Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Panther-D #100 üzenetére

    A semmit nem lehet linkesíteni.
    Ez így önmagában jól hangzik, csakhogy rávilágit egy marhanagy (felhasználóbarátságot tekintve legalábbis tényleg nagy) hibára: miért kell a felhasználóra rákényszeríteni, hogy nevezze el valahogy, amit szeretne belinkelni?:U Az lenne a korrekt, hogy ilyen esetben a motor bevágja automatice, hogy [link], és mindenki "boldog": az is, aki szeretné kihasználni az új feature-t (ami természetesen tök jó, hogy van), meg az is, aki nem tud róla (rengetegen szendvedtek vele, mert ugye elsőre nem megy, aztán mire rátalál a leírásra, és megvilágosodik, addigra már sikeresen frusztrálttá lett téve;)), nem érti/nem érdekli, vagy egyszerűen nem akarja elnevezni sehogy: link. (Jó, van aki a Bővebben: link-et preferálta, de az megint más tészta.:D) Tudom, be lehet írni kézzel is, hogy link, de hogy ez végképp nem logikus az egységsugarú fórumozónak, az egyszer biztos. (Ugyanis nem HTML-t szerkeszteni járunk a PH-ra, hanem eszmét cserélni.:R)

    SzerkOFF: btw. az is simán lehet felhasználói gyakorlat, hogy az emberünk, aki egy HSZ-ben egyszercsak gondol egyet, és vmit linkelni szeretne, fogja a linkelni kívánt URL-t a másik böngésző ablakból: copy, majd a HSZ-szerkesztőbe szépen beilleszti, és rányom a Link gombra: a motor erre körbezárja a kijelölt cuccot [/L][L]-lel és kész.;) (Igen, én pl. tipikusan így szoktam csinálni, vhogy nem szeretem a felugró JS ablakokat.:DDD Persze nyilván most át fogok szokni, mivel másként működik (több lehetőség), de ez simán lehet oka a kavarodásnak - ami biztos, hogy nem véletlen, hogy ennyi "panasz" jött a linkeléssel kapcsolatban, és nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy a felhasználókat kell ilyenkor lenézni - nem magamra értem, de máshol már láttam ilyen jellegű kommentet, pl. moderátorok részéről.) Jah, ha vki előbb nyomta meg a gombot, és utána illesztette be, az az eddigi gyakorlattal kész is volt, most meg ott villog neki a kurzor, hogy nesze írj vmit, de ugye nem tudja, hogy mi van, és szépen továbbírja a HSZ-t.:K

Új hozzászólás Aktív témák