Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Jester01 #806 üzenetére

    Hali!
    Köszi a választ!

    A parám igazából éppen az, hogy ha átírom az ifstream típust istream-re, akkor a fordító már jogosan pampog, hogy miért akarok mondjuk egy close() függvényt egy ilyen tagváltozóra meghívni.
    A legtöbb függvényem tulajdonképpen elsősorban fájl-specifikus, van olyan metódus, ami megnyit, van olyan, ami bezár (direkt itt nyitom meg, és nem mondjuk a main()-ből, hogy rugalmasabb legyen!), van olyan, ami megmondja a fájl méretét, fájl elejére vagy végére ugrik (a clear() metódus nélkül a fájlvégre éréskor már nem megy a seekg()-vel a fájlméret-lekérdezés, ezért tartottam érdemesnek külön függvénybe bepakolni), és így tovább.

    Ez a dolog egyébként a linuxos tail program megvalósításához kellene, aminek a feladat-kiírását korábban itt írtam: [link]
    A standard inputról olvasás itt akkor kellene, amikor a júzer nem ad meg fájlnevet paraméterként - épp, ahogy a Linuxon is működik a tail.
    Na, és a fájlkezelést, valamint egy tároló feltöltésének függvényét is bepakoltam ebbe a File osztályba, amit említettem, és gondoltam ha a paraméterben nincs megadott fájlnév, akkor lehetne cin-ről olvasni.

    Akkor szerinted érdemes inkább a standard inputról olvasásra külön osztályt létrehozni?

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák