mint grafikus erőforrás.
    Nagyon úgy tűnik, hogy a jelenlegi hardveres háttereddel -ha a teljessel sem megy, amit küldtem- én nem tudok más működő megoldást és sajna más se nagyon.
    Ami a hardvercserét illeti 6xxx ati VGA-ra én még nem költenék, mert az is túl új még. Én azt tenném ha a helyedben lennék, hogy -mivel a szoftverpiac rugalmatlan és idő kell mire az új hardverekhez rendes szoftvereket fejlesztenek- egy picit most maradnék a fenekemen és használnám így lopott konvertáló és stereo player-rel amíg kialakul a kiforrott szoftveres háttere ennek az egésznek. Néztem a kovertálót van kulcs nélküli portable verzió torrenten, a stereo player kvázi ősrégi szintén tuti megszerezhető feketén.

    Ha ez nem és nagyon sürgős akkor inkább eladnám az alaplapot meg a procit meg a VGA-t együtt a hardveraprón és vennék helyette egy új alaplapot meg bele olyan intel procit amiben benne van a GPU mert az ilyen integrált VGA-hoz van lejátszószoftver 3D Blu Ray-hez és ha az eladási meg a vételi ár különbözetét nézem ez olcsó megoldás és csak egy szoftvert kell venned és azonnal megy lemezről a film.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #111 üzenetére

    Ráadásul a projektorodon 1.3-as HDMI van ha jól emlékszem és ezt meg driekt úgy kavarják a jövőben, hogy az 1.4-es HDMI (ami már rajta van a 6xxx VGA-kon) meg az 1.3-as HDMI közötti átjátszás nehogy jó legyen, hogy újat kelljen venni mindenből ezért is bizonytalan ez a dolog még. Elméletben alkalmas a projektorod, de ezt az új HEC csatornát ami belekerült az 1.4-es HDMI-be hogy szoftveresen mire fogják használni meg mire nem azt én meg nem mondom neked, de nem az a cél, hogy te kevesebbet költsél az gyanítható.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #113 üzenetére

    Nekem az 1.4.2 verziója van meg teljesben a Stereoscopic Player-nek és ott a menüben az "open DVD" opció, lehet hogy csak sima 3D DVD-hez jó blu ray-hez meg nem, egy darab lemezem nincs, mert én netről töltöm a filmeket avi-ban, de nem is nagyon értem minek neked a Blu Ray ha 1024x768-ban tud csak a projid 120Hz-et. Nem jön ki máson a film csak Blu Ray-en vagy miért?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #115 üzenetére

    passz, ha látom valahol leszedem és megnézem, biztos van különbség. itt egy szeptemberi összesítő a felhozatalról a teljesség igénye nélkül. 3D DVD-k is vannak, csak gondolom a helyhiány miatt egymásra égetik a két képet és anaglif papírszemcsivel lesz 3D-s, a 120Hz-es százszor jobb megoldás a színek miatt, de ha nem láttál még ilyet nézz rá, mert azért a magenta-zöld szemcsivel is elég jól átjön a 3D sötétben, 400Ft egy papírszemcsi, szóval nem egy összeg és legalább élvezheted a projid natív felbontását is, mert nem kell 120Hz hozzá.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz domi007 #119 üzenetére

    direkt olyat küldtem neki teljes verziót, azért kérdeztem én is hogy "tuti nem megy?" Lehet megy a DLP szemcsivel is annak akinek NV kártyája van, mert csak nvidia driver kéne valamiért a PDVD-nek, kéne a hibaüzi, hogy mi a nyomora

    zengoe:

    Arról a hibaüzenetről dobj már fel egy képet a netre, amit a 120Hz-es NVIDIA beállításnál dob fel. Nyomsz egy Print Screen billentyűt, utána megnyitod a paint-et a kellékekből és ctrl+v-vel beszúrod a képernyőt a hibaüzivel mentés másként-el elmented jpg-ben és feltöltöd ide, hátha okosabbak leszünk mi a gáz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Oczu #122 üzenetére

    Helo

    Ez a TV nem 120Hz-es, asszem 200Hz, de tökmindegy a lényeg hogy tuti nem 120Hz. A Mitsubishi Electric gyárt 120Hz-es TV-ket, de itthon nem nagyon lehet kapni. Lehet hogy amiatt, mert 60"-os az aktuális sorozatban legkisebb típus :)
    Egyébként az iz3D driver shutter-es kezelési útmutatója fennt van a neten, de ehhez 120Hz kell, itthon ez inkább monitort vagy projektort jelent.
    A weblap szerint ilyeneket lehet megkergetni vele. Előfordulhat, hogy nem frissítik a weblapot és azóta már támogatják a DLP TV-ket is így nem árt végigpróbálni a beállításokat, pénzbe nem kerül, de ne a 120Hz-est keresd, mert az nem fog menni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #124 üzenetére

    A PowerDVD-ben van olyan, hogy 3D DLP TV, ezért rákerestem hogy ott mi újság.
    Itt van a kompatibilis hardverlista.

    3D Ready HDTV (DLP):

    -Native format: checkerboard
    -Eye wear: Active shutter glasses
    -Supported Hardware: Mitsubishi 1080p DLP HDTV, Samsung 3D Ready DLP HDTV

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #127 üzenetére

    Az NVIDIA kártyával tuti hogy megy a szemüveg csak a tiéd nem tuti. Azért tuti, mert az NVIDIA azt mondta még az elején, hogy nekünk saját szemüvegünk lesz, amit mi vezérlünk, hogy ne legyenek gondok. Neked viszont nem NV szemüveged van és nem a gép vezérli egy USB-s perifériával, hanem a projektor.
    Írták más fórumokon, hogy a 120Hz-et csak akkor tudták bekapcsolni az NVidia VGA-val, ha fel volt telepítve a vision (Az Nvidia saját 3D szemüvege) azt viszont csak úgy lehet feltelepíteni, ha rá van kötve USB-n a gépre, ergó meg kell venni. Az szoftveres "probléma", ha csak így lehet és megeshet hogy van kiskapu, de az megint kvázi barkács és nem hivatalos. Ezért mondtam neked azt a 111-es hsz végén, hogy ha VGA csere, akkor mivel a HD6xxx VGA sorozat szintén elég új ahhoz, hogy lehessenek gondok inkább
    WinDVD Pro 2010 szoftver+ Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics felállást próbálnám ki a helyedben, mert ez a kettő legalább hivatalosan támogatja egymást Blu Ray lejátszáshoz, csak a projektorod ugye kérdéses a szemcsivel az 1.3-as HDMI miatt.
    Igazából itthon a kitaposott út és a tuti biztos az az NV 3D ready VGA+Vision 3D szemcsi+Acer 5360, nekem ez jött le a tapasztalatokból.
    A többi nem Nvidiás megoldás mind elég új ahhoz, hogy meglepetés érhessen. A vision viszont már elég régi. Valszeg kinövi magát a többi is, csak kell még egy kis idő hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz domi007 #130 üzenetére

    Ha megnézed a hardveraprót két perc alatt össze lehet vásárolni használt, de még papíros garanciális hozzávalókat használt áron, kipróbálni és ha nem megy eladni használt áron. Pár napig van csak nála, nem tud bukni csak ha nagyon béna kb. ingyen ki tudja próbálni. Annyi csak hogy pár napig áll benne a pénze, ha ügyes és le tudja alkudni még kereshet is 1-2 ezer Ft-ot, persze más se hülye, de akkor is, ennél olcsóbbat nem nagyon lehet kitalálni. Ez persze az NV VGA-ra is igaz, de szerintem a legsanszosabb még mindig az Intel, mivel nem Vision szemüvege van. No persze ha lusta foglalkozni vele... az drágább.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Oczu #137 üzenetére

    Alkalmatlannak nem nevezném, csak ez a terület elég friss még és mivel mindenki fejlesztett meg jogvédett a szélrózsa minden irányába nem könnyű okosnak lenni. Az nyilvánvaló, hogy van asztali Blu Ray lejátszó amivel megy a TV-d 200Hz-en 3D-ben, különben nem lehetne eladni 3D TV-nek. Elméletben ez egy előrelépés lenne, hogy nem 120Hz-es a képfrissítési freki, hanem 200Hz, mert így nem szemenként 60Hz-nek érzékeled a shutteres szemüvegen át, hanem 100Hz-nek ami jóval szemnyugtatóbb, ergó jobb, csak mivel 120Hz-es megjelenítőket támogat az NV kész Vision megoldása ami már egy tömeggyártott termék így nem tudom mennyire lehet számítani arra, hogy a 200Hz-es megjelenítőket támogatni fogják a jövőben 3D Blu Ray lejátszásra.
    AMD oldalon kéne inkább körülnézni, hogy várható e ilyesmi. Abu mondta, hogy az AMD meghajtóprogram esetén csak egy keretprogramról lehet beszélni és a lejátszószoftver kvázi kezdhet vele amit tud, a HD 6xxx kártyákon az 1.4-es HDMI adott, így nem kizárt hogy a jövőben támogatott lesz az olyan típusú 3D TV is, mint a tiéd. Ebben a pillanatban én nem ismerek olyan szoftvert ami ezt tudja. Ez nem jelenti azt, hogy nincs, de a csapból is ez fog folyni szerintem ha lesz. Amíg viszont valami konkurens VGA gyártó (Intel vagy AMD) meg nem oldja, addig szerintem kizárt, hogy az Nvidia lépni fog, mert ők külön kaszálnak a saját szemüvegükön és ha ez támogatott lenne, akkor mindenki a TV saját szemcsijét használná és a nyakukon maradna a Vision, de ne legyen igazam.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #139 üzenetére

    Jó, hát végülis már onnan, hogy LCD-ről be3szélünk már az egész frissítési frekvencia bullshit valahol, mint fogalom. Máshogy kéne hívni, mert a CRT-vel szemben az LCD panel nem alszik ki, így nem villog, ennek ellenére látok olyat, hogy 100Hz-es LCD TV, aminek aztán végképp semmi értelme mégis létezik, mert ezzel embereket tévedésben lehet tartani, hogy az jobb. Szerintem kizárt, hogy emberi szemmel észrevehető legyen az az elméletben gyors kameramozgásoknál előfordulható elmosódás amit egy LCD az alacsony képfrissítés miatt mutathatna elméletben. Szóval ezen a 100Hz-en ugye röhögtem egyből, hogy "amíg van lószar van veréb is kategória" a 200Hz-et meg becoptam én is sikeresen. :C
    Egyébként azért, mert az a +80Hz így első hallásra nem volt gyanús, gondoltam milyen fasza panelt fejlesztettek. Ha 240Hz lenne akkor azonnal gyanús lett volna, de most hogy mondod a panel ígyis-úgyis a legnagyobb gond, ha nem így lenne mi a francnak kezdtek volna 120Hz-en, tök jogos :R Az árát nézve 250k-ért tényleges 200Hz-es panellel szerelt TV, én kis naív :))
    Amit írsz az világos, csak a gyakorlatban mégsem ilyen egyszerű. Szopakodás van még elég sok felállásban.

    "HDMI 1.4 feltétele a Blu-ray 3D továbbításának"

    Na ezt meg a te torkodon nyomták le sikeresen, mert a képi infó ugyanazokon a pineken megy, mint az 1.3-as verzióban és a sávszélesség is maradt a régi, 48 biten még a támogatott felbontás sem változott. A HDMI hálózati csatornát ami belekerült az 1.4-be max felhasználják az eszközillesztés megakasztására, hogy ne működjön az 1.3-1.4 közötti átjátszás, hogy biztosítsák a kompatibilitást meg hogy újat kelljen venni pár embernek a vonatkozó cuccból, de érdemben az átjátszásnak nem feltétele az 1.4 megléte, bullshit. Én is azt gondoltam először, hogy a HEC játszik az átjátszásban de nem. Nettó lehúzás. Olyan, mint a 8 pines PCI-E tápon a +2 GND

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #144 üzenetére

    Vili, csak a régi kábelben max a HEC negatív pinjén nincs forrasztott vezetékszál... értesz. Szóval elméletben tuti nem kell új kábel az átjátszáshoz. Aztán ha direkt rámennek a kérdésre olybátor, hogy a hotplug-hoz kell a HEC negatív pinje is akkor cumi van és kell az új kábel is. Végtére is a VGA-knál is földre kell tenni a +2 pint, különben hiába a tökéletes 6 pines táp, az is egyfajta hotplug, mert anélkül olyan, mint ha bele se dugtad volna a tápot a VGA seggébe. A mai napig a 650W-os delta csifit használom, amin nincs 8 pines és hagy ne ecseteljem hány 8 pines VGA-t kergettem vele gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #146 üzenetére

    technikailag nincs rá szükség ==> gyártók úgy akarják, hogy kelljen == erre mondom én, hogy nettó lehúzás

    Az új 6xxx AMD sorozatnál hogy van pontosan? Adott a keretprogram a videomeghajtóban és bárki fejlesztheti szabadon a lejátszószoftverét ami meghívja a VGA drivert és szépen beállít mindent, vagy mi volt ez a nagy kooperáció kiemelten, külön a cyberlink team-el 2010-ben ez is pénzről szól meg jogokról? Mi annak az oka, hogy nincs még egy tucat lejátszóprogram ami támogat mindent ami támogatható? Mire kell itt pontosan várni? Nekem az nem vili, hogy az a szoftver ami fut egy asztali BD lejátszón az miért nem fut egy akármilyen PC-n? Miért van az, hogy a lejátszószoftvereknél külön támogatott hardverlistát olvasok hogy csak ilyen meg olyan TV-vel, BD lejátszóknál viszont nem láttam ilyet, hogy specifikus lenne, hogy a 3D ready TV-k közül csak ezzel meg azzal a TV-vel megy a 3D... fura.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #148 üzenetére

    Nem kicsit :DDD

    Tehát akkor az összes Nvidiás menü minden lejátszóban valszeg szopóág DLP szemcsivel, mert az a menü az NV keretprogramját hívná meg (hívhatja csak meg, mert gondolom azonnali keresztség meg bérmálás rögtön ha bárki le meri írni az NVIDIA nevet a szoftverében), amit viszont csak akkor tud meghívni, ha a 3D Vision szemüveg fel van telepítve, mert csak azt követően válik elérhetővé a keretprogram hála a nagy testvérnek. AMD VGA-nál meg kap az illető a VGA-jához egy ATI 3D DLP keretprogit ingyé az IZ3D-ben amit meg jól nem hív meg a lejátszóprogram, mert azon meg az IZ3D trónol aki gondolom az IZ3D Media Player-ből akar pénzt csinálni és pénzt akar mindenkitől aki a saját lejátszójában fel szeretné használni óósztán akkor meg is jöttünk, mert rendes keretprogit önerőből meg nem tudnak, akarnak fejleszteni, finanszírozni, naprakészen tartani a lejátszószoftverek készítői. :B Intelnél mi a helyzet? Vagy ne legyek ennyire negatív? :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #150 üzenetére

    Ahm, szóval az együttműködésnek hála a PowerDVD legújabb verziója tartalmaz mindent ami szoftveresen a lejátszáshoz kell AMD fronton, nincs szüksége semmire csak a feltelepített HD 6xxx VGA-ra meg win7-re, tehát ez a közös fejlesztési folyamat ami még a 5xxx sorozat idején elindult a HDMI 1.4 eljövetelével terelődött a végleges, kompatibilitási problémákat is kizáró medrébe, tehát aki HD 6xxx sorozatot vesz és HDMI 1.4-es 3D ready TV-je, projektora van az stresszmentesen tud 3D-t nézni, csak a lejátszószoftvert kell feltelepítenie 1.4-es kábellel összekötni a gépet a TV-vel és betenni a Blu Ray lemezt a gépbe, semmi mást nem kell tennie. Tökmindegy hogy hány Hz-et írnak a specifikációban a TV-re, a lényeg, hogy 3D ready legyen. Te ha ez így van az isteni. Mulder vagyok és "hinni akarok". Akinek meg NV VGA-ja van az vegyen Vision szemcsit, mert ott meg az a stresszmentes élet titka. Intelnél meg még nem száradt meg a tinta, de már működik. Hol itt a gond? :)) Nem is értem minek ez a topic, szerintem zárható. :DDD

    Köszi a törődést :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Fú de bacca a csőröm ez az 1.4-es HDMI, megnézed és egy 1024x768-as natív felbontású szarra ha ráteszik az 1.4-et rögtön 200k. Fúj, nagyon undorító. ...A semmire gyakorlatilag, de rögtön levesznek, hogy ééérezd, hogy szokjad és ezt még fél évig simán így adják elő. :W

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #154 üzenetére

    Az biztos, hogy a fogyasztóvédelem olyan szinten impotens az ilyen területeken, hogy gyakorlatilag már horror ami van, azt csinálnak amit akarnak. Itt rugózok rajta pár napja nettel, speckókra rákeresve, manual-okba beleolvasva, hogy hol tartanak ezek a dolgok, de még én is becopom a 200Hz-et, amikor nem is olyan régen, úgy egy éve max kettő olvasgathattam a samu monitorról ami a Vision-hoz jött ki annó (2233 asszem), hogy az volt vele a gond, hogy nem volt elég gyors a 120Hz-es képfrissítéshez és emiatt nem volt tökéletes a 3D kép és megeszem a 200Hz-et, mert a speckóba látom és elhiszem én hülye és akkor majd a munkanélküli hentes gyerek, aki éppen beáll eladónak és azt sem tudja mi az a Hz fogja megmondani a jogásznak, hogy melyik TV a legjobb neki. Úúú bakker. A drágábbik. Az a tuti. :DDD

    (#155) domi007

    LG 42LX6500 amit írt a srác például 3D Ready és 200Hz van a speckójában :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz domi007 #157 üzenetére

    Állandóan ömlenek az ilyen hírek. Könnyű bedőlni és azt mondani, hogy hát 200Hz az azért elég durva, de hát Istenem, biztos megoldották valahogy végülis ha azt nézzük, hogy honnan indult. Emlékszem olyan input lag-ja volt egy-két monitornak az elején, hogy bedobtál egy kv-t meg egy krémest mire láttál valamit abból, hogy odébbdobtad az ablakot az egérrel. Jó, persze biztos nem csak a panelon múlott, de az ember hajlamos elhinni, hogy ilyen ütemben is fejlődhetne akár...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz domi007 #160 üzenetére

    Én nem ájultam el tőle. 30k hozzá egy szemcsi és úgy már nem olcsó. A felbontása se valami nagy szám. Alig van rá tartalom mert -mivel plazma- PC-re nem nagyon lehet kötni a ghost miatt, meg ilyen felbontáson egy játékban a párbeszéd apró betűit olvasni kifejezetten szar, ahhoz fullHD-kell. Ergó 2D-ben se lehet vele igazából játszani, monitornak se lehet használni. 150k körül van egy Acer 5360 és azért az már más kategória képátlóban, meg a játékok is mennek 3D-ben.

    Apámnak is új samu plazmája van. Jók, de látszik a korhatár karika szellemképe, amikor eklapcsolok pár másodpercig, pedig 250k-s TV 3D nélkül, ergó valszeg jobb minőségű, mint ez, kezdve ott, hogy az fullHD. PC-nél szerintem ez halálos lenne. Hiába figyelsz hogy ne legyél a win. asztalon, amikor egy játékban is mindig kinnt van fixen valami a sarkokban és egy játékban nincs reklám, jóval többet időzik fix tartalom a képernyőn. Apáméban is az tetszik csak igazán az enyémhez képest (Sony 40W4000) hogy 50"-os meg hogy a beépített médialejátszó az valami qrvajó abban az esetben ha egy 600MB-1,2GB közötti tömörítésű filmet játszol le vele USB-ről, mert tökéletesen feljavítja a képet. Sokkal jobb, mint az enyém+PC, pedig nagyobb. A HD tömörítésű avi-k is gyönyörűek, de azok már az enyémen is azok. Apáméba belenyomtam egy 4GB-os avi-t penen és ott meg már elmászott a hang a képhez képest. USB HDD-t is rá lehet tolni, lehet azzal jobb a helyzet, mert az gyorsabb, de azért így nemtom mennyire van értelme, hogy fullHD-s a TV, ha ilyen a beépített Media Player, mert gyorsabb a HDD, de a fullHD film meg 24GB nem 4GB, mindegy majd egyszer kipróbálom, de szerintem simán szar lesz. Észnél kell ezeknél lenni, mert nagyon nagy a parasztvakítás. Ez a 3D konverzió is egy kalap szar, ha fix háttér kell hozzá. Híradót nézni 3D-ben? Áhh, nevetséges, egyébként meg mi van? Egy szar HD Ready plazma ennyiért? Nemár.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zengoe #164 üzenetére

    Na ez jó, akkor Abu tévedésben van. Azt a privit elküldhetnéd nekem is, vagy mégjobb lenne a ide is leírnád a fórumba.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák