Keresés

Aktív témák

  • _Gudella

    senior tag

    válasz hun.user #17258 üzenetére

    Az elsőnél tetszik az elképzelés, szerintem a zöld rész lehetne világosabb, élénkebb

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz hun.user #17269 üzenetére

    No:
    Az első igen jó meglátás. Absztraktnak önmagában is megállja a helyét, bár kissé tanulmány jellegű, de ha valaki nem foglalkozik évek óta fotózással, akkor ez több, mint korrekt, összességében grat :K

    A második, nos, hmm... dokumentalista jellegű. Megörökítjük, hogy igen ekkor és ekkor így nézett itt ki a víz, és ez fontos lehet, abszolúte. Jó fotó lehet ez, ha egy erről szóló cikket akarunk illusztrálni (bizony, olyankor is fontos a fotó milyensége, sőt). De teljesen önmagában, mint saját maga szépségéért és erejéért való fotó, nem válik be. Szóval ha nincs jól meghatározott konkrét célod vele, mint pl. ahogy előbb említettem, az illusztráció, vagy az esemény dokumentálása, akkor az ilyen jellegű fotók erőtlenek. Látszik rajta a tudatos komponálás, jól vezeti a szemet a habzás, de ez nem elég, hogy érdekessé tegye, és hogy megragadja az embereket - én legalábbis úgy gondolom.

    A harmadik rész tetszetős, viszont az alsó része teljesen érdektelen és felesleges. Jó adagot vághatsz alulról. Sokszor nem is célszerű a horizontot a kép feléhez tenni, legtöbbször sokkal jobb lefelé, vagy felfelé eltolni. Engedelmedel gyorsan megvágtam - nem garantálom, hogy ezek a legjobb arányok, amit ki lehet hozni a képből de jobban közelít ahhoz, amit én ideálisnak gondolnék. Persze nem vagyok tévedhetetlen :) Szóval a kép: [link]
    Egyébként klassz téma, tényleg kívánja is a fekete-fehéret, jól is van lefotózva, nekem tetszik. Két dolog még: alexpós. Lehet direkt, de szerintem azért lehetne kissé javítani ezen. Másrészt meg kis kontrasztot lehetne még belevinni, mert elég tónusszegény. Esetleg egy S görbét photoshopban a curvesba belerakni. Most így gyorsan kipróbáltam, de csúnyán túlhúztam a kontrasztot és sajnos hirtelen nincs több időm vele játszani, de szerintem mképpen próbáld ki, sokat fog dobni a képen. :K

Aktív témák