Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LionElJonson

    csendes tag

    Üdvözletem mindenkinek!
    Én is grafikus tábla vásárlására szántam el magam. Az árketegória a 20-25K. Elsőre én is a rettegett Trustot néztem ki magamnak, milyen szerencse, hogy ráleltem erre a fórumra, és lebeszéltek róla! Viszont még mindíg nem tudom, hogy Wacomon belül, pontosan milyet vegyek.
    A Bamboo One A6 [link]
    és a
    Bamboo Fekete A6 [link]
    között vacilálok.
    Egy FUN, ahogy írtátok, szerintem sem éri meg a +gombok, és a radír miatt. Illetve, ha mégis, mit tud pontosan az az X darab gomb? Lényegesen egyszerűbb velük dolgozni? Mert én szándékozom mellette hasnálni a billentyűzetet is. Aztán az egyik Wide, a másik nem. Ha jól értem, az egyik 4:3-as oldalarányyal rendelkezik, a másk nem. Semmi szükségét nem érzem, hogy Wide-ot vegyek, de mégis miben jobb az? Úgy szándékozom használni, hogy a tábla aktív része felelne meg a teljes képernyőnek, ezért is rettegek a Wide-től, de ha ez nem zavaró, akkor jöhet. mindenesetre nem szeretnék kör helyett ellpiszist kapni. A színe engem nem nagyon érdekel, úgysem azt fogom nézni, a külső sosem érdekelt. Belsőleg is van viszont eltérés, méghozzá DPI-ben, ahogy olvasom. A 13K-s 1040 DPI-s, míg a 21K-s már 2540 DPI-s. Ezek a századmilliméterek sokat számítanak? Mindkettő nyomásérzékenysége 512, a többi tulajdonságban nagyjából megyeznek. Egyenlőre gyakorláshoz kéne, ha minden igaz grafikus leszek, gondoltam nem árthat ha megtanulom kezelni, és azért az egérnél biztos, hogy jobb. PS CS3-hoz kéne főként, fotóretusáláshoz, rajzoláshoz használnám. De lehet, hogy böngészéshez is használnám, ki tudja. Fontos az is, hogy Vistához, és 64 bittel is kifogástalanul működjön. Egyenlőre 32 bites XP-n futna, de a pixel shader 2.0-s radeonom miatt, amit anno aranyárban vettem, az uccsó PS 2.0-s kártya volt... most meg folyamatosan szívok a 3.0-t követelő játékokkal... szóval nem akarom újra hasonló hibába esni, ezért nem is veszek Geniust, pedig az is igencsak jónak tűnt...
    Pixmaniáról írtátok, hogy valamiért nem megbízhatóak, erről is mondjatok valamit, ha minden igaz, ott jóval olcsóbbak, vagy nincs ott garancia?
    [link]
    [link]
    Esetleg egy külföldi rendelés olcsóbb lenne? Nem tudom, hol rendelte az illető, aki írta, csak azt, hogy Németo.-ból. Az jelenleg olcsóbb? A garancia is számítana persze, a megérkezési idő nem nagyon, úgyis karácsonyra lesz.
    Segítsetek dönteni. Előre is hálás köszönetem.

    [ Szerkesztve ]

  • LionElJonson

    csendes tag

    válasz ZéZé@PH #344 üzenetére

    Igen, a speed-painting hatására döntöttem úgy, hogy én is veszek a digitális táblát. :)
    De még mindíg nem tudok dönteni, nem tudom, hogy a 2x több DPI, és a plusz gombok megéri + annyi pénzt, esetleg a Genius, nem tudom, nem tudom...

  • LionElJonson

    csendes tag

    válasz BSOD #349 üzenetére

    Én úgy képzelem el, hogy adott esetben a 4:3-as arányú tábla olyan, mint a képernyő, csak kisebb, míg WIDE-nél eltorzul ez az arány, nem? Vagy elveszik a szélekből valamennyi. Ahogy írtátok, az utóbbi igaz. Ez esetben ha a képernyőn egy teljes méretű ablakot akarok bezárni, akkor a grafikus táblán nem oda kell bökni, ahová egy NEM Wide-nál, nem? Hanem valamivel beljebb. De nem biztos, hogy ez számottevő, mert egyre inkább a 8*6-os Genius felé húz a szívem.

    A kábel egyébként milyen? Sodort érpáras, vagy Koax? Mert ha az utóbbi akkor biza az érdekes.

    [ Szerkesztve ]

  • LionElJonson

    csendes tag

    válasz BSOD #353 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Faraday kalitka esetleg? :D Remélem én nem fogok ezzel szívni... Egyébként rajzoláskor nem ugrál ugye, csak ha a ceruza távol van a táblától?

  • LionElJonson

    csendes tag

    Gondwana írta:
    -- Genius WizzardPen 5x4 - Mivel az aiptek saját, a cégnél is kellett valami - ez volt kapható Szabadkán. Röviden összefoglalva SIRALMAS. Bővebben: 1 hónap használat után ment a polcra a könyvek mögé. A hegye gyorsan kopik, nem cserélhető...

    Genius 8x6 tulajdonosok! Ez igaz az említett táblára is? Nem lehet cserélni a hegyét? Mert ha igen, akkor tuti, hogy Wacomot veszek. Papíron is vések a tollal, ceruzával egyaránt, szegény kis műanyag nem bírná évekig, ha meg nem cserélhető, akkor rossz vétel. Ha pedig cserélhető, akkor milyen árban vannak a póthegyek?

  • LionElJonson

    csendes tag

    Igen, ezzel én is találkoztam ma a rendeléskor. Azt hittem 18K lesz, a 2K-s postaköltés miatt, aztán nézem, hogy lett ez 20700-... Már majdnem átultam volna a pénzt, amikor eszembejutott, hogy ugyanennyiért megkapom codratól is, ráadásul jobban szeretek boltban vásárolni, addigis mozgok egyet, úgyhogy jövőhéten megyek codra-ba a Wacom Bamboo A6 Wideomért, de elötte felhívom őket, hogy van-e nekik raktáron.

    [ Szerkesztve ]

  • LionElJonson

    csendes tag

    Codra-nál:

    http://www.rajzlap.hu/bolt/index.php?manufacturers_id=12&sort=3a&page=1
    http://www.rajzlap.hu/bolt/index.php?manufacturers_id=12&sort=3a&page=2
    http://www.rajzlap.hu/bolt/index.php?manufacturers_id=12&sort=3a&page=12
    http://www.rajzlap.hu/bolt/product_info.php?manufacturers_id=12&products_id=537

    Pixmanianál:

    Wacom Bamboo grafikus tábla 13 752,50 Ft
    Gondtalan Vásárlási Szerződés - Bamboo grafikus tábla 1 437,14 Ft
    DPD 3-4 munkanap 8,33 Ft
    [Marchand] által eladott termékek végösszege: -IMPOSSIBLE DE TRADUIRE AUTREMENT, NOM MARCHAND DOIT ETRE DEVANT!!!!! Pixmania 15 189,64 Ft

    Szállítási díj 2 099,17 Ft

    Végösszeg ÁFA nélkül 17 288,81 Ft

    ÁFA 3 457,76 Ft

    Fizetendő összeg 20 746,56 Ft* ÁFÁ-val terhelt bruttó árak

    Közben meg 16K+postaköltségnek hiszi az ember, hát velem ne szórakozzanak^^

    http://www.pixmania.com/hu/hu/570735/art/wacom/bamboo-grafikus-tabla.html

    [ Szerkesztve ]

  • LionElJonson

    csendes tag

    Megvettem kéremszépen Codra-tól a Wacom Bamboo A6 Wideomat, a feketét. Hát valami csudálatos! kényelmes a toll, szinte pehelykönnyű, van rajta radír is, a táblán a kék világítás baromi jól néz ki, a fekete egymagában gyönyörű, kár hogy ahogy összetaperolom a kezemmel, nagyon meglátszik rajta, de a tisztítása nem egy nagy was ist das. A gombokhoz alig kell hozzáérni, és reagálnak, ez a touchring meg egy valóságos csoda! El nem tudtam képzelni, hogy hogy működik, de nagyon kellemeset csalódtam. Egy kicsit vacakolnom kellett, de a manualban végül megtaláltam, hogy hogyan kell átállítani az én monitorom képarányához, de Wide-al is használható, csak nem rajzoláshoz, mert akkor jön ugye az ellpiszis effekt. Vonalzózást próbálgattam, nekem szinte teljesen egyenesett húzott, semmi kivetnivaló nem volt benne, főleg hogy nem vonalzóval húztam, hanem a kézikönyvvel^^. PS-ben még nem sikerült megtalálni at ideális ecsetet. Az a problémám, hogy hiába érintem hozzá, nem húz vonalat, egy picit odakell nyomni, hogy működjön, de akkor sem elég halvány. Pen preasuret állítgattam, de elviekben a legalacsonyabban van, nullán. Próbáltam 1 pixeles ecsettel, még az volt a leghasználhatóbb. Féltem, hogy zavaró lesz ez a 3 milliméterre kell felette emelgetni, hogy érzékelje dolog, de nekem 1 cm-ről is, interferrencia miatti ugrálás nálam nincs. A radírt nem nagyon használom, de jó hogy van, inkább kiválasztom a PS-ben. Összeségében nagyon jó vétel volt, nem bántam meg, hogy nem a Geniust vettem, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Új hozzászólás Aktív témák