Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kvelstadt

    veterán

    az első részbe még be kellett vezetni a dolgokat ezért ott eleinte alig majd egyre többen jöttek. itt már tudod miről is szól a történet és lehet belecsapni az akciók közepébe.
    jaja itt több lesz a lerohanós rész sőt még olyan is ahol minden irányból jönnek azaz nem tudod falnak vetni a hátad.
    van egy dög aki új lény viszont a mai napig óvatosan közlekedek a területükön. de nem lövöm le. majd rájössz melyikről beszélek :)

    impossible módon az első részben is megérte kinyitni a gócos ajtókat mert volt mögöttük egyszerre akár 50 lőszer.
    itt én elsőre is kinyitottam őket mert van olyan új erősebb ruha ami gócos ajtó mögött van. de előfordul hogy talál bent másik gócot vagy akár kettőt is. de az össz tartalmuk szinte mindig bőven meghaladja a 10ezer pénzt amibe egy góc kerül.
    igen itt már van savköpő. az első részbe volt a két karu csépos aki igen szívós volt. na utána ez a másik legszívósabb dög. h nincs lába köp fekve, ha nincs feje köp a nyakából, van amikor egy ilyen sav gömböt köp amit el lehet kapni kinézissel ha belassítod mikor köp. én még eddig ezt nem próbáltam ki de elméletileg az meg is öli egyből.

    egy kérdés. az elején mikor még lekötözött kézzel kell menekülni és el kell jutni egy ajtóig mert jönnek mindenhonnan. haltál meg? én anno elsőre rohadtul eltévedtem és nem adtak lehetőséget hogy megtaláljam a helyes utat.. :)

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    én elsőre próbáltam legalább ütni. nem vettem észre hogy zubbonyba vagyok. :)
    nemtom figyelted e hogy menekül az átváltozó karjaiból. ugye rád kiabál isaac meg rutionos már ugyh lefejeli a picsába. :D elsőnek nem is figyeltem.
    a világos helyek sem biztonságosak ha megrohamoznak és lesz olyan hangulat mintha sötét lenne. :)
    ja meg itt ha látsz egy boltot az csak annyit jelent hogy egy idő után elfogynak és boltolhatsz nyugodtan de azt nem jelenti hogy egyáltalán nem is fognak jönni mint az elsőbe.

    térképet kidobták a picsába.
    nem volt valami átlátható az elsőben sem. pc-n meg forgatni sem volt semmi.
    ennyi van. útvonaljelző és kész.
    én úgy csináltam hogy megnéztem merre mutat és direkt nem arra mentem hanem körbenéztem mindenhol máshol.

    én már rég láttam az after-t és nem emlékszem ott a nevére de igen szerintem az ő. lesz is ojan párbeszéd amit azért hagy félbe mert elkezdi követni a kislányát és beszél hozzá.. :)
    a csaj aki segít ő teljesen új karakter. a fószer amúgy nolan stross.
    a játék legelején miután megszöktél a dögöktől de még meg vagy kötözve van egy terem ahol vannak üvegpadlók meg monitorokon videófelvételek mennek. na ott megtuthattál többet rőla mert ról aszólnak a felvételek és ha vége kezdődik előröl.

    3. fejezet? akkor már találkoztál a liftbe nicole halucinációddal.. :)

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    tényleg metró. mikor át kell repülni egyik kocsiból a másikba és az előttünk lévő metró ajtaja mikor leszakad akkor el tud találni. na az ha eltalál zealot-on ki is nyír egy az egybe.
    viszont hasonló látványosrészerek lesznek még meg akciósabbak is. volt olyan ami annyira látványos volt h már nem is láttam mivan csak hogy borul törik minden. :)
    ja az se volt gyenge mikor fejjel lefele lógott a kocsiból aztán rájött rájött hogy a metrókocsi jön utána.. :)

    úgy értem a boltos részt hogy lesz olyan hogy már látod a boltot de közbe megtámadnak. de ha megölöd őket és később esetleg visszamész nem fognak újra jönni. hála az égnek. zealot-on még egy góccal is visszamászkáltam egy korábbi munkapadig hogy fejlesszek. :)

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • chatran

    őstag

    Kb. a játék 3/4-énél járok és semmi hiba nincs a játékban se a mentésekben, pedig a patch nélküli játékkal játszom. Engem nagyon idegesített, hogy már a legelső boltban elérhető volt szinte az összes cucc, ezért inkább újratelepítettem. A GamersGate-s verzió szerencsére alapból nincs patchelve, mint a Steam-es.

  • Kvelstadt

    veterán

    chatran-hoz hasonlóan jártam. el.
    először zavart hogy nincsennek új ruhák de aztán meg az hogy bevág a boltba mindent ingyen.
    ott hol van a játék azért hogy megkapjak cuccokat? leszedtem és újraraktam patch nélkül.
    egyébként nekem a 7-8 végigjátszásból csak 2 volt patc-hes és a moatani 2 sem volt az de az égvilágon semmi problémám nem volt se mentéssel se semmivel amiít a patch elméletileg javít.
    szal nekem nem kell a patch.
    van a négy alap ruha meg végigjátszás után beadja egy Riot Security Suit-ot ami fekete rendőrségi ruha és az van rajtam azóta.
    zealot-ért sem adta be az extra ruhát. de megnéztem azt még patc-h el sem adja be szal vissza le is szedtem.
    egyébként nem mind olyan ruha amit meg lehet szerezni. van ami dlc-s csak a patc-h el "megajándékoztak" ezekkel is a készítők.
    köszönöm nekem ez így nem kell ajándékba sem.
    nem beszélve aról hogy elvesz a z élményből az is hogy az elejétől erős fegyverekkel írthatsz és nem te szerzed meg és erősíted fel.
    a cutter-nak meg második végigjátszásnál beadja a másik verzióját ami ugyan nem jobb tán de úgy néz ki mint az első részben.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    jaja erősebbek. ezeket második végigjátszással se kapnád meg a játékba csak ezt is belepakolták hogy kiengeszteljenek amiért ezt a részét elkurták a játéknak.
    figyel én úgy tudom a cutter-t akkor adná be ha már egyszer lenyomtad. de nekem fent se volt az első rész gépen mikor a 2részt először totlam és beadta végigjátszás után.
    a 3. féle cutter-t meg amit még bead a patch szintén nem kapod meg sose ahogy a többi fegyvert sem.

    a ruha fejlesztés itt úgy néz ki hogy nem egyre több vasat pakol a ruhádra meg változik a sisakja mint az elsőbe hanem van többféle formájú és egyre erősebbek.
    az alap az olyan mint az első részbe. az úgy is marad. aztán van két modernebb, az egyiknek vastagabb a ruha része a másikba meg vékonyabb vagy. meg van egy klasszikus ruha az meg egy nagy behemót ruci. nekem az a kedvencem.
    aztán kövi végigjátszásra adná be ezeknek a ruháknak a fejlettebb változatát ami annyit jelent hogy úgy néznek ki mint ezek csak más rajtuk a minta-festés meg mind 25%páncélt és max invetory-t biztosít.
    de egyébként ha vissza felveszel egy régebbi ruhádat a páncél és az invetory megmarad és nem csökken vissza a korábbi ruha adottságaihoz.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    akkor mentésem lehet volt a gépen. már nem emlékszem. a de a két dead space az ami mindig fel van mostmár telepítve a gépre. a többi játék jön és megy.
    de még ha már sokszor végigvittem is és unatkozok nekikezdek és még mindig elvagyok vele.

    a gránátvetőnél sztem valamit elnéztél mer olyan nincs a játékba, max másodlagos tüzelésként egy fegyvernél.
    viszont a kutató puskát ( közelitőst) ki fogom próbálni mert sose néztem hogy maxra húzva mennyit üt.

    egyébként a következő fegyverek vannak:
    cutter. ezt ugye ismered.
    hullámfegyver. ezt is.
    belezőpenge. ez is volt az első részbe.
    ívfegyver. ez is szintén volt az első részbe.
    energianyaláb. ez is az első részből jött.
    dárdavető. ez új fegyver és bár kis területet fed le a lövése mert csak egy dárdát lő maxra húzva igen ütős. plusz lövés után ha nyomsz egy space-t akkor áramcsap ki belőle és ha addig nem is abba beledöglik a monsztra ugynais letépi avégtagjait plusz még a közelében lévőket is sebzi.
    de ha falba lövöd és úgy nyomsz space-t akkor is kicsap belőle az áram. kedvenvem az új fegyverek közül.
    impulzuskarabély. ez is az első részből jött de itt lecserélték a másodlagos tüzelését és azt hiszem ez az ami lő egy gránátot másodlagosként.
    lángszóró. hasonlóan hasztalan mint az első részben.
    kutatóspuska. ez a ráközelitős. ez is új fegyver.
    detonátorpuska. ez kilő a falra egy detonátort amiből 3 fénysugár világit és ha valaki vagy valami megszakítja akkor bumm. space gombbal tudod hatástalanítani ha vissza fel akarod szedni.

    asszem ennyi van.

    [ Szerkesztve ]

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    igen azzal keverhetted. én kipróbáltam. nem egy életképes fegyver minden helyzetben. akárhova pakoltam az alap ellenfélen kívül nem sokan szaladtak bele. legtöbb megállt mert tudott távolról sebezni többiek meg átugrották. de néhány helyszínen ahol tudod mik jönnek fel lehet készülni.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    véletlen kétszer ment el ugyh ezt módosítom.
    amivel nagy élmény volt lőni az a gépfegyver. a sok kimért lövés után jól esett hogy az hányta a golyót és megszórtam őket mint az állat. csak jobban eszi a lőszert mint amennyire hatékony hiába maxra van fejlesztve. de ha van az embernek pénze lőszerre édemes tolni vele egy kört.

    [ Szerkesztve ]

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    én ép most játszom újra sokadjára. nekem is megjött a kedvem a 3 láttán.
    az audionaplók meg igen lehetséges hogy újrajátszásnál kerül elő a többi. én mindig menetközbe olvasgattam őket meg hallgattam de nem emlékszek hogy a végére meg volt e mind. majd ma megnézem mennyi van meg.

    most próbáltam ki az energianyaláb fegyvert. nemtom mi az angol neve. sokáig kell tartani a klikket míg feltölt aztán lő egy erőset. de nem is ez a lényeg hanem a másodlagos tüzelése. füldre tartja a fegyver csövét lő egyet és aki 1-2méteres közelségbe van az darabokra szakad. plusz ha megvan a spec fejlesztése is akkor még sztázist is nyom mellé ami jó ha esetleg egy dög mégsem pusztulna bele a lövésébe.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    eléggé a végén adja a hullámfegyvert. az ívet is próbáltad már ugye. valami tömegoszlató kéne neked a cutter mellé. az meg az amit mondtam. az energianyaláb fegyó de annak is csak a másodlagos lövése.
    a cölöpvetőfegyver (vagy mi a neve) csak maxra fejlesztve lő olyat hogy az több ellenfélnek is fájjon mert akkor másodlagos tüzeléssel a kilőtt cölöpből még áram is kicsap ami már írt rendesen. a kutatópuska meg megint csak nem nagy valami. rohadt erős de csak egy célpontra és nem is sok lőszer fér bele meg nem is olyan gyors mint a cutter.
    a lángszóró meg, tán azt még ki se próbáltam ebbe a részbe mert az elsőbe olyan egy hasztalan gyenge sz.r volt még maxon is hogy meg is utáltam.
    a gépfegyvernek van még egy másodlagos tüzelése. lő egy gránátot. olyan mint az első részbe volt a hullámfegyvernek. merthogy itt a hullámfegyver meg kapott másodlagosra egy sugárlövedéket ami szintén elég hatékon de csak egy célpontra.
    szerintem az energianyaláb másodlagos lövése a leghatékonyabb. megvan a kockázat mert közell kell engedned őket magadhoz de akkor ha ráfejlesztettél a másodlagosra és lősz eggyet darabokra szakítja őket.
    én ara is használtam hogy hullákat szaggassak szét vele mert tudtam hogy az adott részen fog jönni átalakító dög. kinézissel egy helyre rántottam a hullákat aztán egy másodlagos és mindenük leszakadt a hulláknak.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    persze elsőre én is a sebzésre meg a sebességre mentem. vagyis nehéz fokozatokon. könnyű fokozaton tökmind1 mit hogy csinálsz nem kerülsz nehéz helyzetbe.

    én már csak jól eljátszogatok vele közbe meg kipróbálom a még eddig nem próbált fegyvereket. a lángszóró lesz az utolsó.
    meg edzek mert le akarom majd tolni a hardcore módot de ahhoz nagyon tudni kell hol mi hogy van..

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    ez nem új forma. a jó néhány dög ki tud feküdni egy lövéstől és úgy is marad míg oda nem mész hozzá. bár itt a 2. részben az a jellemzőbb hogy agresszívak és támadnak míg mozogni tudnak. az első rész szólt sokkal inkább erről a tetszhalott trükkről.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    nemtudom mitől függ. én több mint 10 szer játszottam végig az első részt (lassan a 2.nál is meglesz ez a szám) és többször is sikerült előidéznem ezt a tetszhalott állapotot. persze nem szándékosan. amíg nem dobják ki magukból az itemet ami azt jelenti hogy végleg halottak vagy míg nem hiányoznak azok vagy annyi testrésze amiből biztosan tudom hogy halott addig én nem hiszek nekik hiába kifekszenek.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    az a fejezet hozza egyedül az első rész hangulatát. gondolom direkt is meg az emlékek miatt.
    itt első végigjátszásra inkább a plasm plusz ív fegyó kombót lehet kihasználni mert elég későn adja be a hullámfegyvert és én már nem foglalkoztam vele hogy azt is felhúzzam. de persze van olyan végigjátszásom is amibe a hullám a max-os. a detonátort ajánlom figyelmedbe. tudsz vele előkészíteni helyeket is hogy kilövöd egy falra jön belőle egy lézer és ha belemásznak bumm. de mindemellett ha pont arcába lövöd egy ellenfélnek akkor azonnal robban és a legtöbb lénnyel végez is. én a kis három csápu lövöldözős dögöknél mindig előkaptam és arcon lőttem őket.

    volt egyszer egy végigjátszásom az impulzuskarabéllyal is ami lényegében egy gépfegyver. gondoltam most nem precízen célzok hanem rambo módjára lövöldözök mint az őrült. még ha max-os a fegyver és nem lősz mellé akkor is alig lehet győzni lőszerrel annyira gyengén sebez más fegyverekhez képest. viszont van egy másodlagos lövedéke. egy gránát ami azonnal robban ha nekimegy valaminek. az ellensúlyozza az elsődleges tüzelést de még így sem tartozik a kedvenceim közé.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    a detonátornak az a másodlagos tulajdonsága hogy hatástalanítja a kilőtt lézeres aknát szóval ha nincs rá szükség hatástalanítod felszeded és megint betárazod. én a gyorsan futós szörnyek ellen használtam akkor nem kell kapkodni. kirakod egy falra ahol neked jó. aztán ha beleszalad raksz másikat és így tovább.

    az energianyaláb rohadt erős és ezért direkt lassú. tul brutális fegyver lenne ha gyorsan tüzelne. én annak a másodlagos tüzelését használtam mert az meg baromi jó tömegoszlató. úgy néz ki hogy a földbe lő egyet és aki közeledbe van, kb 1-2 méterre azt sebzi. maxosra felfejlesztve gyakorlatilag a körülötted lévő dögök összes végtagját leszakítja. plusz még van egy speckó fejlesztése ami azt tudja hogy a földre lőtt lökéshullám még egy sztázislövést is kifejt azaz ha túlélné valaki körülötted akkor az megkapja a sztázist. én leginkább emiatt használtam az energianyalábot a játék vége felé.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    erre a nagy dögre gondolsz? csak mert ez szemből is sebezhető és nincs is olyan dög a játékba amit csak hátulról lehet. ennél az alap taktika az hogy függőlegesbe állítod a cutter célzőját és belassítás után a vállánál lövöd a sárga részt és leszakad a karja. ha mindkét karját lelőtted megdöglik.

    a kutató puska egy sima fegyver amin rendes zoom sincs mivel nincs akkora terület a játékba ahol ki lehetne használni. másodlagos-t ha nyomsz neki akkor kicsit zoom-ol. viszont maxra fejlesztve jó erős ez is. ahogy én tapasztaltam úgy is megöl dögöket hogy a testükre lősz. viszont a tárkapacitása max-on is jó ha van 10. kipróbáltam de annyira nem jött be. nem is táraz olyan nagyon gyorsan meg ha én nem tömegoszlatni akarok hanem csak egy pontra lőni arra a leghatékonyabb a cutter. gyors, elég erős fejlesztve és fér bele lőszer.

    sztázist meg a fegyverekkel párhuzamosan szoktam fejleszteni mert szerintem nagyon hasznos az a lassítás. csak aztán álltam neki élet meg stb fejlesztésének.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    könnyebb fokozaton lehet tényleg van értelme az energianyalábot magadnál tartani lőszereladás céljából de nehéz fokozatokon rohadtul kell minden lőszer amit ad a játék és a nyaláb lőszer helyett jól jön az amit használ is az ember. bár nehéz fokon a nyaláb másodlagosa miatt meg megéri használni.

    én egyszer mentem véletlen a brute mögé és láttam meg hogy ott jobban sebezhető de amúgy sztázis alatt simán eltalálható a vállánál a sárga rész. meg ha nem maxos a sztázis akkor nem sok idő van mögé szaladgálni ezért én mindig szemből irtom le.

    ezt a videót meg köszi. már csak változatosság kedvéért is ki fogom próbálni egy végigjátszásba hogy lángszórót használok. a másodlagos tüzelése is tetszik. az tudom hogy maxra fejlesztve az első részbe kifogyott a palack mire egyetlen kétkezű farkával csapkodós dögöt megöltem.

    egyébként mekkora poén ebbe a videóba hogy vákum kiszívja a levegőt, te is a ruhád levegőkészletéből lélegzel a lángszóró tüze meg simán ég oxigén nélkül :)
    pedig tök jó lett volna ha figyelnek ilyenre hogy vákumba te nem gyújtasz tüzet lángszórózni meg végképp nem fogsz. persze meg se szólaltam ha a lángszóró a palackból adagol magának elég levegőt is :)

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    azért van pár ellenfél aki lángolva is jön tovább. de az hogy nem tudott köpni a sav köpő annyira lefoglalta hogy ég az tetszett. :)
    nem tudom az tudod e hogy neki a köpését el lehet kapni kinézissel és ha visszadobod rá egyből megöli.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    most nem ugrik be a mentésem meg pont nem munkapadnál van de ebbe lehet fejleszteni a kinézist? mert hogy külön nincs hozzá fejlesztőrács. vagy az élet és levegő részhez van berakva? úgy rémlik...
    na mind1. a lényeg hogy mindent használok amit ki lehet lőni kinézissel. a letépett végtagok az elszórt cölöpök a kitörhető korlátok, mindent lövök rájuk ami fáj nekik és csak ha negyon muszáj akkor lövök fegyverrel. főleg nehéz fokozatokon. egyébként 2 letépett hegyes végtag kinyírja a következő szörnyet akkor is ha testre lövöd.
    Zealot-on ami ha fent van neked a moagyarositás akkor Fanatikus mód. az utolsó előtti mód pl olyan hogy a dögök egy darab lőszereket dobálnak ki. nem 6ot meg 4et meg 3at. mindenből 1darabot.

    a 3. részt először mindenképp egyedül fogom játszani de aztán majd persze hogy coop-ba is kipróbálom. a fegyverek kombinálását meg majd meglátjuk mert lehet lesznek új fegyverek is vagy megint változtatnak a másodlagos lövéseken, lehet lesz új fegyver is meg stb..

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    hát ja sok góc kell hozzá. de úgy kell hozzáállni hogy nem az a lényeg h kibírjam ha sebeznek hanem hogy minél erősebben tudjak támadni. vagyis én így vagyok vele. szóval sztázis meg fegyverek és majd csak aztán valamikor az élet.
    ha meg elsőre játszik az ember és meghal sebaj legalább látja isaa változatos halálait. van neki néhány féle.. :)

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    de néhány halált nem értek. elméletileg gyártják a hullát az átváltoztató meg átváltoztat. de sok halál van mikor leszakad a fejünk vagy kettészakad a testünk az meg már úgy elég rossz alapanyag nekromorfnak. pl az átváltoztató is letépte a fejem.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    amúgy igazad van! most legutóbb megvizsgáltam az első nagy 3 lábú dögöt aminek a karjait kell lőni és egy roncs metrószerelvény mögül mászik elő. az több emberből áll össze. szóval csak az egyik karja legalább 3 emberből van összenőve. szl ez így megmagyarázza azt ha lefejeznek. meg igen a dalon lévő massza. az is emberből lett átalakítva és odakenve..

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    az kopnkrétan oda kell szerintem. máshol is hasznos de ott akár kötelező is.
    bár én mikor először toltam zealot-on(fanatikus) én csak a plasma cuttert fejlesztettem és végig azzal mentem szóval a vége nekem nem volt egyszerű.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    én láttam az E3 közvetitésen egy videót meg egyet aról ahogy lezuhant isaac meg ellie nekem annyi elég volt. már így is sokat láttam. majd akkor akarok többet látni mikor leülök játszani vele.

    én félig örülnék ha befejeződne. mert nem akarom hogy pénz miatt folytassák. de szerintem pont erről van szó..

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Új hozzászólás Aktív témák