Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    válasz lorcsi #42301 üzenetére

    A kockázatot vállalni kell :)

    Így 30k-ért van olyan telefonod, ami itt véve 50-100k lenne, cserébe egy garanciáztatás bő 1 hónap... Én igazából azért döntöttem a kínai telefon mellett, mert mindig arra mentem, hogy legyen garancia, aztán amikor kellett volna, úgy elhajtott a szolgáltató hogy nem igaz, na akkor inkább veszek 30k-ért egy olyan telefont, ami legalább meg is éri az árát.

    Nem mellesleg eléggé elegáns a telefon, idáig mindenki azért kérte el, mert milyen szépnek néz ki, amikor kézbe fogták, akkor meg jé ez nem recseg úgy mint az én 100 ezres telefonom, meg jé ez gyors, jé szép a kijelző, jé milyen vékony, jé milyen jó kézbe fogni, mennyi is volt, vagy 80, mi? Aztán van meglepetés, amikor mondom, hogy 30-ért meg lehet venni... :D

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz lorcsi #42301 üzenetére

    "ezektől a kínai csodáktól kissé félve szemlélem"
    Ezért van itt a mobilaréna, a PH társoldala. Rengetegen használnak ilyen kínai "vackokat", és utána kell nézni, hogy a sok kimondhatatlan nevű közül melyik az, ami már másoknak is bejött.
    A "nevesebb" kínai gyártók már régesrégen nem a használhatatlan ultragagyi hulladékot gyártják (tudnak olyat is), hanem egész használható cuccokat.
    Egyik nagy kínai gyártó pl. a Lenovo. Itthon nem találsz Lenovo telefont, mert nem forgalmazzák.

    Ja, és ne tessék fikázni az MTK procit sem. Van összehasonlítási alapon, a táblagépem négymagos RK3188, de a telefonom gördülékenyebben megy. Ez persze nem a processzorok miatti teljesítménykülönbség, hanem (véleményem szerint) sokkal inkább szoftveres optimalizálás miatt. Lenovo S750 telefonomat még nemláttam megakadni, akkor sem, amikor 6-8 alkalmazást frissített a store-ból, ellenben a táblagépemet minden apróság jobban meg tudja akasztani.

    "visonlyag sok telepíthető extra progi"
    Ez gondolom azért kell, mert szereted buherálni a telefont :D Nos, akkor a Nokia nem javasolt. Nem azért, mert szar, éppen ellenkezőleg, akinek van, az szereti, mert marhajól optimalizált hardver-szoftver párosról van szó, de viszonylag zárt. Nem lehet annyira szétszabni, mint egy droidot. Annak jó, aki bekapcsolja, beírja a pinkódod, és használja.

    [ Szerkesztve ]

  • Laza...

    addikt

    válasz lorcsi #42301 üzenetére

    Nem kell félni a kínai csodáktól, nekem még sohasem volt negatív tapasztalatom, pedig rendszeresen vásárolok ebayről, és online shopokból is, főleg innen és innen], ez utóbbiról várok most is egy telót, konkrétan ezt ;]

    Ugyanakkor nem árt utánanézni a cuccoknak, mert az urban legend a nem megfelelő utánajárás miatt kerekedik - ezt a telót pl a google egyik kivált vezetője vezeti, kiváló support (fél órán belül válaszolnak) MIUI, és van ilyen ismerősömnek is. Ha sok a pénzed, van belőle 8 magos, 2GHz-es. De ez csak példa. A vám/áfa más kérdés, most sima légiposta, hátha megúszom. DHL, GLS ilyenek alapból vámolnak, bár ha nagy mákod van, 3 nap alatt itt a cucc (1x előfordult)

    A lányom pl. most Karácsonyra millió szirszar bizsut rendelt ebayről, csomó 1$ cuccot, és MIND megjött, volt ami ajánlottan :C Hogy nekik hogy éri meg, nemtom, de itt van...

    Ami még jó biztonsági tartalék az egy PayPal fiók, nem csak azért mert baromi kényelmes (én imádom) hanem van biztosítás is, ha bebuknád a lóvéd (nem valószínű) a Paypal kárpótol, ő meg úgy hajtja be ahogyan akarja... Tájékozódni, tájékozódni.. :)

    Never give up!

Új hozzászólás Aktív témák