Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wilburwalsh

    tag

    válasz Inv1sus #4716 üzenetére

    Sziasztok!

    A fórumot régebben is olvasgattam, most már hozzá is szólok. :)

    A CIS 4-es és 5-ös verzióját is felraktam már több gépre. Nálam a CLT-n 340 pontot szoktak elérni.

    Telepítésnél az optimumos beállítást választottam. A vírusirtóját nem tettem fel - Avira Free-t használok helyette. A tűzfalat egyéni házirendre, a Defense+-t biztonságosra állítottam. A riasztások mutatását 900 mp-re növeltem. A tűzfalnál a speciális beállításoknál csak a töredezett IP adatfolyam tiltása előtt van pipa. A homokozót nem használom, nem kapcsoltam be.

    A láthatatlan portok varázslójánál általában a 2. opciót szoktam kiválasztani (Értesítés bejövő kapcsolódáskor...). Aki torrentezik vagy használ vmilyen messengert, annak szerintem ez a beállítás a legkézenfekvőbb.
    Akinek több gépe van otthon, és fájl- és nyomtatómegosztást is szeretne, annak az 1. lehetőség az ideális.
    Akinek pedig a fentiek közül egyikre sincs szüksége, az minden bejövő kapcsolódási kísérletet tilthat a 3. opcióval.

    Az alapelvem az, hogy bejövő kapcsolatot csak annak a programnak engedélyezek, aminek tényleg kell. Azonban kimenni sem hagyok mindent.

    A Systemnek (Rendszernek) és az svchost.exe-nek NEM kell engedélyezni a bejövő csatlakozásokat, csak akkor, ha fájl- és nyomtatómegosztást szeretnénk a helyi hálózatunkon! És akkor is csak a saját hálózatunkból engedjük nekik a bejövő kapcsolatot, ne az egész internetről! Viszont kimenni teljesen engedem őket. Nálam nem szakadozik a net.

    Bejövő csatlakozást engedélyezek a torrentkliensnek (nem UPnP-vel, hanem fix porton). Három szabályt szoktam alkotni: a klienst teljesen kiengedem, engedélyezem a bejövő kapcsolatokat az adott porton, majd az összes bejövő csatlakozást letiltom. Így aktívan tudok torrentezni.

    Ha a messengerek minden funkcióját szeretném használni, akkor azoknak is engedélyezem a bejövő kapcsolatokat. (A sima szöveges chat pl. Yahoo! messenger esetén működik csak kimenő csatlakozással is. A webkamerás nem biztos.)

    Némelyik játéknál is jelezhet a CIS a bejövő kapcsolat miatt, de érdemes kipróbálni, hogy működnek-e nélküle, és ha igen, akkor ne engedélyezzük.

Új hozzászólás Aktív témák