Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabika0001

    senior tag

    válasz amol #2789 üzenetére

    Amol! Csak segíteni szeretnék a választásban...

    Használtam már DELL Latitude D510 és D620-ast és jelenleg Toshiba Tecra A8-asom van. :D A Latitude és a Tecra kb. ugyanaz a minőségi, elit, üzleti notebook sorozat. Nálam ezek a notebook etalonok. :R Ha valaki notit vesz és az egy Latitude vagy egy Tecra, akkor a legmegbízhatóbb minőséget kapja. Én olyan notival eddig még nem találkoztam amiben ''épkézláb videókártya'' van és legalább 3 órát bír az akksija. :( Ha fontos a videókártya, akkor inkább a Tecra A7-et ajánlanám, mert teljes körű 3éves garanciát kapsz mindegyik típusra. De ennek az akksi ideje legjobb esetben is max2óra. Ettől a 6400-as sem tud többet a mobility radeonnal. Ha veszel egy nagyobb akksit talán akkor. A DELL Inspironok elsősorban otthoni felhasználoknak készülnek. Bár ezek is nagyon jó minőségűek, de csak 1+2 év garanciát add rájuk a DELL, és nem kapod azt az igazi DELL megbízhatóságot mint egy Latitude D620 vagy D520 esetén! Ezt a megbízhatóságot természetesen meg kell fizetni! Ezért vesznek nagyon sokan Ispiront, mert kevesebb pénzért sokkal több és erősebb dolgot raknak bele. Nem megbántani akarom a 6400-as felhasználókat, de aki sokat hordozza a notiját, és ütődik,porosodik,2hétig folyamatosan megy,ráömlik véletlenül a folyadék a billentyűzetére akkor észre fogja venni a különbséget! Természetesen az ár/érték//megbízhatóság arányt tekintve toronymagasan az Inspiron 6400 a legjobb készülék az egész magyarországi notipiacon! :R

  • csabika0001

    senior tag

    válasz amol #2848 üzenetére

    Nincs mit! Ezért vannak a fórumok, hogy segítsünk egymásnak! Teljesen egyetértek a ''mezei satellite'' dologgal! De ha megnézed a Tecra M5-öt és az A8-at szinte ugyanaz a két notebook külsőre (meg természetesen tartalomra is nagyjából). Ugyanazokból az anyagokból készítik (magnéziumötvözetű ház)...Azért állítom ezt ilyen biztosra, mert nem csak képen láttam őket, hanem egy programozó barátom most kapott egy céges M5-öt és nekem meg ugye már több mint 6 hónapja A8-s van. A Tecra A7 és a Satellite ill S. Pro sorozat igazából ugyanaz, csak az egyiket Tecra A7-nek a másikat meg Satellitnek hívják.
    Nem preferálják őket? Teljesen megértem, hiszen a Portégé, Qosmio, Tecra sorozatot Magyarországon nem tudja senki sem megfizetni, vagy csak nagyon kevesen. Ezért kevés embernek van velük tapasztalata. És azt is kevesen tudják, hogy egyedül a Toshibának van több mint 20 éves tapasztalata a notebookgyártás terén! A Tecra A8-ra pl 5 év garanciát vállalnak! :Y 3-at alapból és +2 év (kb 30.000Ft-ért) kibővítve 5-re! Mai napig sok fejlesztést a Toshiba, Panasonic párostól vásárolnak meg más nagy cégek. Meglepő dolgok, de ha picit utánanézel te is meglátod, hogy sok technológia először a Toshiba notebookokban jelenik meg! De ennek ellenére még mindig azt állítom, hogy túl sok pénzt kérnek ezért! Ellenben a DELL kiváló üzletpolitikájának köszönhetően ugyanezt a minőséget olcsóbban megkapod! Az IBM Thinkpadeket és HP NC-ket nem ismerem. Nem használtam még ilyen gépeket, de T43 és T60 sorozatról sok jót hallottam.
    Nekem is GMA 950 van, de az NFSC nem igazán akar menni. :( Sztem ezekhez a játékokhoz már nem elég egy ''mezei'' grafikus gyorsító, hanem Ati ill. Nvidia GPU kell hozzájuk!
    Az akksi üzemidővel kapcsolatban: a Latitude D520-as GMA 950-el, ugyanazzal a procival (Core2), meg két akksival (2x6 cell) bírt ki kb. 8 órát. Inspiront még nem próbáltam... Ha tényleg igaz amit mondasz akkor nem kérdés hogy ezt fogod e megvenni! :))
    Sajnos a többi kérdésedre nem tudok biztosat mondani... :F

  • csabika0001

    senior tag

    Sziasztok
    Nemrég én is beszereztem egy Dell Latitude D630 notit teljesen megvagyok vele elégedve.
    De egy két dolgot ha lehetne szívesen beállítanék rajta pl: a procim c2duo T8100 3mb L2 .
    De ha elindítok egy alkalmazást legyen az egy őskőkori játék vagy kisebb terhelés a proci vezérlés egyből fell.. a procit maxra pedig semmi szükség rá az adott alkalmazáshoz ekkora órajel.
    És mostanra már kezd idegesíteni hogy ennyit fűt és félek hogy tönkre fogom tenni vagy lerövidűl az élettartama.
    Ez nevetséges most akkor ne használjam a notit :( :( :(
    Persze az is a pakliba van hogy a int,videó vezérlő miatt fűt ennyit csak furcsállottam hogy mindig akkor indul be amikor a proci magas órajeleken dolgozik.
    Nem tudtok olyan programokat amivel konkrétan tudom szabályozni az órajelet és további energia dolgokat. A bátyám Toshiba T A8 -ba volt ilyesmi progi ha jól emlékszem de a dell oldalán nem találok semmit .

  • csabika0001

    senior tag

    válasz wwhy #12401 üzenetére

    Igen használtam vettem de van még rá 2 év gari eddig kb egy éves lehet a gép elképzelhető lehet hogy tényleg poros koszos belülről.
    Mikor a 4Gb memóriát ügyködtük bele akkor is nagyon vigyáztunk mert a dimm1 a bill alatt van de akkor hála istennek nem okoztunk látható csúfítást, hogy szétszedtük meg hát az nem is nagy meló ehez képest.
    De ha szétkapom nem megy el a garancia vagy ez hogy működik ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák