Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz NoLF #789 üzenetére

    Akkor inkább úgy mondom, hogy jó ár/érték arányú poharat keresek (elég olcsó, de már azért nem szemét). Pl. egy átlag Riedel vagy 3x annyi, mint egy Schott-Zwiesel, mégsem mondanám, hogy előbbi jó minőségű és drága, a másik pedig rossz minőségű és olcsó.

    Egyébként csak tájékozódom. Van-e viszonylag jó pohár 1000 körül?

    + ha már itt vagyok, kérdezek mást is:

    Abszolút kezdő borivóként néhány dolog olvasása közben egyszerűen nem tudom, hogy hogyan képzeljem el őket a gyakorlatban, tehát hogy mások ezt hogy csinálják (szakszerűen). Az egyik az, hogy hogyan lehet órákig szellőztetni egy bort a dekanterben. Feltételezem, pincében vagy borhűtőben tárolja sok ember a borait, de ha néhány óráig szellőzteti egy üvegben, akkor az nem melegszik fel nagyon is? Vagy a dekantert visszateszi a pincébe/hűtőbe? Vagy mégis hogy?

    Én pl. nem iszom meg egyszerre egy üveggel, és se pincém, se borhűtőm, így a normál hűtőből kivett borból kitöltök egy pohárba, és addig várok, amíg el nem éri a megfelelő hőmérsékletet. Közben nyilván szellőzik is, de messze nem órákat ( most nem azon van a hangsúly, hogy órákig akarok szellőztetni, hanem hogy ti hogyan csináljátok). Amikor már nem iszom többet, az üveget vákumpumpával lezárom és visszateszem a hűtőbe, pár napon belül elfogyasztom...

    A másik, egy boros cikk kommentjében azt olvastam, 8-10 óra után mennyire megborult egy bizonyos bor a pohárban. Itt megint nem tudtam, mire gondoljak, 8 óra után egy 23 fokra felmelegedett bort kóstolnak vissza a hozzáértők? Vagy beteszik hűtőbe?

    Az utolsó más jellegű dolog lenne, mégpedig hogy ugyan tényleg csak most kezdek ismerkedni a borokkal, ezért alig van tapasztalatom, de mikor iszom, inkább azt tudom eldönteni, hogy mennyire finom/nem finom, mennyire savas, alkoholos, és elképzelni se tudom, hogyan lehet olyanokat kiérezni, amiket a leírásokban olvasok (pár példa: birs, virágok, egres, rebarbara, stb. ), azaz csodálkozom, hogy másoknak ennyire jó az ízlelésük. Szerintem még a szőlőfajta meghatározása sem menne egy vakteszten. Ez a tapasztalattal és a kóstolások számával változik leginkább, a korral, vagy pedig adottság kérdése (és nekem ennyi jutott)?

    Bocs a hosszú leírásért, előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák