Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobolan

    senior tag

    válasz SOAD19 #145266 üzenetére

    Az a környék egyébként is felértékelődött valamelyest. Mi is 2016-17ben építkeztünk ott. Normális telekmérettel együtt 33 millában megállt. Akkor.

  • zolikaDB

    veterán

    válasz SOAD19 #145266 üzenetére

    Akartam mondani, h ami fél éve 45m volt, az most 75m.
    Nem akarom/tudom elhinni, h ez valaha borulni fog...
    Eleve nem értem, h a jó égbe robbant ilyen magasra.
    Chiphiány, acélhiány, 510 Ft-os benzin, 5.5%-os infláció, iszonyat államadósság, de a 75m-s ház mellett minden család 2 új autóval (akar) jár(ni).
    Miből? Meddig? Mert ha ez sokáig megy, akkor ebben az országban semmi baj nincs és nem is lesz - 510 Ft-os benzin, infláció és 365 Ft-os euró mellett SE.
    *általánosítás

    [ Szerkesztve ]

  • Peti78

    őstag

    válasz SOAD19 #145266 üzenetére

    Ahogy a Becsületesnepper mondaná, nem vagyok orákulum. :)
    A véleményem az, hogy ezeket a magas ingatlanárakat a kormány generálta. A CSOK-ot az eladók azonal beépítették az áraikba. Ez legyűrűzött (teljesen természetes módon) a panelek árába is. A jelenlegi hitelkihelyezés vagy inkább felvétel nagyon veszélyes játék. Orrba-szájba veszik fel az emberek a hitelt, mintha nem lenne holnap, sajnos stabil háttér nélkül. Ingyen hitel nincs, ezt kellene megérteni nagyon sok embernek. A moratórium bejelentésekor több ismerősöm felhívott, hogy fizesse, vagy ne. Azt válaszoltam, hogy ha nem változik a körülmény, akkor fizesse rendesen, mert háromszorosan fogják visszavenni amit most "adtak". Ingyen hitel nincs. A CSOK sem az. Ki kell mindent számolni, kockás papír, ceruza, radír.
    Eladni most kell, ez biztos, mint ahogy a mérséklődés is. Ennek a mértéke kérdéses, nem a magvalósulása. De a gyakorlatot tekintve az ingatlan ára nem a hirdetési ár, hanem ami az adásvételiben szerepel. Ezt pedig nem az határozza meg, hogy a szomszéd mennyiért hirdeti. Adott esetben nagyon messze van egymástól a hirdetési ár, és a vételár.
    Mióta eljöttem a cégtől, és magánzóként dolgozok, sokkal reálisabb képet kapok, és tudok adni, mert amit látok, tapasztalok, azt tudom hitelesen képviselni.

    Shokkolo a képlet azért ennél jóval árnyaltabb szerintem. Erről lehetne sokat írni, de se időm, se kedvem nincs leírni. Aki ma 30-ért vesz lakást, az egyrészt két év múlva nem szándékozik eladni, mert ha két évre tervez akkor inkább bérel. Akit pedig a megváltozott élethelyzete kényszerít arra, hogy eladja, az anyniért fogja eladni amennyiért megveszik tőle. Ez egy olyan piac amit a vevő diktál. Ha nem lesz kereslet lehet kitartani az árat, csak akkor senki nem mozdul előre.

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • KROK640

    veterán

    válasz SOAD19 #145266 üzenetére

    Az ingatlanok meg a másik ... Az utóbbi időben az áruk, illetve az építőanyagok ára is, sokkal nagyobb mértékben nőtt mint az átlag kereset (különösen a rosszabbul keresőknek lett nagyon reménytelen) úgy látom, ma már egyre reménytelenebb egy saját ház magyar fizetésből.
    De most ugye mindennek felment az ára, élelmiszer, hardverek, használt autó stb.
    Tapasztalatom szerint a reálbér talán még sosem volt ennyire alacsony mint mostanában :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák