Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kateb

    tag

    Sziasztok!
    Adott egy Dell E6410-es laptop, amin A06-os verziószámú BIOS fut, a videovezérlő szoftver pedig MS 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255).
    Minden jól megy, leszámítva hogy ha a display porton (DP++) szeretném kitenni TV-re a jelet DP-HDMI átalakítón keresztül, akkor nem történik semmi, a számítógép nem látja a rácsatlakoztatott képernyőt.
    Gondoltam rá, hogy esetleg az átalakító, netán maga a port nem jó, de azok működnek, mert ha a videovezérlő szoftvert frissítem, akkor az történik, hogy a win indulása után a notebook képernyőn nem jelenik meg semmi, csak a TV-n látom az asztal felületét. Tehát a jel átmegy, nem a port vagy a kábel a hibás.
    Ha szoftverfrissítés után próbálom a jobb katt – képernyőfelbontások menünél állítani a dolgokat, akkor már ott látja a rendszer, hogy 2 képernyő van rádugva. 4 féle megjelenítési mód közül enged választani, de bármelyiket is választom, a laptop képernyőn csak egy villanás van és továbbra sem jelenik meg semmi. Csak a TV-n látom továbbra is az asztal felületét, kivéve persze azt az esetet, amikor azt jelölöm ki, hogy csak a laptop képernyőn jelenjen meg az info, mert akkor egyiken sem látok semmit és persze hard reset, mert nem tudok továbblépni. Hard reset után ha csökkentett módban indítom a gépet, akkor vissza tudom állítani a rendszert az előző állapotra.
    A Dell supportnál kerestem drivert, de ha beírom a service tag-et, akkor csupán 1 videó vezérlő szoftvert dob fel, amit le lehetne tölteni, de gondolom ez ugyanaz, ami a problémát okozza szoftver frissítés után: Intel GMA HGD driver, version 8.15.10.2993,A11
    A verziószám utolsó 3 karaktere gyanús (A11). Nem lehet, hogy ez azt jelöli, hogy milyen BIOS verzióval hajlandó együttműködni a driver?
    A Dell-nél Axx számmal jelölik a BIOS- verziókat, nekem A06 van jelenleg, de a 6410-hez az A15 az utolsó, amit kiadtak. Próbáltam frissíteni a BIOS-t is, de azt írta, hogy az A15-re csak akkor tud frissíteni, ha a gépen legalább A09 van.
    Van valami tippetek esetleg a megoldásra? Mondjuk olyanra, amivel megy a laptop képernyője és a rádugott TV is?

Új hozzászólás Aktív témák