Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Akárhogy is, sosem lehetsz okosabb az anyukádnál/anyósodnál gyermekgondozás terén. Eleinte persze önérzetesen kijelentettem, hogy én vagyok a gyereknek az anyja, és ha én azt mondom, hogy 4 hónaposan még ne kapjon babapiskótát, akkor ne. Nagy csönd, meg minden, de úgyis tudom, hogy a hátam mögött mi folyik. Persze, mert a hetvenes-nyolcvanas években már a megszületés előtt infúzióban kapta a gyerek a jó kis lecsós nokedlit, meg a csirkemájas húslevest, hadd szokja, de azért mára fejlődött annyit az orvos- és a táplálkozástudomány, hogy ki van az találva, mit mikor kell egy embergyerek étrendjébe bevezetni. Hozzáteszem, abszolút tudom, hogy vannak trendek, egyszer tilos a glutén 1 év alatt, aztán meg ajánlott a későbbi allergiát elkerülendő, szóval van még itt katyvasz. Anyámnak azzal szoktam érvelni, hogy 100 éve meg a pálinkás kenyérhéj dívott, ha fogzás vagy tulajdonképpen bármi miatt nyűgös volt egy baba, de ugye ezt is túlhaladtuk már. Ellenállásomat persze annyira nem nehéz megtörni, szóval 6,5 hónapos drága kisfiam túl van már háztartási kekszen, főtt krumplin, főtt répán, banánon, almán, őszibarackon, meg pár üveg konzerv bébikaján is. Szépen meg is nőtt, 73 centi és 9 kiló, a babakocsiját már vállban kinőtte. Már születése után mondta a védőnő, hogy számíthatunk rá, hogy 2 méteres lesz, mivel én alulról nyaldosom a 180 centit, az apja meg a 190-et, szóval... Anyu bevallotta, hogy egy egészen icikepicike darabka csirkemájjal is megkínálta már, csak ezt több nappal az eset után merte nekem elmondani.
    Szóval, a nagyik olvadnak szerteszét az unoka miatt, de azért a hátam mögött szervezkedik a nagyikommandó, főleg az etetés terén, de azért befigyel a "adjál még rá pulóvert, mosd meg a rágókáját, popsitörlő ugyan, lecsapatod a mosdónál, bezzegénmégkézzelmostamapelenkáidat", szóval pff...

Aktív témák