Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Gorneck #960 üzenetére

    El sem hiszem, hogy Gigán kívül másra azt mondtad, hogy jó kis lap...ráadásul Asus-ra.. ;]
    A biztonság kedvéért..

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Gorneck #963 üzenetére

    Achi-t csak megerősítem, mellesleg Abit fun voltam P3-as idők végéig, aztán elég lett, na itt említeném meg a BF 6 és népi zenekara szabadidős alaplapját...ha volt egy kis időd, akkor kondizhattad újra a proci feletti kondikat (ráadásul hűtve volt)..VT6X4 az még elment, de csak egy ideig volt nálam...St6-R bekakilt 3 év alatt, meg haveréknál jó pár példány..
    Szal ennyit erről, mai napig ketyeg nálam egy P2B-F hibátlan állapotnak örvendve...a Tusl-2-m szintén hibátlanul egyik ismerősömnél...aztán haver CUSL-je 6 éve 7/24-ben egy 1Ghz-es P3 társaságában teszi a dolgát...A P4C800 Deluxem a multkor rakoncátlankodott az eladott ismerősnél (lemerült az elem és elfelejtette az OC beállításokat)...valamint sógoréknál is szépen ketyeg öcsém exgépe P4P800-E Deluxe támogatásával..
    Szal tény mi tény amióta ASUS lapokkal favorizáltam nem halt le egy alaplapom sem (kopp-kopp)..néhány anomália volt, de ezek érthetőek (Tusl-2 AGP sebesség csökkentése 105-ös FSB felett stb)
    Sajnos abban igazad van, hogy sok Asus pusztul el, a PH fórumán...de az is igaz, hogy az Asus lapokkal rendelkezők pl 5°%-a jó ha feljön a fórumra és kérdez...ezek között elhalózik jó pár darab, akkor szerintem a teljes állományhoz képest nem rosz arány...ráadásképp a melóhelyen is van ui. alaplappal rendelkező osmerősöm és a gamma topikokban is láttam már P5K Deluxe tulajt, akik pl meg sem fordultak a topikban...szal fene tudja..
    Káros az iparra ez a nagy tempó...de főként a stabilitásra és a minőség rovására megy.. :R

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Konflikt #3998 üzenetére

    Az első datasheet-je el van q_va gyárialag.
    Minden webáruház DDR3-ként hírdeti, a manualban pedig So-DIMM szerepel (notiram).
    A másik különbség, ha csak az van elírva, hogy az első 1,5V-on tudja az 1600-at, a másik pedig 1,65V-os XMP-vel rendelkezik.
    Jó lenne valaki felhomályosítana, aki ilyen rammal / ramokkal rendelkezik, mert ezeket lesem én is, csak nem az X2-t, mert az nem elérhető számomra, csak a B1 jelzésű blu.

    Jut eszembe Ti milyen ramot vennétek a helyembe Asrock P67 Pro3 deszkába.
    Itt a QVL, de szűkös a lista.
    Ott tartok, hogy vagy veszek 10K körül Kingmax 1333-as ramot (2x4 gb), vagy kicsit drágábban 2 db 1600-as Kingmaxot (1T miatt és tuti megy 1,5V-on, ha minden igaz) viszont ez nem kit-ben lenne.
    A harmadik verzió, hogy Kingstonból veszek valami 1600Mhz-es 8Gb-os kit-et.
    Vélemények? :R

    TheJoeker: Ha általános feladatokra kell a gép, akkor letilthatod (játékok, office, netezés stb), ha PS, vagy egyéb ramigényes cucc megy rajta, akkor win által beállított, ami általában max a valós ram kétszerese, így kb 24Gb-os SSD kellene minimum. SSD-re viszont nem tenném, mert eléggé leamortizálja a meghajtót. (sok írás végett hamar vége lehet, ha hozzányúl a virtuális memóriához)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák