Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sto1911

    veterán

    válasz Peti78 #137203 üzenetére

    2 roller utani tapasztalatok:

    Tomorrel szet fogja razni a forrasztasokat, meg az izuleteidet is. Minimum a puha gumi, vagy tomorrel a tukorsima aszfalt. Akku nem fog romlani, ahogy telefonban vagy a kocsikban sem csak ugy romlik el, valoszinuleg ezekben is 5-7 ev alatt lesz erezheto romlas, akkor meg mar kutyat nem erdekli. Egyebkent 30-50k korul mar most tudsz teljes akku pakkot cserelni, szoval nem nagy penz.

    Ha tul gorongyos uton akarsz menni, akkor minel nagyobb kerekut kell venni, vagy biciklit. Igen konnyu vele eltaknyolni, szoval elso korben utismeret kell hozza. A birka gyalogosok meg csak neznek, es eled lepnek, mert nem fogjak fel, amit latnak. Ugyhogy veszfekezni is illik megtalnulnod :)

    HIvatalosan semmilyen hivatalos szabaly nincs ra, de csak az ongyilkosok mennek ki vele utra, ugyhogy marad a jarda + bicikliut.

    Ha barmi mas erdekel, kerdezz meg.

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Peti78 #137203 üzenetére

    Kb. azok a tapasztalatok, amiket már leírtak.
    Az enyém 5.5" tömör kerekű, de rugós felfüggesztésen van az első kerék, és karbon vázas, tehát a taposó felület is kissé rugalmas. Sima úton nagyon kényelmes, mert nagyon puha a gumi a keréken, kockakövön attól függ. A fő téren a nagy kockákon elfogadható, de sok helyen van olyan kő, aminek érdes a felülete, na azon kiesik a tömés a fogamból. :DDD Ilyenkor le szoktam menni az úttestre, illetve ahol van bicikliút, azon megyek. Ezek miatt ha most vennék, csak ballonos/nagy kerekűt vennék, de az meg állandóan defektet kap (kollégám xaomi-val egy év alatt 3x kapott defektet!)
    Kb. 16km a hatótávolsága, és 18-20km/h a max sebesség. A legtöbb helyen 18-cal megyek. Töredezett járdán nem lehet vele menni, cserébe csak 7,5kg (a xiaomi pedig 13kg!), bármikor felkapom a vállamra, meg felszaladok vele két emeletet stb. Praktikus nagyon.
    Az akksi 1 év alatt nem gyengült észrevehetően, bár nem is mértem mostanában, de 1 töltéssel most is el tudok menni 3x dolgozni, teljesen sosem merítem le, hogy ne károsodjon az akksi, szerintem a felét mindig benne hagyom.

    sto1911: elméletben könnyű vele esni, a gyakorlatban viszont mindenen átmegyek vele, ha megvan a lendületem. Volt már tenyérnyi kavics meg ujjnyi faág, amit nem vettem észre, és nekimentem, azt hittem repülni fogok, de csak csattant egy nagyot. Ami veszélyes, az a nem látható gödör, huppanó, főleg lassabb tempónál. A kis+tömör kerék miatt a ~2cm-nél szélesebb repedéseket sem szereti, de átmegy rajta, csak nem szabad fékezni. :DDD Ezek előtt inkább lelépek a rollerről, mert a gépet féltem az ütéstől. Esni még nem sikerült vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák