Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asboth6

    csendes tag

    Sziasztok !
    Érdeklődnék nálatok, mert nem jutok dűlőre. Tulajdonomban van egy HP Pavilion G6 (1223-eh) laptop.
    Egy A6-3400m-es apu hajtja illetve egy integrált és egy dedikált videókártya.

    A probléma a következő. Windows 7 alatt (ahogy láthatjátok is) a kari neve ATI Radeon 6470M, de ha felteszem a Windows 8.1-et és a hivatalos ATI drivert (mert a HP cseszte kiadni a drivert Windows 8.1-re, és csak a Windows 8 kapott támogatást viszont azzal a driverrel gazdagon kékhalálozom), akkor a kártya neve ATI Radeon 7400M-re változik.

    A furcsa az hogy még a kártya Hardverazonosítója nem található az inf-fájlban, addig a Kompatibilitásazonosítóm IGEN !


    A kérdésem annyi, hogy akkor ez a kártya az ATI által biztosított driver vajon ki hozza-e a maximumot belőle, vagy felejtsem is el, hogy ezen a gépen valaha is Windows 8.1 vagy Windows 10 fusson ?

    [ Szerkesztve ]

  • asboth6

    csendes tag

    Üdvözletem !

    Elkeseredettségemben hozzátok fordulok remélem valaki ellát valami tanáccsal...

    Adott egy HP Pavilion G6 1223-EH típusú laptop egy AMD A6-3400M APU-val és egy AMD Radeon HD 6520G illetve egy AMD Radeon HD 6470M típusú videókártyával.

    A 6520G az integrált (energiatakarékos), és a 6470M pedig egy dedikált (nagy teljesítményű) kártya. Ez a két kártya váltható grafikus rendszerre van kötve. A problémám nagyon sokrétű.

    Először is Official AMD drivert nem lehet telepíteni az eszközre, mert 6470M helyett 7400M Series-nek hívja a rendszer, magyarul félre ismeri az ATI telepítő, és a váltórendszer egyáltalán nem működik vele. Ez alatt azt értem, hogy nem tudom megmondani a Catalyst-on belül, hogy mit használjanak egyes programok, vagy ha meg is tudom egyszerűen mindig csak az energiatakarékos GPU-t használja.

    Másodszor ha HP drivert használok, mintha egyszerűen nem mindig akarna kapcsolni a kártya. Mondok rá példát:

    Ugye a rendszer grafikus váltóval rendelkezik. Beállítom, hogy a két kedvenc játékom a Live for Speed és a LOL illetve a Chrome böngésző használja a nagy teljesítményű kártyát. GPU-Z-vel loggolom mit művel a két kártya.

    Chrome alatt a 6470M kilép ULPS-ből (Ultra Low Power State) és 300MHz-en elkezd ketyegni. Látom hogy mozog is amikor pl Youtube HD vidit nézek 60FPS-sel...

    Azonban ha elindítom a játékaim egyszerűen ULPS-ben marad a kártya és semmilyen aktivitást nem mutat.
    0 GPU load, 0 GPU Core Clock, és 0 GPU Memory Clock... :W

    Könyörgöm valaki segítsen... mert én már nem találom a gondját, nyűgjét... lassan 3 éve szenvedek ezzel a géppel, és sajnos újra nincs pénzem... Eddig legalább Windows 7-tel működött, most már azon sem. :O
    Ha valakinek plusz információ kell a probléma megoldásához (hardverazonosítók stb..) kérem jelezze és azonnal küldöm !

    Gyors válaszaitok előre is nagyon köszönöm ! :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák