Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekegsm

    őstag

    válasz vscotina #6142 üzenetére

    Inkabb irj ide egy listat, amit nem ertesz az angol kezikonyvben, aztan segitunk.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vscotina #6142 üzenetére

    előre is elnézést azért, amit írni fogok, de...
    abból amit és ahogy ideírtad nekem az jött le, hogy nekiálltál a gépet átállígatni anélkül, hogy értenél a dologhoz. elveszett egy heti levelezésed? ilyenkor szokta megkérdezni a fásult rendszergazda, hogy "és az adatmentés...?". az olyan adat, ami csak egy helyen van meg, az nem adat, akinek valami komolyan fontos, az leglaább 2-3 egymástól független helyen tárolja. de ez csak egy példa...
    az express card slot egy bővítőhely, ott lehet többek közt hangkártyát, tuner kártyát, és hasonlókat betenni a gépbe (vagy éppen utólag wifit, 3G/hsdpa kártyát). ha elárulod, hogy milyen géped van, akkor a többi felvetett kédésre is tudunk majd választ adni minden bizonnyal.

    azt nem értem, hogy ha megtaláltad a megfelelő fórumot, akkor miért nem előbb kerestél rá, úgy nem kellett volna kárt okozzál magadnak. itt mindenki szivesen segít, aki tud (bár azért azt ne várd el, hogy valaki csak úgy nekiül, és lefordítja neked a kézikönyvet)

  • LadyM

    csendes tag

    válasz vscotina #6142 üzenetére

    Még egy kédés, mert nem vagyok pontosan tisztában vele:
    A Dell.com on, vagy .hu-n miért jó az, ha regisztrálod magad, ill. a laptopodat? Jár vmi plusszal? Ha igen, megosztaná velem vki, hogy mivel? köszönöm előre is a segítséget!

  • emill

    tag

    válasz vscotina #6142 üzenetére

    Hmmmm... jó kérdések. Én nem igazán tudom a választ és úgy látom eddig mástól sem sikerült kapni. Viszont (bár tudom, hogy nem vígasztal) azt azért elmondanám (leírnám), hogy kérdéseidre a netről letöltött "kézikönyben" sem találtam választ. Mondjuk gondolom a Vista-s kérdésekre nem is abból várod a megoldást.
    - Rejtett partíció törlése: bár nem Dell-es kérdés, de én az XP telepítésekor letöröltem a 2GB-os partíciót. Amikor beraktam az XP CDt megkérdezte akarok-e partíciót stb. Gondolom Vista-nál is ugyanígy megy. Miután elintézed a particiókat nem kötelező telepíteni a Vistat. Ki lehet lépni, fel lehet rakni a MediaD-t és utána a Win-t.
    - Mi hol van a gépen: a Dell honlapján (talán a magyaron is, de az angolon biztosan) ha megkeresed a laptopodat akkor megjelenik róla egy szép, forgatható kép amin még kis vonalakkal és szöveggel meg is mutatja mi micsoda rajta (nem kell hozzá angol tudás, a gépet típus alapján megtalálod, azt meg, hogy WiFI, Express Card, stb megérted)
    - Bios&pen drive: ez már fogós kérdés. Nekem eddig eszembe se jutott, pedig manapság már fontos opció. Rögtön meg is néztem a letöltött haszn.utasításban (igaz D520) és nincs ilyen opció :( Van HDD/CD-DVD/DisketteDrive) és meg sem említ sehol olyat, hogy usb vagy pendrive. Elvileg a "boot sequence" pontban választhatnád ki melyiket szeretnéd.

    Nem tudom mennyire van messze a bolt ahol vetted vagy a HRP (szerviz) tőled, de ha sok kérdésed van talán érdemes lenne elmenni hozzájuk a géppel és kifaggatni őket mindenről.

    A regisztráció nem tudom mire jó, én nem regisztráltam úgyhogy kíváncsian várom erre én is a választ. Szerintem nem sok mindenre jó, ugyanúgy, ahogy a szoftverek regisztrációja sem.

Új hozzászólás Aktív témák