Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekesi132

    tag

    Sziasztok!

    Régóta szeretném kipróbálni a digitális rajzolást, de eddig nem mertem belevágni. Most viszont elhatároztam, hogy beszerzek egy táblát, csak semmi tapasztalatom, ezért jól jönne béhány tanács.

    Azt tudom, hogy a Wacom termékek az ajánlottak, de elég drágák, és nem tudom mennyire használnám ki (,mert hosszú kihagyás után kezdenék ismét rajzolni, tehát nem tudom meddig tartana a lelkesedés). Ezért nem szeretnék sokat költeni, így kinéztem a Wacom Intuos S modellt, amelyik árban tökéletes, de a méretei miatt aggódom.
    Nagyon kicsinek tűnik, de mivel lehet zoomolni lehet, hogy elég.

    A másik dolog ami elbizonytalanít, az a szoftver. Itt sincs semmilyen tapasztalatom, azt tudom, hogy jár a gép mellé, és 2 évig díjmentesen használható. Ti mit ajánlanátok kezdők számára?

    Egyébként onscreen táblákat is néztem, azok jobban tetszenek, kényelmesebbek, és előny a hordozhatóságuk is, de árban nem akarok egyből (min) 300 ezer forintot rászánni.

    Aki tud bármilyen tanácsot adni táblákkal, szoftverekkel kapcsolatban azt megköszönném.

    Illetve érdekelne, hogy mennyivel másabb mint papír alapon rajzolni? Mennyire nehéz hozzászokni?
    Egyáltalán érdemes belekezdenem, ha nem vagyok tehetséges rajzoló (, csak mint hobbit szeretném újra elkezdeni)?

Új hozzászólás Aktív témák