Új hozzászólás Aktív témák

  • adi mester

    tag

    válasz bul07 #119910 üzenetére

    Meg azzal is érdemes számolni, hogy sokan a tápot elhagyják egy idő múlva (ahogy én is teszek). Az elején kell a csibéknek, ha már tollasodnak 2-3 hét után el lehet hagyni és csak kukorica, búza, tritikálé kombóval próbálkozni, 6. héttől mehet nekik a napraforgó is, végig zéró táppal, esetleg minimális tojatóval a megtartós állománynak. Ha nincs táp, nem fújódik, ha nincs zöld előtte, nem erősödik, munka az van velük, ott a féreghajtás, a kokcidiózis elleni szerek 3 havonta, ha kell nekik, ha nem, én akkor is adom nekik. Szabad tartásban meg szinte kötelező, bár azt még nem próbáltam.

    Magyar vörös, hús - tojás hibriddel 1 kiló hús simán benne van 2 - 3 ezer forintba, takarmánnyal, mindennel együtt + munka, stb. Nem éri meg ha a matekot nézzük, de amikor leüti az ember a tojást, meg kiveszi a sütőből az öklömnyi combot aminek íze is, meg tartása is van, akkor azért érdemes elgondolkodni, hogy talán mégis csak jó az a háznál nevelés. :K

    Otthon tartani, pláne a debrecenieknek tuti nem éri meg, a vidéki ház fenntartása már nagyon régen kiment a divatból, aztán ha a matekot nézzük, itt sem éri meg tyúkot tartani, talán inkább pulykát, a nagy fehérekből, de ott meg a tojásnak nincs kereslete. Ha valaki leleményes, összeismerkedik falun 1 - 2 öregasszonnyal akiknek van 60 - 80 tyúkja az udvaron, ott van felesleg is, téli vágás előtt onnan lehet szerezni tyúkot is konyhakészen, meg tojást is állandóan és biztos vagyok benne, hogy a jó minőségű étel +éveket jelent :D

    Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

Új hozzászólás Aktív témák