Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Kicsit kezdenek összekuszálódni körülöttem a dolgok. Nagyon sok problémám van pl. a munkámmal, amiről napokig tudnék picsogni, de közben az is mindig eszembe jut, hogy mit akarok én. Fehér, egyetemet végzett, uniós állampolgárságú, teljes állásban bejelentetten dolgozó nő vagyok, szóval világviszonylatban k...a jól állok így "társadalmice", benne vagyok a felső 10%-ban. Ennél jobban már csak akkor állhatnék, ha fehér, egyetemet végzett, uniós állampolgárságú, teljes állásban bejelentetten dolgozó férfi volnék.
    Szóval, most megint azt érzem, hogy nem vagyok a helyemen. Persze, a világ szerencsétlenebbik felével foglalkozni sosem volt a sikerszakmák egyike, hiába mondják, hogy így megy úgy, milyen szép hivatás az elesettek mellett állni, őket támogatni. Persze, hogy az. És ha beledöglesz is segítek rajtad...
    Tavaly ilyenkor beadtam a pályázatomat egy másik állásra, valami mégis maradásra bírt, aztán persze rájöttem, hogy mi, hogy nekem nem a munkahelyemmel van bajom, hanem az egész állami gyermekvédelmi rendszerrel, legalábbis amit annak neveznek. Tökmindegy melyik állami gyerekvédelmi intézményhez kerülök, úgyis ugyanaz fog szembejönni. Úgyhogy körülnéztem kicsit civil oldalon, de ott sem könnyebb a helyzet, sok mindenben meg van kötve az ő kezük is, kezdve ugye a finanszírozási problémákkal. Közben meg az egyik kedvenc egyetemi tanárom, aki időközben Észtországba költözött a tallini egyetemen osztani az észt, folyamatosan posztolja facebook-ra, hogy ott milyen fejlődések zajlanak a szociális munkában, milyen szuperjófej diákjai vannak, akik mindegyike igazi úttörő és majd olyan nagy fellendülés lesz szegényéknél, hogy hajjaj. ÁMEN! Én tényleg azt gondoltam, hogy ez a hivatásom.
    Úgyhogy a szakmai és a magánéletem között egyre nagyobb a különbség (holott a szupervízorom épp azt magyarázta, hogy akinek hivatása van, annak csökkent a magánélete), ugyanis épp házasságkötés előtt állok, ami szeptemberben fog bekövetkezni, ha minden igaz. :) Ha most nagyon negatív lennék, akkor ide írnám, hogy persze ez sem megy simán, mert bárhová mész és kiejted az esküvő szót, mindennek háromszoros ára lesz. Az aranynak, a kajának, a textilnek, stb. És mivel elég negatív vagyok, ide is írom. :) Éééés mivel egyikünk sem Lázár János rokona, ezért nagy okosságokkal kell összehoznunk. Mert abban mindketten megegyeztünk, hogy nem lesz nagyon vendégsereg meg felesleges cécó, de azért szeretnénk egy jót bulizni a barátokkal meg a családdal, olyan zenére, amit mi válogattunk össze (közel 100-at már összeírtunk), mert nekem ne szintizzen valami részeg nótaénekes amikor épp férjhez megyek! Szóval. lesz egy templomi esküvő, ahová azt a kevéske embert meginvitáljuk, utána meg vacsi és densz hajnalig! :)
    Lehet ám, hogy az eljegyzés vette el a maradék eszem is, mert másfél év alatt egyszer sem felejtettem el bediktálni a gáz- meg a villanyóra állását, most meg mindkettőt egyszerre... Többször is visszakérdeztem az uramnál, hogy egész biztosan biztos abban, hogy pont ilyen zűrös nőszemélyzet kell neki, de elég határozottnak tűnt. :))

Aktív témák