Új hozzászólás Aktív témák

  • Zebu

    addikt

    Én inkább vörös rajongó vagyok és Villány-Szekszárd környékét preferálom. Mostanság barátkozom az Egri borokkal is.

    Bár szerintem minden vidéknek megvan a TOP, finom bora....

    Fehér borok:
    - Balatoni borok közül kellemes a szürkebarát
    - Somló vidékről finom a Juhfark
    - Eger környékén finom a furmint és a leányka
    - Tokajból lehet jó aszut találni (nem címerest!)
    - Ha Villány/Szekszárd szerintem akkor Chardonnay

    Vörös:
    - Villányból egyértelmű a Cabernet Savignon a legjobb. Bár könnyedebb bornak egy kékoportó (portugeser) is fennséges. Cuvéé borokkal szerintem óvatosan kell bánni, igaz abból is lehet jót kifogni. A Bock pincészetnek volt a Hermitage nevezetűje, ami elég jól sikerült. Villányból a Telekivel is vannak fenntartásaim.... Ajánlom figyelmetekbe a Maczko borokat. Egyik kolléganőm testvérének a pincészete, nagyon ígéretes és finom boraik vannak.
    - Balatonról talán a zweigelt.
    - Egerből barátkozom most a bikavérrel (ő is cuvéé), sikerült is egy egész jót találnom ebből is, bár meleg szívvel inkább a Merlot ajánlható.

    Rosé borokat ritkán fogyasztok, illetve szoktam, de ezekből nem vagyok nagyon képben.

    Egervin-es borokat ne igyatok, szerintem az nagyon az alja.... tényleg nem jók!

    Nah ezek csak személyes tapasztalatok. Mostanság kóstolgatok kaliforniai, chilei, francia és spanyol borokat. Ezek közül is lehet jót kifogni. Bár a chilei és afrikai szintén lutri....

    Ha valaki talált valami kellemeset és finomat, vagy ajánl valami különlegeset akkor azt megköszönöm. Nah elkezdem nyálazni ezt a topicot is.

Új hozzászólás Aktív témák