Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam_

    senior tag

    válasz DNReNTi #1485 üzenetére

    " Benne is van az átlinkelt oldalban. Az a tag blokkelem, amikor rámégy egérrel, az egész ami kifehéredik az mind maga a link. Tehát az a tag. Gondolom nálad a teret a li elem tölti ki, és inline van benne a link. "

    Ha az li elem hover tulajdonságát teszem fehér hátterűvé [link], nem változik semmi. Nem erre gondoltál?

    " Ilyen esetekben mint már írtam is korábban, teljesen felesleges float-tal szívatni magad, sokkal jobb megoldás az inline-block elemek használata. Egyébként, így, margin attribútummal beljebb tudod tolni. "

    Próbáltam az általad ajánlott marginnal beljebb húzni, de valahogy arra sem reagált az éles oldalon. Így hát a javasolt display: inline-block metódussal próbálkozom. Itt viszont most nekem az a bajom, hogy a kép alá teszi ilyenkor a szöveget, és ha a szöveget oldalra tolom, a jobb oldali pozíciónak megfelelően, akkor a kép alatt üresen marad a hely. Hogyan lehetne ezt egy sorba hozni?

    " Ehhez már JS is kell. Létrehozol egy osztályt ami a menüt fix pozicióba rakja az oldal tetejére. Amikor az oldal legördül egy adott pozícióba ezt az osztályt hozzácsapod az elemhez (a menühöz). Ez a linkelt oldalán nagyon rondán, inline van megoldva."

    JS-el majd később szeretnék foglalkozni, de köszönöm, hogy írtad. Azt hittem simán CSS-el van megoldva. Azt hogy a linkelt Wordpress alapú oldalon mit is takar az inline megoldás, és miért "ronda", azt részleteznéd?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák