Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyibá

    tag

    válasz sanyibá #421 üzenetére

    Oké, azt kiderítettem, hogy mindkettőhöz ugyanazt a patront kell használni.

    Tehát a hármas és a négyes kérdés érvényét vesztette :)

    Illetve valami miatt úgy rémlik mintha negatívan nyilatkoztatok volna az 5200-ről, de miért?

    Tehát az árán kívül van valami hátránya amiben elmarad a 4200-től?
    Későbbi drágább költségek, nem lehet utántöltött patront használni benne, ilyenekre gondolok.

    VIVA LA RESISTANCE !!!

  • vbmn1

    csendes tag

    válasz sanyibá #421 üzenetére

    Üdv!

    Nekem pont négy hónapja van 4200-as nyomtatóm. Most állok patron vásárlás előtt! Sajna még nincs urángyártott patron! Után-töltés pedig ki van csukva, a patronba épített chip miatt!!!! A kinyomtatható lemezek száma biztosan több mint 100 db (draft minőségben) én jelenleg ha a borítókat is át számolom akkor kb. 135-nél járok és még nem fogyott ki a patron (a cián és a magenta már majdnem yellow pedig még 1/3-ig van, a fekete is lassacskán kifogy). Valamint 120 oldal lista (csak fekete), és 36 oldal szöveges (színes/fekete)! Ha ezt is hozzá rakom akkor patron kifogyással együtt kb. 150-160 lemez nyomtatása várható (nem mellékes, hogy a lemezekre melyik festékből kell több -> gyorsabban fogy az egyik mint a másik)! Mivel a patronok átlátszóak, így nagyon jól látható a festék fogyás, ja és akkor még ott van, hogy a softver is mutatja (pontosan) valamint a patron világít, ha oké, ha 1/3-alá megy akkor lassan villog, ha pedig kifogyott akkor gyorsan villog a patron (mivel áttetsző a patron-> vezeti a fényt, így értem, hogy világít)! Az eredeti patron garnitúra jelenleg kiskerben, mely szerintem a legolcsóbb 14.250 HUF körül van (a fekete patronban dupla mennyiségű tinta van (26ml), valamint van fotó fekete is ami a leglassabban fogy {nekem félig van})! Szerintem neked csak a színes patronokból kéne majd venned ami 3X2.790 az-az 8.370 HUF és biztosan ki tudod nyomtatni a 200 db lemezt (ismét megjegyzem, hogy fontos, hogy melyik színből kell több az adott lemezre)!

    Én a helyedben már biztosan iP5200-as vennék! Kisebb, szebb, gyorsabb, nem rég még 45-50e HUF volt, könnyebb is, ajtónyitó mechanikája automata (1 gomb nyomásra lenyílik) és még halkabban is dolgozik! Ha pedig a 4200-as mellett maradsz azt sem fogod megbánni! A 4200-as most 25.200 a LordComputernél most ez a legolcsóbb (lehet, hogy van olcsóbban is) a 5200-as pedig 31e körül van, utóbbinak nagyon nem néztem utána! Nézd meg a kiskerarak.hu-n!

    Patronok a következők CLI-8BK - 13ml-es fotó-fekete
    CLI-8M, CLI-8C, CLI-8M - 13ml-es színek, magától értetődően
    PGI-5BK - 26ml-es fekete
    szerintem a MagiComp-ban a legolcsóbb, ha tudtok, olcsóbbat írjatok! :R


    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák