Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rimo1965

    csendes tag

    Sziasztok! Pontosan ua. a problémám, mint yanni56-nak, azaz nem tudom a Samsung LE40B650 tévén a DLNA-t használni. A TV vezetékesen van csatlakoztatva a routerhez, a PC (notebook) pedig vezeték nélkül. A TV-n tudom használni az internet@tv-t (sajnos egyelőre csak youtube ill. accuweather van rajta, de állítólag hamarosan felkerül az index is a widgetek közé :) ), valamint a media player funkcióval tökéletesen lejátszik zenéket, filmeket, fotókat USB-n csatlakoztatott külső HDD-ről. A pc-re telepítettem a Samsung Share Manager-t, de képtelen vagyok összehozni a kapcsolatot a TV és a PC között, egyszerűen nem látják egymást....már tényleg mindent megpróbáltam, de hátha van valakinek egy jó ötlete, javaslata. Örülnék ha valaki jelentkezne, akinél működik a dolog, és esetleg segítene abban, hogy lépésről lépésre leírná, hogy mit tegyek. A tévén kell beállítani valamit? A PC-n vagy a share manager programban? Esetleg a routeren? Hiába nyitom meg a Share Manager-t a PC-n és osztok meg mappákat, a media player elindításakor csak azt írja ki a TV, hogy nincsen csatlakoztattott eszköz.... Előre is köszi a segítséget! rimo1965

  • rimo1965

    csendes tag

    Egyébként még csak annyit, hogy E-mailben kértem segítséget a mo.-i Samsung ügyfélszolgálattól, és hihetetlen korrekt módon ca. 12 órán belül válaszoltak kérdéseimre. Íme az idézet:
    -------
    A inrenet tv szolgátatás az index oldallal fog bővülni hamarosan, addig magyarországon ez a két lehetőség használható. A DNLA beállításhoz elsősorban engedélyeznikell a routeren a kapcsolódást, utána akár automatikusan csatlakoztatható a televízió, ha nincs hozzárendelve jelszó. A PCshare manager programban hozzon létre egy fő mappát, ebbe helyezze át amegtekinteni kívánt fájlokat.Csak egy mappát ismer fel a tv.
    --------

    Sajnos nem lettem okosabb a választól.... Valakinek ez mond valamit?
    Lehet írok nekik is mégegyszer, részletesebb magyarázatot kérve. De ha valaki tud jobbat, akkor várnám a javaslatokat.
    Üdv rimo1965

  • rimo1965

    csendes tag

    Íme az újabb levelem Samsungékhoz:
    ----------
    Köszönöm szépen gyors válaszát. Örömmel fogadtam, hogy az internetTV@ szolgáltatás hamarosan bővülni fog az index oldallal. Ez mikor várható, illetve van -e szükség szoftverfrissítésre, vagy a TV autómatikusan tölti az új oldalt, amint a szolgáltatás elindul?

    A DLNA csatlakozási probléma továbbra sem oldódott meg. Mint ahogy említettem, az internetTV@ szolgáltatást tudom használni, tehát a tévének van kapcsolata a routerrel (TP-link TL-WR340GD), ill. azon keresztül az internettel is. Mit kellene még átállítani/beállítani/engedélyezni a routeren?
    A hálózatom így néz ki:
    - Fali csatlakozó
    - LAN
    - Router (TP-link TL-WR340GD),majd
    a. - WLAN
    - PC (Windows Vista, telepített Samsung Share Manager)
    b. - LAN
    - TV (Samsung LE40B651)
    Mind a PC, mind a TV problémamentesen csatlakozik az internethez a routeren keresztül, viszont hiába indítom el a PC-n a Samsung Share Manager programot a megosztott mappával, a tévén a media player indításakor azt a hibaüzenetet kapom, hogy nincsen csatlakoztatott eszköz. A PC-n szintén nem látom a tévét, mint csatlakoztatott eszközt!
    Megjegyzem, hogy USB-n csatlakoztatott HDD esetén a media playerben gond nélkül megnyithatóak és lejátszhatóak a HDD-n tárolt mediafájlok.....
    Kérnék egy pontos leírást lépésről lépésre, hogy mit és milyen sorrendben kell beállítani/futtatni a PC-n, routeren és a TV-készüléken, hogy kihasználhassam és élvezhessen a DLNA-n keresztül történő médialejátszási funkciót.

    Várom mielőbbi válaszukat
    --------------
    Amint van válasz, ill. amint megoldódott a probléma, jelentkezni fogok.
    Üdv mindenkinek
    rimo1965

  • rimo1965

    csendes tag

    Szóval nálam így néz ki ez az ablak...
    Valószínűleg itt van a kutya elásva! De hogyan tovább?

  • rimo1965

    csendes tag

    válasz suste #25 üzenetére

    Köszönöm a segítő tanácsokat! Zhagyma ötletei alapján babrálok egy kicsit a routerrel... Egyébként Vista van a gépemen, próbálkoztam a tűzfalak kiiktatásával is, eddig sikertelenül. Egyébként utóbbi levelemre Samsungtól a következő válasz jött:

    -----

    Az Index oldal bevezetési dátumát nem tudjuk pontosan, a televízió autómatikusan
    felajánjla a frissítést. A PC Share Manager programmal létre kell hozni a főmappát,
    és ebbe kell belehelyezni a megtekinteni kívánt file-okat. Csak egy mappából tudja
    beolvasni a az adatokat. Miután létrehozta a mappát a televízió mediaplay menüjében
    apiros gomb megnyomásával hozzá kell adni a számítógépet, szinkronizálásután pedíg
    megtekinthető a tartalom.

    -----

    Ez teljesen rendben is van, szerintem mindent így csináltam, és ennek ellenére nincs pozitív eredmény.

    Megfogadom suste tanácsát is, és megírom Samsungéknak, hogy a Share Manager programban az Eszközházirend beállítása ablak nálam teljesen üres... Hátha tényleg közelebb kerülünk a megoldáshoz...

    Amint van újjabb fejlemény, jelentkezem.
    Üdv mindenkinek
    rimo1965

  • rimo1965

    csendes tag

    válasz suste #27 üzenetére

    Hát már én is gondoltam arra, hogy a Vista a hibás, bár a Samsung szerint a progi kompatibilis a Vistával. Egyébként sincs XP-m kéznél. Megvárom mit válaszolnak az újabb levelemre..

  • rimo1965

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nekem is megoldódott a DLNA, a Panda tüzfal volt a hibás, amit kiiktattam, majd visszaállítottam. Azóta van tűzfal és van DLNA!
    Köszi mindenkinek a segítséget.
    rimo1965

Új hozzászólás Aktív témák