Aktív témák

  • O_L_I

    őstag

    Sziasztok,

    Sokat keresgéltem hasonló tematikájú topik után de nem találtam viszont szerintem ez egy igencsak felfutóban lévő termék csoport (elég csak a választékot megnézni) úgyhogy gondoltam nyitok magam.

    Saját tapasztalatom is van bőven először egy Logitech G35 boldog tulaja voltam amint tavaly eladtam (máig bánom). NEm volt hibátlan de ami hibája volt azzal együtt lehetett élni és baromi jó hangja volt mind sztereóban mind 7.1-ben.

    Most egy év után újra meg akartam magam lepi egy jó headsettel úgyhogy hosszas keresgélés után a Corsair Vengance 1500 v2-re esett a választás. Még nincs róla teljesen kialakult véleményem, de az első benyomások jók főleg a jó minőség ami rögtön szembe ötlik a hangzásra még kérek pár napot és ha van rá érdeklődés akkor írok egy kicsit hosszabb összehasonlítást is.

  • O_L_I

    őstag

    Corsair Vengance 1500 v2 Egy hét után:

    Anyag minőség: A jelenleg több mint 10e forinttal többe kerülő G35-tel szemben mondhatom semmi szégyenkezni valója sincs.
    A G35 (mű?)bőr borítású párnáival sem volt bajom de az 1500 puha szövet borítása még kényelmesebb.
    Az egész nagyon robusztus, jó anyagokból van összerakva viszont nem nehéz.

    Szoftver: Közel sincs benne annyi lehetőség mint a Logitechben viszont amit tud azt gyorsan és jól csinálja.
    Az a fontos, hogy az épp használni kívánt csatorna számot be kell állítani ha akarjuk a Dolby Headphonet használni mert pl. ha sztereó forrást hallgatunk de közben 5.1-re va állítva és még a Dolby Headphone is be van kapcsolva ami magával hozza a Dolby Pro Logic IIx-et ami viszont 7.1-re kever akkor elég fura eredményt kapunk.
    Az előre beállított EQ-kon látszik hogy valaki tényleg foglalkozott azzal hogy a füles karakterisztikájához illőket csináljon mert nem a megszokott toljuk fel a magasat meg a mélyet beállítások köszönnek vissza.

    Hang:
    Játék: Engem már a G35 meggyőzött a Virtuális surround életképességéről mert már az is nagyon szépen pozicionálta a hangokat. Az a mondás hogy a virtuális sourrund minősége nagyban függ a füles minőségétől, tehát ha egy 2000 forintos trust fülesre engednénk rá a Dolby Headphone-t valsz nem lennénk sokkal beljebb.
    Ezt a tézist csak megerősíteni tudom mert amennyivel zenében jobb ez a füles mint a G35 pont annyival jobb a 7.1-es virtualizáció is. Már a G35-ben is szépen a helyükön voltak de itt egész pontosan onnan hallom a hangokat ahonnan azok jönnek.

    Zene: Nem akarom túlragozni, fantasztikus főleg a Reference EQ-t használva. az 50mm-es meghajtók szép nagy színpadot festenek. Gémer headset létére szerintem nagyon komoly a zenei tudása.

    Film: Talán ez lehet a füles gyenge pontja. Lehet hogy az USB-ből kapott kraft nem elég az 50mm-es meghajtók etetéséhez de a filmekben jellemző erősen túlvezérelt LFE csatorna kifog rajta néha. Nagy hangerőnél a nagyon erős basszus bizony be tud torzítani elég rendesen, viszont ezt a jelenséget sem zenében sem játékok alatt sem sikerült reprodukálni.

    Összességében aki ilyen headsetben gondolkodik annak jó szívvel ajánlom mert bizony szinte minden területen jobb mint a nála drágább G35.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák