Új hozzászólás Aktív témák

  • mufi

    senior tag

    Sziasztok újra.

    Dell M4700-ba szeretnék az optikai meghajtó helyére még egy HDD-t betenni. Ehhez ugye szükség van egy átalakító keretre, ami SATA3 minősítésű és nem mellesleg...a méret!
    Azt tudom, hogy az M4700-ba max 7 mm vastagságú 2,5" merevlemez mehet, DE mi van akkor, ha optikai meghajtó helyére szeretnék még egy lemezt átalakítóval?

    Megpróbálom érthetően leírni a gondolatmenetem és kérlek javítsatok ki ha tévedek.

    Szóval, fogtam a mérőszalagot és lemértem a CD meghajtó vastagságát és az 1 cm körül van de lehet van 1,1cm is. Van valakinek erről valami használható infója, hogy akkor most ide mit is tehetek bele? Mert ugye, ha elvileg vastagabb keret is mehetne, mondjuk 1 cm vastagságú akkor akár egy 9,5mm HDD is mehet a gépbe a 7mm-es helyett.

    Azt az infót találtam, hogy a (GS30N) CD/DVD meghajtó 9,5mm és mivel még van alatta és fölötte is kb egy hajszálnyi rés az igazolja a mérésemet, hogy átalakítóval oda bizony beférne egy 9,5mm vastag lemez a 7mm-es lemezzel szemben.

    Az optikai meghajtó specifikációja itt, az átalakítokat pedig itt és itt néztem.

    Mit gondoltok, mehet bele 9,5mm-es HDD illetve a fenti átalakítók valamelyike jó lenne -e?

    Köszi előre is.

    Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Új hozzászólás Aktív témák