Aktív témák

  • O_L_I

    őstag

    Corsair Vengance 1500 v2 Egy hét után:

    Anyag minőség: A jelenleg több mint 10e forinttal többe kerülő G35-tel szemben mondhatom semmi szégyenkezni valója sincs.
    A G35 (mű?)bőr borítású párnáival sem volt bajom de az 1500 puha szövet borítása még kényelmesebb.
    Az egész nagyon robusztus, jó anyagokból van összerakva viszont nem nehéz.

    Szoftver: Közel sincs benne annyi lehetőség mint a Logitechben viszont amit tud azt gyorsan és jól csinálja.
    Az a fontos, hogy az épp használni kívánt csatorna számot be kell állítani ha akarjuk a Dolby Headphonet használni mert pl. ha sztereó forrást hallgatunk de közben 5.1-re va állítva és még a Dolby Headphone is be van kapcsolva ami magával hozza a Dolby Pro Logic IIx-et ami viszont 7.1-re kever akkor elég fura eredményt kapunk.
    Az előre beállított EQ-kon látszik hogy valaki tényleg foglalkozott azzal hogy a füles karakterisztikájához illőket csináljon mert nem a megszokott toljuk fel a magasat meg a mélyet beállítások köszönnek vissza.

    Hang:
    Játék: Engem már a G35 meggyőzött a Virtuális surround életképességéről mert már az is nagyon szépen pozicionálta a hangokat. Az a mondás hogy a virtuális sourrund minősége nagyban függ a füles minőségétől, tehát ha egy 2000 forintos trust fülesre engednénk rá a Dolby Headphone-t valsz nem lennénk sokkal beljebb.
    Ezt a tézist csak megerősíteni tudom mert amennyivel zenében jobb ez a füles mint a G35 pont annyival jobb a 7.1-es virtualizáció is. Már a G35-ben is szépen a helyükön voltak de itt egész pontosan onnan hallom a hangokat ahonnan azok jönnek.

    Zene: Nem akarom túlragozni, fantasztikus főleg a Reference EQ-t használva. az 50mm-es meghajtók szép nagy színpadot festenek. Gémer headset létére szerintem nagyon komoly a zenei tudása.

    Film: Talán ez lehet a füles gyenge pontja. Lehet hogy az USB-ből kapott kraft nem elég az 50mm-es meghajtók etetéséhez de a filmekben jellemző erősen túlvezérelt LFE csatorna kifog rajta néha. Nagy hangerőnél a nagyon erős basszus bizony be tud torzítani elég rendesen, viszont ezt a jelenséget sem zenében sem játékok alatt sem sikerült reprodukálni.

    Összességében aki ilyen headsetben gondolkodik annak jó szívvel ajánlom mert bizony szinte minden területen jobb mint a nála drágább G35.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák