Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    A vidéki nagyszülőknél (anyósoméknál) töltött idő egyik fénypontja (mármint nekem), a helyi hirdetőújság és "gazette" átböngészése. Elbűvölő nekem a világ, ami elém tárul, mármint, született budapestiként tényleg megkapó házasságkötésekről, születésekről olvasgatni, hogy mikor lesz adventi vásár a főtéren (ami minden sznob sallangtól mentes, ahol tényleg a helyi házaknál készített (csakazért se "kézműves") finomságokat, díszeket, mütyüröket, a 80 éves Marika néni által hímzett terítőt lehet kapni), hogy Borika néni turkálójában most ennyi az annyi és mindenki vágja, hogy kiről, miről van szól, mert ez a város egy működő közösség (nem mellesleg turisztikailag is az, mert a rá jellemző népművészeti értékek a világörökség részévé váltak hivatalosan is). Ha az embereknek sérelmeik vannak, akkor nem átallanak egymáshoz átcsörtetni és megbeszélni, nem megy az a Pesten egyre inkább divatba jött kommunikációs műfaj, hogy szomszédok hivatalos levelekben, faliújságra tűzött névtelen fenyegetőzéseken keresztül riogatják egymást a hatóságokkal (én ezt a "feljelentem" típust de nehezen tolerálom! Hofi mondta egyszer: papír, toll akad, ideje van, hát feljelent...). Szóval, megbeszélik, és legközelebb már ugyanúgy támasztják a kerítést, hogy Te figyelj Jóska, segíts már bekapálni a kertet, mert már nem bírom egyedül.
    Szóval, kedves világ ez, na. Az apróhirdetések kis humorbombák, legalábbis nekem, tudatlan pestinek, hogyaszondja "9. hónapos üsző és több mázsa tehéntúró eladó" vagy "Xbox 360 és 20 éves Hajdu bojler eladó. Ugyanitt választási malacok." Sajnos nem tudok most pontosan idézni, pedig elhoztam a legutóbbi újságot, csak a kisfiam is ki akarta olvasni, így miszlikbe van már tépkedve. Nagyon remélem, hogy ő is értékelni fogja majd a vidéken töltött időt.

Aktív témák