Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _BOZONT_

    tag

    válasz ACE- #17217 üzenetére

    biztos nem utp-n fogjak tolni a gigat... akinek utp van ott max 100mbits fog kapni jo esetbe gigas cat5e/cat6 valahanyadik emeletig ott bemegy egy "soho" 1gbits portba onnan megy ki 8-10-12db 100as porba, de ha meg varazsolnak is sajnos cat5e/cat6 van tavolsag limit a giganal. Itt tuti FTTH fognak kivinni.

    masik es mit szoljon trékomos aki 2x annyit fizet a 25/1 netert mint te a 40/20 vagy a 80/20 netert :)

    100/50 az barati lenne :) de 1000/100 kcksit paraszt vakitas nem igazan lehet meg torrentezessel sem kihasznalni (najo ha van megfelelo eszkoz ami sajnos feher hollo mert NATon nem fogja birni, de elmeletben igen :)) akkor albiban ahol tobbetn vagytok ott elony.

    inkabb nativ V6 adnanak mar :P

  • TeeJay

    félisten

    válasz ACE- #17217 üzenetére

    LOL kiiktattam a routert ami ugye 100-as WAN-LAN portos
    és rányomtam a gigabites laptopra, nos a sebesség ugyanannyi mivel 100megabites linkre csatlakozik a laptop is mikor csatlakozást hajtok végre. ergo hiába vennék gigabites routert, egy szemmel sem lenne gyorsabb 93-94megabittől a letöltésem, míg a feltöltés meg most is megy maximumot.
    sajna a lépcsőházban még 100-as switch van ami várható volt és ugye ott van veszteség a LAN-on is.

    mások is megnézhetnék router nélkül még mielőtt mindenki tömegével nekiindul gigabites router vásárlásnak
    mert lehet hogy a 100megabit sem fog menni másoknak sem csak 92-94között max
    legalább így már ki lehet szűrni hol vannak gigabites switch-ek mert csak azok tudnak majd 104-105megabites letöltést tolni az előfizető felé. értelem szerűen ahol 200megabitre módosul ott is már gigabites switch lesz, és ha egy lépcsőházban van pár ilyen 80/25-ös előfizető akkor hamarosan cserélgetni fogják.

    szóval router nélkül most ezt mértem 100megabites linken

    TP-Link WR841ND V7.2 routerrel, legfrissebb gyári FW-el pedig ezt

    én egyelőre biztos nem veszek 12ezerért új routert
    a mostani is elbírja ezt, egyedül akkor van gondban ha le és fel is csutkára hajtanám torrenten
    ugyanis ha maxon megy a feltöltés akkor lefelé nem tud csak 50megabit körül a 93-ból de ez érthető is
    hiszen a SOC ami benne van ennyit tud WAN-LAN-on átnyomni

    Bozont : olvass vissza
    képzeld CAT5 kábelen fog menni az 1000/100-as csomag. semmi féle FTTH nem lesz a paneles részen ne aggódj és képzeld simán ki tudod majd használni bármire a sebességet. biztos nem láttál még ncore-on 10gigabites szerveres usert aki 4-500megabájttal seedelt ;) torrenten kívül is lesz mire használni. szóval no para, switch csere után menni fog az és nem lesz parasztvakítás hanem tolni fogja telibe

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák