Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz bobace #140417 üzenetére

    Ennyire nem egyszerű. :)

    Nem Debrecen, Hajdúböszörmény.

    "Előtető" - de mégsem az, mert nem az épület utcafronti homlokzatán lenne, hanem az épület hátsó részén (ergo az épület túlsó oldalán).

    Az épülethez rögzítve lenne a stablondeszka alá, de mivel 4 méter x 4 méteres méretről beszélünk ezért csak a fal nem tartaná meg, így a túlsó végére kell oszlopokat is rakni. Nem lesz zárt és az épület szerkezetét sem kell megváltoztatni hozzá.

    Így sem engedélyköteles...?

    Csak mert eddig hallottam (és olvastam is) olyat, hogy nem kell engedély, de volt ahol meg azt mondták, hogy igenis kell.

    Jó lenne tudni....

    +1
    A helyi főépítész azt mondja, hogy szerinte nem kell engedély, de meg kell kérdezni a kormányhivatalt is, mert már több esetben felülbírálták őt... ott meg korábban azt mondta egy ügyintéző, hogy mivel oszlop is van a történetben, így kell engedély.... most épp vadászom a helyi osztályvezetőt, hogy mondjon már A-t vagy B-t, mert egy építésszel már beszéltem - ő azt mondja hogy ő még nem adott be előtetős engedélykérelmet, de neki nagyobb munkái szoktak lenni, szóval simán lehet, hogy kérik...

    Ááááá....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák