Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz Ferkósza #687 üzenetére

    Hali!

    Detó ugyan ez volt nekem egy chifi táppal...
    Mértem vele vagy 100 tápot, fsp zen-t és vargánét is, de csak ennél az 1 tápnál csinálta pontosan ugyan ezt a jelenséget. Más chifinél sem... (Valami 775 konfiggal asszem)
    Azt hittem valami baja van, szétkaptam darabokra, de semmi meghibásodás nem látszott rajta.
    Ezt leszámítva meg voltam vele elégedve, bár elég primitívnek kinéző egy jószág, de a célnak megfelel...

    strike-force:
    És az jó féle? Tud trueRMS-t? Vagy mint nemrég felvetették, már mindegyik 5k körüli tud, csak nem írhják rá, mert alap...?

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz kpal #695 üzenetére

    A PC-dnél készenlétben és kikapcsolt állapotban mennyit mutat az aldis fogyimérőd?

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz kpal #697 üzenetére

    Ez a kikapcsolt vagy a készenléti (alvó állapot, S3)?
    Milyen tápod van?

    [ Szerkesztve ]

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz kpal #699 üzenetére

    Akkor az rengeteg.
    Én voltcraftossal méregettem sokféle tápot és csak néhány régi gagyinak volt 3-4 W körül a kikapcsolt fogyasztása, az újabbaknak 1W alatt van. Még alvó állapotban is 2-3W-nál nem szokott több lenni.
    A bekapcsolt állapot reális lehet, ha nem idle állapotról beszélünk, hanem bekapcsolás után egyből.
    Teljes terhelésnél a vga kivételével egy 160W-ot sztem simán eszik a géped és a tápodból kiindulva a vga-d is elég éhenkórász jószág lehet. Idlében viszont 60-80 W-nál nem szabadna többet ennie. (még proci feszemeléssel sem több 100-nál...)
    Köszi az infót... :R

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz kpal #701 üzenetére

    :Y
    Villanyszámla rulz...
    Én azért használtam a fogyimérőt, hogy feszcsökkentéssel levegyem a fogyasztást.
    i5-2400 proci @3600 dinamic vid -0,185V
    GB NV 460 SE
    idlében 40W körül eszeget...

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz Pistapapa07 #718 üzenetére

    Lehet túlcsordul a számláló...
    Az a jelenség h egy bizonyos összeg után újra kezdi a számlálást?
    Próbálj meg 1/100-ad v 1/1000-ed összeget beállítani, azt egyszerű fölszorozni.

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz Pistapapa07 #720 üzenetére

    20 Ft-os kWh díj???? :Y
    Merre lax, odaköltözök? :DDD
    Éjszakai áramról megy a radi?
    Amúgy honnan veszed h a többi érték jó? ;]
    Egy olajradi legalább 2-3 kW-os, szal amit mutat, az 1-15 órányi működés lehet, sztem ennél azért jóval többet van bekapcsolt állapotban egy éjszaka alatt...

    Ilyen kis értéknél nem szabadna kiakadnia. Sztem vidd vissza, ha még 3 napon belül vagy. (Ha nem, akkor is... (: )

    Milyen márkájú a kicsike? Silvercrest-es?

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz Sokimm #728 üzenetére

    Régebben tesztelgettem gépeket és azonos foglalatú lapok között minimális különbségek vannak.
    Gyakorlatilag a procik közt van különbség, lapolnál kb 5 max 10 W (A chipset eszi a lap min 80%-át + a többi komponens, valamint a proci fesz szabályzójának hatásfokából jön a különbség)
    Ha kis fogyasztású gépet akarsz, akkor mindenképp intel proci és a feszt visszavenni 1 V környékére, vagy még lejjebb, amíg stabil a rendszer. Mivel manapság szerencsére a procik nem fix feszt kapnak, hanem a visszavett szorzónak megfelelő szintet, ezért célszerű nem fix 1 V-ot beállítani, mert akkor idle állapotban többet is fogyaszthat, mint "alulfeszelve", tehát érdemesebb pl -0,2 V-ot beállítani az alaplapon.
    Az alaplapnak "csupán" ennyiből van szerepe, hogy be lehessen állítani normálisan a fesz szinteket és stabil feszt adjon. De ezt már egy közép kategóriás lappal is meg lehet tenni. MSI-t én tuti nem vennék, amivel eddig találkoztam mindnek elfuserált biosa volt és tuningban sem tudtak annyit, mint pl egy gigabyte. (Középkategóriáról beszélek...) A gigabyteknél korrektül lehet állítgatni a biosban, míg egy asus pl stabil, de középkategóriában nagyon lebutított a bios.
    Így pl egy i5-2400-est passzívan el lehet hajtani még akkor is ha 2 mag maxon megy, 4 maghoz már azért kell, hogy a táp vagy valami leszívja a ninjáról a levegőt.
    Nem tudom mi a cél, letöltős vagy játék gépet akarsz; 7/24-be akarod, vagy csak alkalmanként bekapcsolva; a passzivitás a lényeg, vagy csak, hogy minél halkabb legyen...?

    2. generációs inteltől fölfelé már annyira jó a fogyasztás, hogy idlében gyakorlatilag kb 2 W-ot nyersz az alulfeszeléssel, bár terhelés alatt megtérül, mert 20-30 W-al is kevesebb lehet, attól függően milyen típus és abból is milyet fogsz ki...

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz Sokimm #730 üzenetére

    asSrock még esetleg ami egész jó lett mostanában és ócsó is...
    1 W 1 évre kb 400 Ft, szal nem igazán éri meg a csere...
    Feszt vedd lejjebb, azzal is nyert idlében 2 W-ot kb
    Ha csak 1 HDD van a gépben, akkor olyan 30-35 W simán megfogja a fogyasztást.
    3-4 W-ot lehet még fogni egy 2,5" winyóval, meg még 2-3 W-ot egy SSD-vel, de ha kiszámolod legalább 5 év mire megtérülne a befektetés, szal nem igen éri meg...
    Én is még a jó kis tojássütögető prescott idejében kezdtem el a feszvisszavevést, mert ott aztán 40-50 W-ot simán lehetett fogni a kajálásán, azt csak 1 HT maggal "hasított" (:

    Ja, jut eszembe a táppal lehet még visszább venni a fogyasztáson. A hatásfok és az alap fogyasztása kritikus.
    ha maxon megy a géped és pl 100 W-ot eszik, akkor 80 helyett 85-ös táp az cirka 6 W. Ugye idlében 30 W fogyasztásnál ez kb 2 W csak. Viszont az, hogy pl régi codegány tápod van, ami csak önmagában 8-10W-ot eszik anélkül, hogy bármi rá lenne dugva... NC Egy normális táp 5W alatt van saját fogyasztásra és a készenléti 5V-ot is S3-ban 2 W alatt megúszod (Bár ez erősen függ az alaplaptól is...)

    De ugye ezzel megint csak pár W-ot nyersz, ami 10 év alatt sem térül meg a befektetést tekintve...
    Ezért mondom a legócsóbb alternatíva az alulfeszelés, teljesen ingyen van és ha proci meg igp meg memó feszeket is visszaveszed, akkor akár 5 W-ot is lehet vele nyerni.
    A hátulütője az, hogy vagy 1 napod elmegy vele, mert orrba szájba kell tesztelgetni, hogy stabil-e...
    (CPU: Intel burn test; GPU: furmark; RAM: memtest.org)
    nem tom MSI-nél mi van most (afterburner v mialóf...) feszeket tudod winfos alól állítgatni elvileg. szépen mész lefelé miközben megy a IBT először lehet gyorsabban, aztán 1V körül lassulva. Kékhalálnál értelem szerűen visszaveszed az utolsó működőképesre és azt teszteled min 1 órát...
    Aztán ha stabil, akkor biosban beállítod, hogy a dinamic voltage legyen az alapfesz meg a stabil fesz különbsége.
    Eztán visszamész winfosba és leteszteled az összes szorzószintet. Pl throttlestoppal le tudod szabályozni. Ezeknél elég 10-10 teszt, nem hinném, hogy hiba lesz, de biztos ami biztos.
    CPUz-vel tudod a helyes fesz szintet megnézni, ha nem írja ki rendesen az msi progija...

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz Sokimm #732 üzenetére

    ha számít a teljesítmény, akkor mindenképp ssd, viszont, ha letölti megy a gépen, akkor arra meg nem javaslom...
    SSD+lapi hdd már ütős lehet...
    Rendszer + appok az SSD-n (egy 64 GB-os bőven elég, de még 32-es is elég lehet, ha nincs túl sok progid)
    A háttértár + letöltés meg a HDD-re...
    Az a + 1-2 W amivel többet eszik bőven megtérül a sebességben.
    Alulfesz nem bonyi, olyasmi mint a tuning, csak fordítva, nem a frekit emeled amíg bírja, hanem a feszt veszed le, ugyan úgy tesztelni, meg szuttyogni kell vele.
    Pár óra alatt megvan és nem kell mellette ülni, csak az elején. Először megnézed hol hal meg, aztán onnan lépkedsz fölfelé. Elvileg utána már nincs reset, csak a burn test hibázik. (Ekkor célszerű újraindítani is a burn testet, mert bezakkanhat és hiába emelsz akár gyáriig is hibát ír.) Egyszerre csak 1 feszt változtass, pl procit, ha elérted a stabil minimumot, utána jöhet pl igp aztán meg ram.

    SSD-re (meg az 5400-as 2,5"-ra is ajánlom) kapcsold ki a virtuális memóriát, 8 GB RAM bőven elég.
    temp könyvtárat is át lehet tenni a HDD-re SSD lifetime-ot nyersz vele és nem sokat lassít... (:

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz echo001 #746 üzenetére

    Úgy tudom az nem TrueRMS-es, tehát a 3000 jobb, ha pontosabban szeretnél mérni, a 4500 meg akkor jobb, ha 2-t egyszerre.

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz easy...rider #785 üzenetére

    Hali,

    Ne hajszárítót nézz, mert azt a leggagyibb is meg tudja mérni 3% pontossággal.
    A voltcraft 4500 lényege a készenléti fogyasztásoknál van.
    Próbáld meg kimérni egy alvó vagy kikapcsolt állapotban lévő PC vagy laptop áramfölvételét,
    Esetleg egy telefontöltőét töltés közben és telefon nélkül.

    A Voltcrafttal ki tudod mérni az 1 W alatti fogyasztásokat is még 0,1 W-ot is. A másikkal meg már csak azért sem, mert nem tudja kijelezni.
    Aztán terhelt állapotban lévő kapcsüzemű tápot (PC vagy lapi) próbálj mérni.

    Én elégedett vagyok a 4500-al, egyedül a lassúsága zavar kicsit. Kb 1-2 s mire frissíti a kijelzést, ez meg azért sok idő egy frissen bekapcsolt eszköz esetében. (Előtte E.C. 3000-et használtam, az jóval gyorsabb volt, viszont nem volt ilyen pontos kis fogyasztásoknál

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

Új hozzászólás Aktív témák