Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dexx

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég fejlesztettem erősítőt, ami tud digitális bemenetet (házimozis). Először rákötöttem a régi Terratec Aureon 5.1 Fun hankártyára, és analógon használtam, aztán mivel az alaplapi hangkartya meg tud digitális kimenetet, rákötöttem arra. Szól is, minden ok-nak tűnik. De aztán észrevettem, hogy zenehallgatásnál hiányzik a számok eleje! Van egy fél másodperc késletetés mire megszólal a hang erősítőn, de winamp meg már fél másodperce játssza a zenét, és kissé irritáló.
    A kérdésem az lenne: ha vennek valami normális digitális kimenetű ketyerét (pl. Live! vagy inkább Audigy1-2), akkor annál ilyen biztos nem lesz-e?

    Valójában szerintem azért van késleltetés, mert ennyi idő alatt épül ki a digitális kapcsolat erősítő-hangártya között, csak azt nem értem miért nem tartja ezt a kapcsolatot a hangkártya, és ha eccer majd ugyanilyen (a fenntartott) formátumú kommunikációra lesz szükség, akkor nem kellene újra kiépíteni. Szóval a fent említett hangkártyák optimalizálnak valami ilyen módon? Mert ha ugyanígy késleltetne, akkor nem érné meg vennem.

    Ja és mégegy kérdés: ezeken a jobb hangkártyákon milyen tapasztalat van arra nézve, hogyha épp zenét hallgatok és elindul egy film a hattérben (ac3 mondjuk)? Akkor zene elkussol amíg megy a film? A két különféle kódolásnál a zenét valahogy nem lehet rákeverni a film kódolására? Tud valami ilyet? (bár ez utóbbi már csak szőrszálhasogatás, valójában vajmi kevésszer fogok találkozni vele, inkább csak kiváncsiság)

    Uff,
    Dexx

  • Dexx

    csendes tag

    bot, kitit pösze vatok és elírtam a címett, szóval DIGITÁLIS :)

  • Dexx

    csendes tag

    válasz dabadab #3 üzenetére

    Hat orulnek ha csak driver gond lenne, mert ha vennek valami jo hangkartyat 10-20e ft-ert, es azzal is ez lenne, akkor morcos lennek.
    Meg nem is nagyon csodalkoznek, hiszen csak egy alaplapi integralt szutyimutyi. Foleg, hogy NVIDIA-s... Jaj aztan meg az nforce driver hozza... Anno volt, hogy fagyott a gepem audio kozben! (tobbi nforce-os gondrol meg inkabb nem is meselek). Aztan akkor raktam be ezt a regi terratecemet, azzal nem volt tobbe fagyas zene alatt. Es kiprobaltam hozza csomo verziot amugy, de mindig hulyult, szoval nem csodalkoznek rajta, hogy ez a resze is ilyen troger lenne...

    Amugy milyen hangkartyat javasolnatok? 15nel tobbet nemnagyon akarok rakolteni.

    lapa: erositovel biztos nincs baj, nem csak azert mert marantz ( :) ), hanem mert amikor seek-elek zeneben az rogton megy, csak a szam inditasanal a legeleje marad le, fel mp, utana minden ok.

Új hozzászólás Aktív témák