Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    Sziasztok, Egy régebbi Notebookon szeretném kipróbálni a Chrome OS-t.
    Ilyen hardwarekből áll:
    CPU: 2,0 GHz-es 2 magos AMD Turion (TL-60)
    Memória: 2 GB DDR2-800
    GPU: AMD HD 2600
    SSD: Samsung 64 GB

    Kicsit már utánna olvasgattam Chrome OS-nek google-val, de nem sikerült eldöntenem melyik kell nekem:
    Chrome OS: Ha jól értem ez csak Chromebook-okra előretelepítetten érhetó el, saját vasra nem lehet telepíteni:
    Chromium OS: Ez egy open source cucc, végfelhasználóknak nem ajánlott, mert mókolni kell vele, hogy használható legyen egyedi konfigokon, nem fog minden hardverelem out of the box működni. Nem is nagyon találtam USB-re kiírható telepítőt belőle
    Chrome OS Flex: Ezt elméletileg lehet bármilyen hardware-re telepíteni, jó eséllyel működik is majd telepítés után, de Android appokat nem lehet majd telepíteni rá, csak azok az appom lesznek elérhetőek amik benne vannak a telepítőcsomagban.

    Ha az appokra vonatkozó megkötés nem lenne akkor nekem tökéletes lenne a flex. Azt meg lehet valahogy kerülni?
    Igazából egy kicsit PC-bb szerű élmény, illetve inkább lehetőségek, többcélúság lenne a célom, elvégre ez mégiscsak egy laptop sok mindenre használható, nemcsak netezésre....

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák