Új hozzászólás Aktív témák

  • Ripper17

    tag

    válasz tusi_ #16243 üzenetére

    Az Aruba switchek nem rosszak. amire emlékszem hogy szoptam vele az a local userek, 1 admin és 1 operatort tudtak 1.5-2 éve. Se privilige, se több user - egy nem centralizáltan üzemeltetett rendszernél ez kevés.

    nekem személyes kedvencem konfig és üzemeltethetöség terén switchekböl a Huawei.
    Junipert tanulok-tesztelej most, nem nyügöztek le a kilométeres parancsok, árban is egy komolyabb stack vagy PoE kiépítés azonos szintü Ciscohoz képest drága...de stabilnak tünik. Kevésbé feature igényes helyekre, Layer2-re a Cambium-al is szeretek dolgozni.

    egyébként C9200asokkal én is végigszoptam pár hónapja ezt a frissítés kört. 3/4 telephelyre kellett on-site kimennünk, a non-stack is beragadt frissítés után boot ciklusba, 2 stacket teljesen ROMmon-ból kellett újra imageljek...ja, meg persze ad-hoc álltak át üzem közbe SDM templates konfig módba, elcseszve a dot1x-et, stb...

    mi sem gondolkodunk már Ciscoban Layer2, ha nem muszáj, teljesen tévút amit járnak az utóbbi idökben, kezdve az instabilitástól a megkerülhetetlen DNAC licencelésekig.

Új hozzászólás Aktív témák