Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz szeva000 #1388 üzenetére

    Yep! Sikeres tönkrevágtam ezt a nyomit is! Ip 4300. :O Leírom a pontos szitut, remélem ez segít. Előre is köszi a help-et.

    Történt, hogy egyszer a 0 -fok körüli levegőt rányitottam a nyomtatóra (ablak, alatta a nyomi), jó sokáig és úgy nyomtattam. Ennek köszönhetően a pigment fekete festék megdermedt, olyan kátrány szerű lett. Itt még semmi baj nem volt a nyomtatóval, csak néha maszatolta a lapot.(több napig tökéletes volt)
    Aztán szétszedtem tisztításra, próbáltam nem a fejhez érni, csak körülötte a gányt eltávolítani. Kis 100%-os alcoholt nyomtam rá fecskendővel, meg a színesre is.(itt esett meg szerinetm a hiba, hogy ezt a kátrányt szépen beleoldottam az alcohollal a fúvókákba)

    Ezután azt történt, hogy fekete nagyon hiányosan nyomtatott. Adtam neki fejtisztítást, nyomtattam tiszta fekete oldalt, aztán a vége az lett hogy teljesen eltűnt semmit sem nyomtatott.

    Miután szétszedtem nyomit, láttam hogy a fej lehúzó gumi, és a párnácska lehúzó műanyag televan ezzel a kátrányszerű masszával. Fej tisztít meleg vízben, alcoholban, le is csavaroztam, adtam neki mindenhonnan. Letisztítottam ezeket a lehúzó műanyagokat, gondoltam pont ez az ami okozza a problémát, mivel amikor végig megy a fej alatt akkor pont rárakja azt a masszát.

    Semmi, színes jó, fekete egy pikoliternyi cseppet sem nyomtat. Többször megismételtem az eljárást, semmi változás, egy minimális sem.(és itt ezt sem értem, hogy tudott tökéletesen az összes fúvóka egyszerre eltömődni, hogy még csak 1db sem maradt ép...) Már mikorszkóppal is megnéztem, lehet ez a masszaszerű anyag behatolt a fúvókákba. De annyira "agresszív" hogy az alcohol meg se kottyan neki. Gondolom ez a "kátrány" már csak a visszamaradt pigment-ek.
    (ja, patron az az utántölött és az az Ink-Mate-féle. Nagyon jó, profi, eddig semmi gondom nem is volt vele...)

    Ennyi, itt megállt a tudományom, pedig én sem vagyok teljesen hülye-legalább is csak remélem:) (gépészmérnök), de mielőtt nekiesem higítóval, inkább hozzátok fordulok.

    Pls, everybody help! Thx :(

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák