Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Mivel többek között mindenhez is értetek, ezért az alábbiakban kérnék inputot.

    Lassan nálam is érik egy telefonváltás. A Lumia 820-am W10Mo-val nem az igazi, WP8.1-re visszaállásnak nincs értelme a támogatás lassú megszűnése miatt, ráadásul a második akkuját fogyasztja és ezzel sem húz ki még light használattal sem egy napot.

    Nem meglepő módon azon gondolkodom, hogy vissza kellene térni Android-vonalra. A keretem max. 30-40k, de inkább 30 alatt lesz rá.

    Amit én szeretnék:
    - 4,3"-nagyon max 5" körüli méret között
    - 2 GB RAM, legalább 16 GB tárhely
    - dual band wifi
    - legalább 720p felbontású IPS vagy AMOLED kijelző (én az utóbbit szeretem inkább)
    - húzzon ki egy napot az akku
    - rendelkezzen jó CyanogenMod támogatással
    - tudjon OTG-t

    Ami jó lenne, de nem létfontosságú:
    - LTE (van LTE-képes mobilnet hotspot-om)
    - NFC, Qi
    - micro SD
    - 802.11ac-képes wifi
    - elfogadható DAC (ezt mondjuk az OTG kiváltja már lassan külső DAC-kal).

    Ami nem kell:
    - nem kell új telefonnak lennie, nekem bőven jók a 2-3-4 éves modellek is
    - nem kell dual SIM
    - bizalmatlan vagyok a kínai telefonokkal szemben (még a "nagy" márkákkal szemben is, engem mondjuk nem a SAR értékek aggasztanak, hanem inkább a kis "hazatelefonálós" meglepik elrejtve a firmware-ben stb.)

    Amik eddig szimpatikusak és többé-kevésbé rendben vannak a fenti szempontok alapján:
    - Samsung Galaxy S4
    - Motorola Moto X (XT1052 - ha valaki lát valahol egy kijelzőtörött példányt, jelezze :) )
    - Sony Xperia Z1 Compact

    Futottak még:
    - Google Nexus 4 (Nexus 5 időtállóbb lenne, de kívül van a kereten)

    Egyéb tippek? :R

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák