Aktív témák

  • THolCz

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Adott egy 2.6 Ghz Celeron (sajna nem D-s), 1 db 512 Mb 400-as ram, ATI 9600 np videokártya. Ez a konfig alapbeállításokkal 7700 pont körül muzsikál 3DMark 2001-ben.
    Hirtelen felindulásból elkezdtem a procit húzni, és érdekes dolgok történtek. Alapfeszen 3.3 Ghz-ig ment a proci, 440-ig a ram, így kiizzadt magából a rendszer 8400 pontot. Feszemelés után 3.5 Ghz-ig ment a proci, de a memória megadta magát, le kellett venni 404 Mhz-re. Így viszont csak 8300 pont jött ki.
    Ezek szerint fontosabb a memória sávszélessége mint a proci működési frekvenciája??? Mennyit dobna a rendszeren, ha bekerülne még 512 ram és menne duálban?

  • esar

    csendes tag

    Hali!

    Szerintem azért elég szépen dobna a teljesítményeden a dual mem,főleg ha tudja. Kár lenne pocsékba hagyni veszni azt a teljesítmény növelő tényt,ha már úgyis veszel memot. :)

  • mirrmur

    aktív tag

    a gáz: az nw celeronok cache szervezése nagyon herélt egy normál nw p4-hez képest. Vagyis: a Latency érték(vagyis késleltetés; az órajelciklus fel és lefutó ágán szállított adatfolyam adott műveletre eső időtartalma) eléggé magas egy normál p4-hez képest, és a szervezése (vagyis hogy hány utas->x way associative) sem egy telitalálat, így sajnos ha szénné tuningolod sem lesz számottevően gyorsab egy cache igényes alkalmazás futtatásakor(a mostani játékok pedig erőteljesen ilyenek).

    Viszont nagyon jól tudsz vele DVD-ripet készíteni, itt alig lasabb mint egy hasonló órajelő P4.

    Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz THolCz #1 üzenetére

    Szerintem ez procitől függő dolog (fsb, cpu/mem szorzó)

    Én is azt tapasztaltam, mint Te, hogy a MÉRHETŐ eredmények jobbak, ha a RAM jobban ki van hajtva, azaz a legmagasabb frekin megy.
    A duálch rammal még gyorsabb, bár ez ügyben csak D-verzióval teszteltem.

    Aztán hogy adott alkalmazásban (játék) mennyire észrevehető a különbség, vagy melyik a jobb beállítás azt már nehéz eldönteni.

    Én maradok annál a megoldásnál, hogy proci alapfeszen a legnmagasabb órajelen üzemel, és olyan Ram-ot rakok mellé, ami még birja a beálítható legnagyobb ram frekit is.
    Az eredmény: Nem csúcsrajáratott, de atomstabil rendszer, kevés hűtéssel, azaz csöndes gépben.
    Most 270fsb-vel hajtom a gépemet. és nincs hangja.

Aktív témák