Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wikings2

    őstag

    Sziasztok!

    Igyekeztem átolvasni minden topic összefoglalót mielőtt bekérdeztem volna, de sajnos nem találtam infót erre vonatkozóan:
    Megrendeltem az internetszolgáltatást (1gbit) egy 10 emeletes panel 9. emeletére (iv kerület budapest) ahova nincs jelenleg behúzva optika, és mondták hogy valószínűleg fúrással fog járni a bekötés. Ez hogyan történik egész pontosan? Sosem laktam ezelőtt panelban, így sajnos nem tudom mire kell készülni (az utcáról furnak befele vagy bentről van bármiféle elosztó ahonnan elvezetik a házban a kábelt?, mennyire barmolnak ilyenkor?, stb...).
    Másik kérdésem, hogy a telekomtól is úgy tünik lesz egy szolgáltatás (itv) és ott is mondták hogy befognak húzni optikát ehhez. A kettő tud egy vonalról menni (vagy révén hogy nem értek a hálózatokhoz nekem az is bőven jó ha csak egyszer fúrnak és képesek elvezetni a 2 vonalat egymás mellett). Partnerek ebben a szerelők vagy mindenki sajátos megoldásokkal áll neki? (gondolom ha az utcáról húzzák be más helyről jön majd a digi meg a telekom szolgáltatás így nem mindig megoldható ugyan az a kifúrt csatorna).

    Eléggé vakon vagyok így bőven jó egy high-level magyarázat is. Főként az aggaszt hogy a frissen felújított lakásban nem szeretnénk hogy über-barmolás történjen a 2 szolgáltató részéről. Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • wikings2

    őstag

    Sziasztok!

    Lehet off de hátha van a digis internet esetén valami speckó/ bárki által már kitaposott megoldás:
    Adott egy panel, digi100 lesz bekötve mert csak ez érhető el, és adott egy főbérlő aki semmiféle kábelelvezetést sem nagyon díjaz a lakásban (értelmesen csak szegőléc felszedéssel lehetne megoldani). Kérdésem az lenne hogy létezik-e olyan wifi adapter PC hez ami közel olyan stabilitást tud nekem nyújtani a digi100 al, mintha kábelen lennék bekötve? Sosem használtam semmilyen gépet wifivel és révén hogy játszom és dolgozom is a gépen szükségem van a fix pingre, de nem tudom hogy egy panelben ahol 10 wifit látok a házban max jellel mekkora lehet az interferencia, és egyáltalán van-e értelme próbálkoznom bármilyen wifi adapterrel vagy létezik-e módszer amivel a zajt kitudom annyira szűrni hogy csak az én modemem jelei jussanak-el a gépemhez? (A falak vékonyak, légvonalban szinte majdnem ráfog látni a gép a modemre, de ha jól tudom egy mikró is képes már megölni az ilyesmi mókát, én meg nem értek a hálózatokhoz.)
    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • wikings2

    őstag

    Pesten a kora esti vihar óta másnál is elég gyatra a net? 4. kerületben 100 as netről 1,5mb download jön és 100ping.

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • wikings2

    őstag

    Sziasztok,

    Elég régóta szakadozik a netem főként a reggeli órákban egészen dél nagyságáig ami borzasztóan zavaró teams meetingek alatt / játéknál sem túl ideális a pont olyan hosszú szakadás ami miatt terminál egy játék.

    A routerem logjainál az alábbiakat látom: Esetleg valakinek van valamilyen tippje a logok alapján? Diginél a probléma vagy nálam haldoklik a router? Köszi előre is!

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • wikings2

    őstag

    válasz sfdrakex #104271 üzenetére

    Egy Tenda ac9 ac1200. Digi előtt nem tapasztaltam ilyen problémákat az előző albimban emiatt gyanakodtam hogy talán ISP probléma lesz és nem router. Kifejezetten csak kábelről használom szóval nem wifin jelentkezik a hiba.

    [ Szerkesztve ]

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Új hozzászólás Aktív témák