Keresés

Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    Én még a 2. résszel bohóckodok kicsit, aztán jön ez, de itt is úgy van, hogy a mágus az easy mode? Vagy itt már nem olyan drasztikus a diffkó mint korábban?

  • Yodamest

    addikt

    válasz Fitzgerald #452 üzenetére

    Érdemes elkezdeni, mert ugyan továbbviszi a történetet, de a souls játékok önmagukban is tökéletes élményt nyújtanak.
    Nyújt-e olyat amit még nem láthattál? pfffffffffff! A from játékok gyakorlatilag egy külön zsánerhez tartoznak, ilyet és ehhez foghatót még egy játékban sem tapasztalhattál ezt garantálom. Egyébként nem is kifejezetten nehezek, csak egyszerűen annyira más kategória, annyira más szemmel és felfogással kell játszani mint bármi más akció rpgt, hogy ebbe törik bele a kevésbé elszántak bicskája. Az értékelések pedig nem hazudnak, legjobb játékok közé tartozik mind a 4 rész.

    Eleinte lehet nehéznek fogod érezni, de csak azért, mert annyira más. Ezt a játékot nem csak játszani, hanem megélni kell és ha ez megtörténik, akkor olyan szintet tudsz elérni, hogy merőkanállal lvl1-en végigcsapod az összes bosst, lásd Lobos Jr. :)

  • Yodamest

    addikt

    Na végre én is belevetettem magam a pokol bugyraiba, szombat reggel megvettem, hétvégén 11 órát sikerült is beletolni.

    Tutorial boss könnyedén 1.-re meglett, ez olyannak aki játszott már az előző gémekkel nem kihívás. Na mondom hát ez easy peasy :) Na de az első igazi pályán jött is a feketeleves, ennyit már rég haltam játékban mint ott ;] Egész egyszerűen annyi ellenfél van mindenhol kis területen, hogy lépni nem tudsz tőlük és minden sarkon 3-an ugranak elő, ez nagyon szokatlan volt így hirtelen, mert a DS2-ben abszolút nem ez volt jellemző, sőt a BB-ban is valahogy mindig letisztultabb volt a terep. Itt baromira nem láttam át, hogy mi van, minden méteren haltam szinte, aztán utána ha csak átfutni akar köztük az ember, hogy a lelkét összekaparja megint hal mert élő falat képeznek annyian vannak az enemyk. Szóval újra el kellett veszteni a szüzességet és behódolni a gémnek :P

    Persze 1-2 óra után rááll az ember tekintete az új pályadesignra, az ellenségek hordáira és megszokja a ritmust.

    Most tartok a cseppkőbarlangban, a giliszták és a high lord kurvanagy csontvázkirály következik. Sima longsworddel tolom, elég jó, gyors és nincs nagy követelménye. Megvan már ugyan a 2-ben kedvencemmé vált Greatsword, de valami 28 str kell hozzá,a minek a közelében nem vagyok még. Sztem underleveled is lehetek kicsit. Fallen Knight armorban tolom statokra és kinézetekre most ez jön be a legjobban. Ami az elődökhöz képest talán nem tetszik, hogy a legtöbb armorban elég tömzsinek látszik a karakter, hiába nem nagydarab amúgy. A 2-ben és bb-ben az armorok 70%-ban kurvajól nézett ki a karakterem, itt kb fordított az arány.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Djuree #487 üzenetére

    Jaja, mert pl. van a catarina set, az a töklovagos, na ott jó, hogy dagadt mert ez adja meg a stílust és így is jól néz ki. De amikor egy lovagpáncélban olyan vagyok mint a bölcsek kövére, na az már cinkes. BB-ben ez remek volt, ott emlékeim szerint soha nem tűnt kövérnek a karakter egy szettben sem.

  • Yodamest

    addikt

    Ja meg a nagy fájdalmam, hogy nincs a játékban raszta haaaaaaj!!!!

    Szombat reggel elszüttyögtem vagy 1 órát a karakterlétrehozással emiatt. Azt kell tudni, hogy én mindig atom warriorral megyek és ehhez passzoló külsőt szoktam beállítani, tehát valami lóbaxó nagy raszta néger karaktert szoktam csinálni. :D Tutira vettem, hogy itt is lehet ilyet, így meglepődve tapasztaltam, hogy kevés és ordenálé hajak elérhetőek csak... nem vitték túlzásba a dolgot, kb mint a BB-ben, tök ugyanazok vannak, egy új sincs azóta.

    Na mind1 azért sikerült, egy jó szál legény neandervölgyi warriort kicsikarnom a játékból, achievement complete :)

  • Yodamest

    addikt

    válasz herrkoser #496 üzenetére

    Jah szerettem sokáig az ultra greatswordot, aztán most én is más vizekre eveztem, ds2-ben és most a 3-ban is már a sima longsworddel megyek és teljesen jó. A súlya is baromi kicsi, akár lehet nálam egy villámos egy tüzes meg egy magic egyszerre aztán úgy váltogatom ahogy akarom.

    A katanákkal kapcsolatban mondd már meg, hogy miért jók? :) Próbálgattam őket a 2-ben, de a sebessége olyan mint egy greatswordnek, elég sok idő eltelik a két horizontális csapás között, a sebzésük viszont hasonló mint a longsword sebzése. + hamar roncsolódnak. Szóval így nem áll össze, hogy miért lennének jók, amúgy a moveset még nem is lenne rossz, de a longsword sebesség/sebzés/stamina arányban simán veri és lényegében nagyon hasonló a movesetje.

  • Yodamest

    addikt

    válasz herrkoser #498 üzenetére

    A dark sword már nekem is megvan és baromira tetszik, sztem az lesz a 2. fegyó amit maxra húzok. 4.5 a súlya szóval az sem vészes és az a skin ááááááááá :B

  • Yodamest

    addikt

    válasz batai15 #502 üzenetére

    Áh nehéz fegyót nem akarok már, épp leszokóban vagyok róla. Súlyra a dark sword a max. a többi kell a páncélnak.

  • Yodamest

    addikt

    Na skacok ez is eljött, ráindítottam a 3. részre, miután kellőképp bemelegítettem az 1-2-vel. Most tartok a "cseppkőbarlangnál" a csontvázakkal, illetve tudnék menni a fagyos dlc területre is. Ott is ahogy beránt az a szövet darab a dlc-be kicsit sem ds1 ;]

    Azért mit ne mondjak a tower on wall első "pályánál" haltam vagy 20X :B Sokkal nehezebb mint az eddigi részek. Az ellenfeleket nehezebb kiszámítani, összetettem mozgáskultúrájuk van, nem tudsz bárki mögé csak úgy odasasszézni és seggbeszúrni. Azok a bohócok pl. ááh eszméletlen... kb miniboss kategória, így még sima ellenfelet egyik részben sem gyűlöltem az tuti. Bezzeg az óriások a katedrálisban vagy mi a tököm az, azoktól meg tök be voltam tojva, erre alámentem rávertem 8-at az executioner sworddel azt csáá... :) Erősebbnek néztek ki.

    Fegyverek terén Claymore-al kezdtem, winmore with the claymore tudjátok :) Aztán most egyre több jó fegyvert találok, ez már nem olyan mint az eddigi részek, hogy van kb 2 kirívóan jó fegyver egy buildhez azt annyi. Ez az executioner sword is tetszik, jó az a strike dmg, a dark sword is atom király, aztán most 24str-nél kipróbálom a butcher knife-t is, sztem az lesz a befutó, mert S-en scalel, most úgy látszik ezt buffolták szét. Ja és a zweihander is egy örök klasszik, ost végre heavy gemmel A-s tud lenni :)

    (aztán persze biztos még csomó jó fegyó van, de én most str buildot tolok)

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    Ha befejeztétek a gémet ti új karit kezdtek vagy mentek NG+-ba? Még csak a boreal valleynél járok, am nagyon szép ez a helyszín, de elgondolkoztam minek lenne majd több értelme. 1-2-ben eddig mindig új karit kezdtem, nem lehet túl izgalmas ugyanazzal a builddel végigveretni többször. Vagy ilyenkor ugyanúgy respecceltek? Sztem itt is 0-ról fogom majd elkezdeni egy dex vagy pyro karival, csak érdekelne, hogy aki ilyen NG+5-6-7-ig tolja azt mi vezérli? Nem rossz, hogy már minden kivan maxolva és tök felesleges szintet lépni vagy tárgyakat felvenni és csak átrohansz a játékon sokadszorra? Én legalábbis pont azt szeretem benne, hogy van mit fejleszteni, mindent érdemes újra megtalálni stb. Még azt lehetne, hogy NG+-ban a meele buildot kibővítem mondjuk faithel és csinálok valami paladint, de ahhoz megint annyi pontot kellene elosztani, hogy abból csak NG+2-re lenne valami...

  • Yodamest

    addikt

    válasz BOBAKILL #2302 üzenetére

    Köszi a válaszokat, hát nálam ez minden résznél egy nagy dilemma, úgy látszik ez a keresztem. :DDD
    Azért is kérdeztem meg, mert itt a 3-nál most erősebben érzem azt, hogy folytatnám a karaktert mint az előző részeknél. Talán valahogy túl pain in the ass a játék ahhoz, hogy 0-ról megint nekikezdjek (a bohóc mobok, stb) ezt eddigi részeknél nem éreztem így.

    Akkor még annyi kérdésem lenne, hogy a multi ugyanolyan jól működik utána vagy olyan mint pl. a 2. részben volt, hogy NG+-ban már javarészt csak a megszállott pvp-sek voltak jelen, coopozni nem lehetett úgy mint NG-ben. Itt van ilyen soulmemory féleség?

  • Yodamest

    addikt

    válasz Yodamest #2303 üzenetére

    Próbáltam utánanézni, de nem értem... azt írják, hogy végre a 3. résszel eltörölték a soulmemoryt. Emellett meg van soulrange kalkulátor oldal a játékhoz.... WTF? ha vannak soul-rangek akkor az ugyanaz mint a soulmemory. Csak akkor nem értem mit hallelújáznak redditen...

  • Yodamest

    addikt

    válasz weres78 #2313 üzenetére

    Én olyanokat olvastam, hogy ezek a mágus karik max NG+-ra lesznek elég erősek, a játék nagy része állatnagy szopi velük. Ehhez a felgyorsult játékmenethez már nem passzol a varázslatokkal járó hosszú kasztolási idő. Nemhiába nem lehetett varázsolgatni a BB-ben sem. Only meele!

  • Yodamest

    addikt

    válasz Djuree #2318 üzenetére

    Én a sorcira értettem. A pyro nemtom milyen eddig csak warriorral mentem mindig. A pyro am önmagában megállja a helyét full casterként vagy ez amolyan kiegészítésnek jó csak és mindenképp kell mellete, hogy meeleben is jó legyen a karakter?

  • Yodamest

    addikt

    Én ezt nem értem skacok: Wikin mindenhol azt írja, hogy a Claymore heavy infuse-al B scalingot kap str-re. Ehhez képest én +7-en A scalingot kaptam a Heavy Claymore-al, most ezt akkor hogy? Hogy lehet nekem A-s? Vagy a wiki le van maradva és volt valami változtatás időközben? Valaki aki próbálta jelezzen már vissza plz, hogy neki is tud-e A-s lenni a Claymore.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    A 7végén végeztem én is az alapjátékkal, még a 2 dlc lesz hátra. Ez ilyen tipikus souls dolog, hogy a dlc-t a legvégére érdemes hagyni, mert mindig az a legnehezebb. Még valamikor lvl 75 körül bementem az alaszkai pályára, vittem is egy ideig, de azok az assassin varjak úgy szétszedtek, hogy hamar rájöttem tovább kell állni.
    Most mire végigvittem lettem valami lvl105 így már sztem jobb lesz visszanézni oda :) Ja meg először még a boss sem volt hostile, szal max beszélni tudtam vele, adott is egy gyűrűt ami a fagytól véd, majd saját maga ellen felhasználhatom legalább hehe.

    Minden boss megfeküdt, ami eddig elérhető volt. Nameless meglett kb 5. próbára, nekem inkább az 1. fázisával voltak gondjaim (ott haltam 4-et), mindig megpörkölt a sarija és nem láttam semmit a hülye kamerától. Amikor leszállt már annyira nem volt gáz, úgy egyből meglett, sikerült 2X lestaggerelni és bekritikálozni, hamar meghalt.

    Viszont ez nagyon faxa funkció, hogy Rosarianál nemcsak nullázni lehet a pontokat, hanem gyak. teljesen újrakreálható a karakter. Lehet ha mindennel végeztem áttravesztizem valami assassin csajszivá, sok jó dex fegyó van már ebben a részben. Nagyon jók a duál fegyverek, megérnének egy végigjátszást. Kérdés, hogy mivel én szeretek coopozni, milyen élet van NG felett... Mert ha jóval kevesebben vannak, akkor lehet inkább kezdek egyet teljesen 0-ról dex builddal.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Jazz #2374 üzenetére

    Hát pedig nagyon rosszul jársz ezzel a felfogással, mert sok műfaj arra van tervezve. pl. hogy játszol bármiféle platformer, autós, verekedős játékot? Szenvedés ezeket billentyűzettel tolni, arról nem beszélve, hogy jelentős hátrányban is vagy a kontrolleresekkel szemben. Na mind1 kinek-mi, de szvsz nem szabad ennyire beskatulyázottan elítélni az új, még nem próbált dolgokat.

    Más: Friede nővérrel én is végeztem tegnap, megmondom őszintén az idézhető npc-t behívtam, mert nem tudtam mi fog ott várni, de nem bántam meg, mert így elsőre meglett. 1. fázisában még egyedül kellett harcolnom, utána jött be a lovag, de kellett is mert ez, hogy 2X feléled az a fos + ott a faterja hát elég gusztustalan. Nem vágyom, hogy újra megcsináljam...

    A ringed cityvel is így vagyok, bevertem még a démon princet is este, de az is egy gusztustalan hosszú harc volt. Nyújtják itt már mint a rétest.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz ThySoul #2382 üzenetére

    Tipikus Smaug & Ornestein harc az egész, ha játszottál az 1. résszel. Arra épül, hogy az egyikük gyorsabb a másik lassabb és úgy kell helyezkedned, futkosnod az arénában, hogy a gyorsabb utolérjen de a lassabb lemaradjon és akkor 1v1-ben harcolhatsz pár másodpercig. Végül jön a boostolt 2. fázis, ami szintén ugyanaz mitn az 1-ben. Ez a boss afféle hattyúdal az 1. rész tiszteletére, de úgy kb az egész dlc-ről elmondható ez.
    (és az egész játékról)

  • Yodamest

    addikt

    válasz onkelz #2384 üzenetére

    csak az a kérdés, hogy orálisan vagy análisan kéred :R

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #2391 üzenetére

    A fantom akit hívni lehet hozzá elég nagy segítség szerintem, de ő csak a 2. fázistól csatlakozik be. Viszont soloba bele sem merek gondolni mennyire nehéz lehet, majd talán ha újrakezdtem sorcival akkor már egyedül megyek be hozzá :) Az a baj, hogy 3 fázisa van és már a 2. is önmagában felér egy smoug ornstein harccal.. Ráadásul eszement sok hp-t kell leütni a 3 fázis alatt szal szerintem a souls történelem leghosszabb bossfájtja is ez.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #2394 üzenetére

    hát garantáltan az lesz :) de baromi szép egyébként, mármint maga az átvezető, a helyszín, fú nagyon epic, nekem elég nagy feeling volt.

  • Yodamest

    addikt

    Na végzetem mindennel, kész a dlc is. Kicsit utána kellett olvasnom, de így összeállt a kép és azt mondom nagyon jó befejezése lett a dlc-nek és ezzel a sorozatnak. Gaelt egy Solaire fashionsouls alakkal győztem le, jópofa volt, kajak mintha az 1-ből az npc lett volna, a neve, a full szettje, a varázslatai minden az volt, nagyon jól megépítette a gyerek. Ő lődözte villám nyilakkal én meg csépeltem :)

    Solozással úgy voltam én már nem szenvedek, elfogyott az energy így a végére, így is olyan nehéz volt ez a két dlc, hogy valahogy az újrajátszásban sem vagyok már olyan biztos mint a játék közepe táján. Tényleg csak átfutni, menekülni tudsz sokszor, mert olyan szintű erőfölénye van az ellenfeleknek vagy egyszerűen csak sebezhetetlenek vagy instant halsz a közelükben. Nem bajnoknak csak egy üldözött kutyának éreztem magam a dlc-ben már.. full exile armorban is 1 ütés bárkitől és egyből healelnem kell, mert marad 20%-hp-m... mezei ellenfelekkel percekig kell harcolni annyira erősek stb...

    Szép volt, de lehet most kell egy kis szünet és elkezdem végre a Witcher 3 gotyt hamár megvettem :)

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #2426 üzenetére

    Black bladéhoz valami 18 str kell sztem nem éri meg. Túl sok pont ahhoz, hogy semmit ne skálázzon vele. Több sebzésed lesz egy uchival ha minimumon hagyod az str-t és húzod a dexet.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #2429 üzenetére

    Az a legjobb :) a többi mind más egy kicsit de nem jobbak azok sem. Én majd witcher mellett egy sorcit fogok elkezdeni, néztem gameplayt hát kész vicc lessz a bossok nagy része. Olyan bossokat pl. mint a Nameless, ami meeleben pain in the ass, sorcival simán csak tartva a kellő távolságot szét lehet pókolni úgy, hogy a scriptje nem is reagál semmit a támadásaidra...

  • Yodamest

    addikt

    válasz 19_OsY_81 #2444 üzenetére

    Mennyi streamer volt ezzel így fú... ott volt magyarok közül Sirius, Tirexi, akiknek konkrétan láttam a szenvedését az 1. bossal. Aki friss soulsos az mindenki megjárja ezt az utat, mivel ez egy új műfaj és nincs hozzá hasonló.

    Ilyenkor 2 véglet van: vagy nem tudod megcsinálni és elkönyveled hogy ez nem a te játékod és így ennyiben marad, majd mész vissza witcherezni, minecraftozni stb. ahol becsukott szemmel, uzsievés közben is végigviszed a játékot miközben nézed az Izaurát. (ez a könnyebbik út)
    Vagy " u get gud" azaz jó leszel benne (ez szakzsargon ennél a játéknál), ráérzel, legyőzöd az 1. tutorial bosst és utána már nincs megállás, hiába nehezedik a játék és állít eléd akadályokat, te egyre jobb és jobb leszel benne és onnantól 3-4 végigjátszásig rá sem fogsz nézni más játékra. Köztes pont nincs.

    Nem nehéz játék ez sem amúgy, csak egyszerűen rá kell érezni. Ez olyan minthogy régen 6 évesen rengeteget haltam a super mario 3-ban mert új volt számomra, nem játszottam még semmi hasonlóval előtte. Ami új és szokatlan az mindig nehéz lesz. Eltelik kis idő és már csak mosolyogni fogsz azon, hogy milyen nehéznek érezted az elején. Még ide fűzném hozzá, hogy ez a "nehézség" is most olyan dolog, hogy pl. aki rendszeresen játszik kompetitív multis gémekkel, annak ez nem új dolog, hogy nehéz valami. Én rengeteget league of legendeztem, ott silver 1-ben vagyok ez egy erős középmezőnynek felel meg. Fifában is évről évre division 1-ben tudom zárni a szezont, ahol azért már nagyon beteg módon játszanak az emberek, sokkal megerőltetőbb ott helytállni fifában, mint végigvinni egy ilyen dark soulst. Szóval függ attól is hogy mikkel játszott eddig az ember, számomra az, hogy valami nehéz és odafigyelést igényel, a sok multiplayer játék miatt már nem volt nagy újdonság, sőt egy ilyen úgymond singleplayer játék sosem lesz olyan nehéz, mintha valós emberek ellen játszanál kompetitív ranked szinten.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Yodamest #2453 üzenetére

    Még egy rövid story: közeli ismerősöm nagy PS4 fan (ő nem is játszik PC-n) és már nagyon várta a Bloodbornet. Exkluzívokat mindig kiplatinázza, nagy trophy gyűjtő. Elsők között szerezte meg és atom boldogan vitte haza. (nem tudta szegény, hogy milyen egy fromsoft játékkal áll szemben :) ) Ez egy pénteki nap volt, aztán hétfőn kérdeztük tőle, hogy na hogy halad a BB-vel megvan -e már a paltina. A válasz csak annyi volt, hogy már eladta, még szombaton feltette és el is vitték. Egy bosst sem tudott legyőzni benne, már ott elvérzett, hogy a csatornapatkányok Yharnamban megölték.... ennyit ért a sok platinájával.

    Ez nagyon jól példázza, hogy tényleg így működik, valaki instant elhátrál a sikertelenségtől vagy átgördül rajta és megállíthatatlanul tör a cél felé. Hiába mondtam neki, hogy élete egyik legjobb játékát szalasztja el és sokan csak a BB miatt vesznek konzolt, nem lehetett meggyőzni, túl nehéz volt neki anélkül, hogy jóformán elkezdte volna a játékot... mit hagy ki nem is tudja.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz 19_OsY_81 #2455 üzenetére

    Rögtön a boss után beérsz a játék központi területére, ott középen bele kell szúrnod egy karót a földbe és így lesz egy bonefire. Szintet lépni a szintén ott középen álldogáló csajszinál tudsz a begyűjtött lelkekből, ide mindig vissza kell majd teleportálnod ha fejlődni, vásárolni, fegyvert fejleszteni akarsz.

  • Yodamest

    addikt

    válasz 19_OsY_81 #2457 üzenetére

    Simán meglehet ölni, nem nagy szám csak elugrassz és két kézzel csépeled, de később is visszajöhetsz, amikor már kicsit erősebb fegyvered lesz.

  • Yodamest

    addikt

    válasz BOBAKILL #2462 üzenetére

    Ez új NG-ben vagy NG+-ban már? Mert az sem mind1. Am nem nehéz boss, érdemes megnézni Lobos only miracle runját, ahol abból a kivéreztető miracleból belelő kb 6-ot és vége is a harcnak, hozzá sem ér semmi mással csak 6 varázslás.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #2499 üzenetére

    Fú azt a hentesbaltát én felhúztam a végigjátszás során, de nem volt a legjobb. A moveset sem túl jó, a sebzés nagyon alacsony, ezért van S sklálázása, de még így is több sebzésed lesz egy heavy A-s Claymore-al. Az életerő visszatöltés meg egy nagy kamu, semmit nem lehet észrevenni belőle, egyedül akkor jó ha használod a különleges skilljét, de az meg korlátozott időben is és használatok számában is. Én sajna nem tudom ajánlani.
    Heavy claymore, zweihander, akár egy heavy dark sword vagy longsword, soluls játékokban mindig ezek az alap, játék legelején megszerezhető fegyverek voltak a legerősebbek.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Djuree #2503 üzenetére

    szarvasbogár másodlagoshoz meg sztem nagy a súlya, 7 nehéz a cucc... pl. a zweihander 10 nehéz, nem sokkal több és jóval nagyobb dmg és stagger potenciál.

    Djuree Hát most mi a jó fegyó? Én a jó alatt a jó movesetet és a súlyához, sebességéhez képest jó sebzést értem. A claymore-nál és a longswordnél mindkét feltétel teljesül. Mi jobb ezeknél? A dark sword meg amúgy mióta vissza nerfelték gyakorlatilag ugyan az mint a longsword csak az R2-je más, ami még rosszabb is mert ilyen felütés féle, aminél a szúrás százszor hasznosabb. Lehet menni batár nagy fegyverekkel is, de bizonyos szakaszokon meg bosszoknál azokkal csak a szívás lesz, én sebességben a greatswordoknél alább nem adnám ennél a résznél.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Djuree #2534 üzenetére

    +1
    Viszont ismerek olyat én is, aki életében nem használt semmihez gamepadot és pl. a fifát is billentyűzettel, egérrel játssza.... ráadásul van xbox kontrollere, de nem tudja megszokni :) Szóval számomra is hihetetlen, de vannak ilyen emberek. Csak arra tudok gondolni, hogy nem elég kitartóak és nem szánják rá teljes lelkükkel azt az 1-2 órát, mert más oka nem lehet. Szinte minden játékban sokkal jobban kézre áll egy kontroller, mint a bill felett gubbasztani, ahol azt sem látod/érzed melyik billentyűt nyomod a harc hevében. (legalábbis biztos nem úgy mint egy erre kitalált kontrolleren)

  • Yodamest

    addikt

    Na pár dologra reagálnék:

    Látom vannak páran akiknek a DS2 még jobban bejön mint a 3, ez szerintem sem meglepő, mert itt minden azon múlik, hogy az adott rész hangulata mennyire kap el. Lehet jobb/rosszabb a grafika vagy lassabb/gyorsabb a játékmenet, ha a hangulata beránt akkor más már nem számít. Ráadásul mindegyik résznek, beleértve a BB-t is teljesen más a hangulata. Aztán ott van az újdonság faktor, mindenkinek az lesz a kedvenc része, amivel indította a szériát, aki a 3-al kezdte annak az, aki az 1-el annak az. Nekem a 2. rész volt az amivel elkezdődött minden és mai napig az a zene Majulában áh... az a hangulat számomra egyik részben sincs meg.

    De egyébként mint játék a 3. rész a legjobb, legkiforrottabb. Ami pl. nekem nagyon tetszik a 3-ban, hogy figyeltek rá, hogy kiélvezhesd a karaktered kinézetét, tehát soha nem válsz normális esetben hollowá, így ha netán egy szép anime csajszit kreáltál mindig láthatod a szép kis pofikáját (én most ezt csináltam speciel :) )
    Szóval erre nagyon jó megoldást találtak a fromnál.

    Az 1. részből PC-re 100%, hogy nem lesz remaster, konzolra lehet megcsinálják, hogy PS4/boxon-en is azért csak tudjanak vele játszani az emberek, de PC-re ott van a dsfix, ami voltaképpen remastereli a játékot. Szóval a remaster ha lesz is, inkább az lesz az értelme, hogy szélesebb közönség számára elérhető legyen a játék, nem pedig az, hogy a PC-sek csórgathassák a nyálukat, mert még szebb lett.

    Végül azzal zárnám mondandómat, hogy látom kialakult egy kisebb vita, hogy melyik rész lett a legjobb és ez egy állandó kérdés mindenhol. Erre annyit mondanék, hogy Logos Jr.-tól is ezt kérdezte valaki az egyik streamjében és ő megadta az ultimate választ a kérdésre. Ezt válaszolta: ez egy hülye kérdés és erre ő soha nem fog válaszolni, mert a játékoknak egy célja van: have fun! Ha te élvezed az adott játékot, akkor az elérte a célját és innentől kezdve teljesen felesleges abba belemenni, hogy valami jobb/rosszabb mint a másik. Ezért ő soha nem fog sorrended állítani.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz Kvelstadt #3868 üzenetére

    De azt vágod, hogy Gael voltaképpen te vagy? Az a final boss, aki ugyan azokon a szörnyűségeken ment keresztül amiken te, másokat kellett megölnie, hogy ő élhessen és így tartotta magát életben, így járta végig ezt az utat, amit te a játékos is. A végére már csak ti ketten, a játékosok maradtok az egész DS világában, de nektek is végeznetek kell egymással, mert csak egy maradhat :)

    Vannak erről egyébként nagyon szép leírások én is onnan tudom ezt. Ennek tudatában teljesen új szintre lép az a végső harc, amit önmagaddal vívsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz Yodamest #3876 üzenetére

    Itt volt egy kis kavar Champion Gundyr és Gael között utóbbira hittem, hogy a kedvenced, nekem a fent leírtak miatt Gael a kedvencem. :B

  • Yodamest

    addikt

    válasz Kvelstadt #3879 üzenetére

    de te mégis legyőzöd a végén, mert erősebb vagy szóval nem volt könnyebb dolga :)

  • Yodamest

    addikt

    válasz Kódos #3881 üzenetére

    Ami mostanában nekem nagy kedvenc volt az a Lobro Plays sorozat, amiben Lobos tesója játssza végig az egész szériát visszafelé, de úgy hogy Lobos végig ott ül mellette és nem segít neki konkrétumokkal csak max utalgat dolgokra és közben vágja a pofákat a nézőknek, nagyon jó hangulatú streamek ezek. :)

    Gondolhatjátok milyen "uncsi" lehet neki némelyik boss, amikor a tesa már 100X próbálja és nem megy neki, ő meg már pucéran merőkanállal is leverte :)

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    Profaned Capitalban van valami jó módszer a nagy "kéz szörnyek" eliminálására? Az a savas mocsár ha belecsalom őket hat rájuk? Ez annál a résznél van ahol Siegemayert kiszabadítom a cellából, és az alsó szinten 3 vagy 4 kéz is kijön az egyik helységből.

  • Yodamest

    addikt

    STR karakterem van, Claymore-al kezdtem azt Heavy +6-ig húztam is, nagyon jó kis fegyver pont mint az 1. részben... na de aztán nem bírtam ellenállni és kipróbáltam a másik nagy kedvencemet, amit a 2-ben szerettem meg: a Greatsword-öt... :DDD Na ott végem is lett, Claymore nyugdíjazva lett záros határidőn belül és már csak a nagy kardot használom. Ez tényleg amolyan easy mod fegyver, nagyon jó! Ezt is heavy infúzzal használom, A-n skáláz és mindent szétcsap. Most épp anor londo-ban farmolom vele a silver knightokat, 3 ütéstől halnak és mind staggerel.

    Most ráálltam ezekre a baszó fegyverekre NG+-ban lehet bejátszom a fagyos bunkót, amit az 1. boss soulja ad, az is jó lehet. :)

  • Yodamest

    addikt

    válasz sp8787 #4006 üzenetére

    1-nek miért kellene megjelennie? What? :U Ezt nem tudtam értelmezni.
    BB 2-meg nagyon jó lenne, de szerintem ez egy egyszeri exkluzív cím volt, ami segítette a PS4 eladásokat és kicsit más stílust képviselt, de ennyi. Így a DLC-vel együtt lezárult az egész, nem lesz már több belőle.

  • Yodamest

    addikt

    Közben itt a sok nap otthonlétben másodjára is végigtoltam a gémet, mondanom sem kell volt pár dolog, amit csak most láttam először. :) Ez volt az első all boss végigjátszás, itt már minden boss meg lett fektetve annak rendje és módja szerint. Ráérősen haladtam, farmolgattam, mindent összeszedtem amit csak feldobtak a 100% walkthrough videók. Így volt valami 65 óra a vége, hát nem rövid gém az biztos. Csak viszonyításképp: a Bloodborne-ban a szintén 100% all boss végigjátszásom 22! óráig tartott.

    Midir volt az a boss, akit még első végigvitelnél kihagytam, most paráztam ezért tőle rendesen. :) Ahhoz képest mennyire nehéznek tűnt első pár próbálkozásra, illetve a DS3 boss rangsorban az 1. helyen szerepel azaz a legnehezebb boss-ként van nyilvántartva a játékban, kb 5. try-ra meg is lett, igazából a demon princessel többet szívtam, azt nem is tudtam egyedül legyőzni...

    Jah és végignéztem Lobosnak a retrospective videóit, amikben külön külön beszél a soulsborne játékokról kb 1-1 órában. Rajongóknak amúgy kötelező! Na és ott talán a DS3 videóban az egyik kérdezőnek elmondja az ő szubjektív rangsorát is! Végre! Megtudtuk! :DDD Na szóval nála úgy néz ki, hogy:
    1. BB
    2. DS1
    3. DS3
    4. Demon Souls
    5. DS2

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz sp8787 #4011 üzenetére

    BB-t úgy értem ahogy a DS3-t is értettem tehát minden boss a dlc-t is beleértve, közben a lehető legtöbb item megszerzése. A chalicokat abszolút kihagytam ezúttal, tehát így volt 22 óra. Nyilván végtelen időt el lehet tölteni a dungeonokban is, de most direkt arra voltam kíváncsi, hogy milyen úgy végigjátszani, hogy azokra rá se nézek. Így is overleveled voltam már a vége felé...

    Nioh-t most vettem meg a napokban, majd az is sorra kerül, csak még nagyon benne vagyok a DS3-ban. Nagyon bejön az embereknek, jó kis kaland lesz az is úgy érzem. :)

    Na de hogy ON is legyek, van ez az irithyll straight sword amit noob csapda ként emlegettek, legalábbis a játék megjelenése környékén. Emiatt eddig én sem foglalkoztam úgy vele, de most úgy voltam vele, hogy a twinkingeket úgy sem használom soha semmire, akkor miért ne fejlesszem párhuzamosan a claymore-al...
    Na és milyen jól tettem, mert nagggyon jó fegyver! Később endgame-ban nem tudom mennyire lesz jó, de itt az elején ahol a skálázódás nem számít még, igencsak jó. Az most a szabály, hogy ha +2 szinttel magasabb a claymore akkor azt használom, de ha csak +1-el akkor jobb az irithyll. Ráadásul mivel más nyersanyagot igényelnek így egyiket sem kell feláldoznom a másik miatt. Most, hogy így többet használtam azt a fegyvert, simán a drake swordhöz tudnám hasonlítani a DS1-ből. Sokat segít az elején, a frostbite 3 ütésből fent van bármelyik ellenfélen ami elég jó + sebzés.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz Kvelstadt #4013 üzenetére

    Én sem tudom, de ezt hajtogatták redditen megjelenéskor... Gondolom azért mert hogy C meg D scalingja van és endgameban egy heavy vagy sharp fegyvernek jobb lesz a sebzése. De ez egyébként is hülyeség, mert ha megnézzük szinte az összes boss fegyvernek hasonló C meg D scalingjei vannak és azokra se mondja senki, hogy noob csapda.

    Sőt az a durva, hogy én azt veszem észre, hogy ez az egész scaling téma nem sokat nyom a latba... ez csak személyes tapasztalat és nem is igazán értem, de egy C-C profaned greatsword (20str-20dex) kb ugyanúgy sebez mint egy heavy zweihender A-s scalingal. (40str-10dex) De nézhetjük itt bármelyik C-D, C-C meg hasonló boss fegyót, a végére fullra húzva kb ugyanúgy ott lesz a 600-6500AR vele, mintha egy A scalingel great clubot húznál fel. Szóval igazából lényeg, hogy maxra legyen húzva a fegyver és akkor úgy is jó lesz. Az irithyll straight sworddel is így vagyok most, nem hiszem, hogy gyengébb lenne endgameban sem, mint mondjuk bármelyik másik A- vagy S straightsword.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Kvelstadt #4020 üzenetére

    Mugenmonkeyt nézegettem tegnap és van egy fegyver ami eddig elkerülte a figyelmemet. pedig a legerősebb greatsword a játékban, a black knight sword. Felhúzva valami 540-es AR-je van és ez NEM split dmg hanem full fizikai! Ez nagyon sok. Összehasonlításképp pl. a Zweihandernek 525 körül van az AR-je, pedig az sokkal lassabb fegyver és több staminát is figyaszt/swing. + démonok ellen 20% extra sebzéssel is rendelkezik! Szóval jah, megvan a quality build fegyverem endgamera az fix. :)

    Amiket még nézegettem hogy nagyon jók az a hollowslayer és a wolf knight greatsword szintén 40/40-el jobb sebzés mint ami a claymorre-nak van ráadásul ezeknél szintén bejátszik a + 20 sebzés abyssal illetve hollow ellenfelekre, szóval specifikus pályákon, bossoknál kimondottan jók lehetnek.

    Még egy fegyver van, ami szinte kötelezően szükséges az executioner greatsword a strike dmg miatt. Én nem igazán szeretem a mindenféle hatalmas bunkókat, így nálam marad ez a kard erre a sebzésfajtára. A katakombákban nagyon hasznos a csontik ellen, illetve a kis csúszó masszákra is true dmg-et tol, ráadásul a giantokra is sokkal erősebb mint egy ugyanannyira húzott vágó vagy szúró fegyver. Szóval ez is kéznél kell legyen all the time.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #4033 üzenetére

    Most én is úgy vagyok a DS-el hogy nem is hiányzik más. Volt egy nagyobb kihagyásom, azalatt fifáztam, loloztam (egy laza 2000 órát beletettem, gold4-re lett elég :) ), witcher 3-at toltam, division, hots, stb. szóval én úgy mindenbe bele szeretek kóstolni, de tényleg.

    Viszont amit most megint a soulsokkal érzek, azt már rég nem éreztem egy játéknál sem, hogy alig várom hogy behuppanjak a gép elé és folytassam a bossok leverését, farmolást, buildelést. Ez az érzés nem sok játéknál jön elő, sokszor azon kapom magam, hogy csak azért játszok valamivel, mert megvettem és hogy legalább egyszer a végére érjek...

    Nagyon jó példa erre a Witcher 3! Már játszom azt a játékot kb 4 hónapja, de egyszerűen nem tudok előtte ülni 1-2 óránál többet egyszerre mert beleunok. Ráadásul miután beleuntam 3-4 napig elő sem veszem újra... Szóval haladgatok vele, és ha már elkezdek játszani akkor visz magával a történet arra az 1-1 órára, de abszolút nem érzem azt hazaérve, hogy nekem ezzel játszanom kellene... kb most tarthatok a story felénél, olyan mintha sosem érne véget. :) Na ez az ami nekem eddig egyik soulsbborne játéknál sem jelentett gondot. De érdekes mert vannak, akik meg már 4X végigvitték a witcher 3-at és egyszerűen azt nem tudják letenni, számomra ez hihetetlen de hát nem vagyunk egyformák.

    Tényleg nektek van ilyen játék amivel csak ilyen kötelességtudatból játszotok?

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #4035 üzenetére

    Na tök jó, hogy neked mindkét világ ennyire tetszik. :) A witcher összes része megvan nekem is, az 1-et próbáltam, tényleg próbáltam, poén a magyar szinkron is benne, de egyszerűen már öreg a játék a story önmagában meg engem annyira nem tud lekötni, hogy az ott tartson. Mondjuk én nem vagyok egy szerepjátékos, nekem kell mellé és jó harc és fejlődési rendszer is. Lehet pont ezért is jön be annyira a from munkássága mert ott nem kell átvezetőket nézegetni, az tömény akció. Viszont eltudom képzelni, hogy aki úgy igazán beletudja érezni magát Geralt szerepébe és átérzi a történetet annak mekkora élmény lehet a witcher.

  • Yodamest

    addikt

    Nálam egyértelműen mint játék a DS3 a sorozat legjobbja, max még BB-t tenném mellé. Egyetlen dolog, amit hibának felrónak neki hogy túlzottan fan service lett, de szerintem ezt is jól megoldották. Nem egy az egyben kapjuk vissza a dolgokat, hanem igazi folytatásként! Láthatjuk Anor Londot milyenné vált az idő teltével és amikor már csak pislákol a fény, mindenhol hó meg jég lepi. És ez így mindenre igaz, tehát az idő múlását is nagyon szépen szemléltették a fromosok. Igazi folytatás és méltó lezárása a szériának, szerintem amennyire lehetett tökéletesen megoldották.

    Jó a reszponzív, gyorsabb játékmenet is, kellően pörgős, de közben még sem vált egy devil may cry féle eszement darává. A pajzsot én remekül tudom benne használni, szerintem nagyon jó a balansz, a passzív védekező stílusú játékosok is jó taktikákat tudnak benne kialakítani.

    A witcher 3-al kapcsolatban még annyit, hogy rákeresve azért elég sok, nagy nézettséggel bíró videóst találtam, akiknek szintén nem jön be a játék és nem értik a magasztaló kritikákat. Van konkrétan "witcher 3 is a piece of shit" című videókritika is. És nagyon jól elmondják egyébként azokat a hiányosságokat, amik miatt abszolút de nem lehet 10/10 meg 10/9 játék. Gyakorlatilag egy interaktív film az egész és erre, aki nem atom RPG beállítottságú nagyon hamar bele lehet unni. Hiába szépek az átvezetők a sok sok bevágás és kevés gameplay egyszerűen engem is kitaszít a játékból ez ellen nem tudok mit csinálni.

    Nálam ha a soulsok 10/10 akkor a witcher 3 egy 10/7 játék kb, mert:
    10/10 a grafika, tényleg eszméletlen szép, egyik legszebb játék amit valaha láttam
    10/7 az interface, nem tetszik az egész fejlődési rendszer, elég átláthatatlan a menü sokszor, tipikus "lengyeles" fejlesztés meglátszik benne
    10/7 a story mert hiába van benne rengeteg tartalom, egy bizonyos szint után én nem a több tartalmat igényelném, nekem nem kell hogy 300 órányi mellékküldetés legyen benne, jobban örültem volna, ha kicsit passzosabb, tömörebb a fő szál és nincs ilyen borzalmasan elnyújtva az is. Már azt hinném, hogy na jön az akció és akkor jaj menjünk még ide meg oda, mert el akarok búcsúzni ettől, meg visszafizetni a kölcsönt annak, atom uncsi....
    10/5 a gameplay, egyszerűen nem reszponzív, simán jó lett volna egy 2010-es játéknak, de mai szemmel ez már elég butuska és állandóan meg van szakítva a játék átvezetőkkel, ami egyszerűen kiragad az élményből, ami amúgy sem túl acélos.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Šolaire #4072 üzenetére

    Na muszáj közölnöm: vége a Witcher 3-nak! Steam szerint 61 óra volt a végigjátszás. Büszkén teszem le a játékot, mert a legjobb befejezést kaptam a végén! Ciri witchernek állt és együtt öltük a szörnyeket tovább, örültem, hogy ez lett a vége. A kiegek jönnének most, de nekem ez így kerek volt, azokhoz már nincs lelki erőm. :)

    Egy gond letudva folytatódhat a souls. :DDD

  • Yodamest

    addikt

    Szerintem is sokkal könnyebbek az NG+-ok mint a sima NG. Ha megnézitek pl. Ray Dhimitri 1 shot boss kill videóit, kivétel nélkül mindegyiket NG+7 és társaiban csinálja, mert egyszerűen addigra már 99-es statokkal meg brutál gyűrűkkel atom broken buildeket lehet létrehozni. 1 spellel leszedi a játék összes bossát.... na ezt sima NG-ben aligha tudná megcsinálni. Az NG+-okra nem nehezítésként kell tekinteni, hanem egyfajta kaland inkább, hogy a kedvenc armorodban, kedvenc maxra húzott fegyvereddel mehetsz, olyan területeken, bossokon át, amiket eddig early game cuccokban kellett legyőznöd.

    Számomra pont emiatt nem csábító az NG+, mert ott már tényleg semmi kihívás nincs, egyszer itt a 3-ban megpróbáltam, egyből levertem a Dancert és hoppá ott is voltam az endgameban kb 1 óra alatt végigvittem az alapjátékot, tök uncsi volt.... inkább kezdek mindig új NG-t és kipróbálok új buildeket a 0-ról. pl. only Vordt hammer vagy only longsword, only irithill straight sword only katana stb. azoknak több értelmét látom.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Djuree #4093 üzenetére

    Jaja szerintem úgy jobb lenne ez az egész NG+ rendszer, hogy mindig teljesen 0-ról kezdenéd az újat, viszont ahogy most is, minden kicsit erősebb. Viszont kapnál érte különböző acsikat vagy akár itemeket is! ha mondjuk NG++-t megcsináltad. Így ténylegesen egy érdem lenne az ha te elvitted NG+7-ig és még jutalmazva is lennél érte, de nem úgy hogy egyre könnyebb a játék. Lehetne versenyezni hogy "haha én még NG+5-öt is megtudtam csinálni" + esnének extra fegyverek amik csak azokban a bizonyos NG-ben esnek, így pl. pvp-ben is már egyből látnád a másikn hogy "jaa hát ő már NG+7-es fegyverrel tolja de kemény!"

    BOBAKILL háát nem kizárt hogy majd megpróbálom, de nekem sajna nem jönnek be ezek a varázsolgatások, olyan mint a csaj karakter: elkezdtem vele hogy fú egy igazi baszó assassin csajszi lesz, de az nem én voltam így visszatértem a jó kis gorilla-ember hybrid ősemlősömhöz akivel nagykardokat forgatok :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák