Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #2245 üzenetére

    2015.07. Euler telepítése

    Első kísérlet megvolt, holnap reggel frissebb leszek a továbbiakhoz. Penről futott live- ban, net routerről ment, SSD- n /sda8 15 GB új partícionálással a helye. sdbx- en swap

    tapasztalások:

    -a TRIBE nem akarja elfogadni a / kijelölést túl könnyen, előtte megnéztem a partíciókat a kparteddel
    -telepítés folyamata alatt még mindíg aktív/kék a következő gomb, a folyamatjelző sokáig 0- n áll, aztán egyből felugrik 81 %-ra
    -GRUB2- nél továbbra sincs választási lehetőség, pipa ki/be mindössze, pedig van pár meghajtó és partíció, de ez engem nem zavar, rakja csak a meghajtóra a GRUB- ot
    -GRUB2 telepítés választása után folyamatjelző középen kezd egyből, cc. 15 percig marad így, nem fagy le, egér, ALT+TAB működik

    Telepítés megszakításával ért véget az első próba. Fogtam is a fejem, mert várható volt, hogy az eddigi GRUB2- nek már lőttek, új meg még nincs. :DD
    Be is jött a pucér képernyő az ismert kiírással: GRUB -

    sdb- n szerencsére volt másik GRUB, mert hirtelen fogalmam se volt, mit írjak a fenti sorba. igaz nem a Mint GRUB- jára emlékeztem ott, de csak nem rakta át oda a Chakra!?

    Holnap reggel kipróbálom GRUB telepítés nélkül. Valamelyik meghajtó nem tetszett neki, ha jól láttam a kiírásokat a bootolási szövegnél. Azért ettől még megcsinálhatná a rendszerbetöltőt! :U

    Elsőre eddig nem sok változás van a 2015. 03. Eulerhez képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák