Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    Sziasztok!

    Remélem ti talán tudtok segíteni a Dell Latitude D610-esemmel folytatott kálváriámban. Elég hosszú a közös történetünk a géppel, de azért megpróbálom röviden összefoglalni.

    Vettem 2008 elején egy használt és rossz - nem induló - D610-es laptopot 404SQ1J service taggel. Olcsó volt így megkockáztattuk, max alaplapot kell benne cserélni, külső sérülés nem volt. Mint kiderült az alaplap valóban hibás volt, a bekapcsoló és hangerő szabályzó gombokat illetve caps/num/scroll lock ledeket magán hordozó kis nyák csatlakozójának forrasztása levált. Ezt egy barátom, aki viszonylag jól ért hozzá megforrasztotta és a gép vígan rohant utána. Az a sajnálatos tény, hogy ekkor még garis volt csak azután derült ki, miután elindult és megláttuk a service taget (addig nem tudtuk, mivel minden matrica le volt szedve az aljáról). A BIOS jelszavas volt - de ezen szerencsére a service tag törlős belső progival segítettünk - a vinyó meg kuka.
    Igen ám, de az alaplap - ez a csodás diszkrét VGA-s Mobility Radeon X300-as változat - fura parajelenségeket mutatott, helyesebben a VGA. Amikor 2D/3D között váltott vagy csak flash videó ment, előtte villogott 3-at a kijelző (átment feketébe) és ha 3D-ben terheltem, akkor amennyiben nem a legalacsonyabb teljesítményen volt a PowerPlay akkor rövid idő után csonttá fagyott a rendszer. Valószínű, hogy a hűtés vezérlése is hibás volt, mert nagyon felforrósodott és gyanúsan csendes volt a gép. Ez talán hozzájárulhatott a forrasztás újbóli elengedéséhez. Mivel ez Spanyolországban ért engem - ezt a gépet vittem ki én optimista - ezért rendeltem hozzá egy másik, szintén Radeon X300-as alaplapot. Itt kezdődik a második fejezet.

    Az újabb alaplap, amit elvileg Japánból rendelten eBayen meg is jött Sanghajból. Service tag 593D481. Összeraktam, mindent átpakoltam a régi gépből és minden rendben is lett volna, de a wifi kártya csonttá fagyasztotta a rendszert, akárhányszor be akartam kapcsolni. Gondoltam nem kedveli a 2200BG-t, így megpróbáltam egy barátom ASUS laptopjának a kártyájával, de az eredmény ugyanaz volt. Áttértem egy USB-s wifi stickre, azokkal nem volt baja. Hazajövetel után próbálkoztam még egy Dell Truemobile 1400-al, de az eredmény ugyanaz néha pedig ilyen volt.
    Aztán gondoltam ha a miniPCI nem megy, legyen PCMCIA, de egy kölcsönkért Linksys kártyával ugyanaz lett az eredmény. Gondoltam, hogy a távol-keleti wifi spec esetleg más lehet és az a gond, de azóta járt benne egy PCMCIA SD-kártya olvasó és azzal is bizonytalan volt a működés, még ha nem is fagyott meg mindig és azonnal.

    Szerintetek mi lehet a gond. Az eBayes muki szerint az alaplapok mind tesztelve voltak és tökéletesen működtek, visszaküldeni gazdaságtalan lett volna így maradt nálam és azóta is itt van, de folyamatosan idegesít a dolog, illetve lassan újabb gépre váltok és akár a barátnőmnél landol a D610, akár eladásra megy, jó volna megoldani ezt a gondot.

    Megoldás lehet, ha szerzek egy olyan Dell Truemobile 1370-es kártyát, ami eredetileg ebben az alaplapban volt vagy az alaplap egyszerűen hibás? Dell szerviz tudna vajon mit kezdeni vele és ha igen vajh mennyiért? A Dell gyári diagnosztika CD-je minden gond és hiba nélkül lefut és ezen a hibán kívül semmi más bajom nincs a géppel - mondjuk a Win már nagyon elhasználódott rajta, de ez más kérdés.

    Van bárkinek valami javaslata? Bocs, hogy túl hosszú lett :B

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Thunderzolee #17565 üzenetére

    Ja, ideáig én is eljutottam, csak az USB stick béna, böszme, kilóg és még a vételi képessége is sokkal rosszabb mint a beépített antennának amit egy miniPCI kártyára dughatnék.
    Hát szomorú, hogy senki nem tud semmi javaslattal előállni, vagy csak TL;DR volt a hsz-em? :U

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz SzaboZE #17568 üzenetére

    Szóval ez nem lehet valamilyen BIOS, szoftveres vagy inkompatibilitási probléma és semelyik másik miniPCI card nem segítene szerinted csak lapcsere? Tulajdonképpen erről szerettem volna megbizonyosodni, akkor sajnos marad az USBs stick. Köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák